Autor Subiect: Despre Coronavirus  (Citit de 157894 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Bobi

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #950 : 11.Mai.2020, 08:04:59 p.m. »
De pe 15 ai voie sa mergi la cimitir ?
 

Offline ntire2000

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #951 : 11.Mai.2020, 08:29:14 p.m. »
Da, ma duc sa-i îngrijesc pe mortii .... lor.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline Bobi

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #952 : 11.Mai.2020, 08:31:05 p.m. »
Chiar am intrebat serios.
 

Offline ntire2000

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #953 : 11.Mai.2020, 08:35:39 p.m. »
Pai banuiesc ca da.
Acuma serios vorbind, doar te duci sa pui o floare, sa rupi eventualele buruieni de pe mormânt, sa te reculegi.
Tine de latura spirituala, nu te duci de nebun, mergi pentru cineva drag pe care l-ai pierdut.
Daca se pot întâlni ciorchine la slujbele din afara bisericii nu vad de ce n-ai putea sa te duci sa fi singur la mormântul cuiva drag.

PS: acuma ca sa fim si neseriosi, ar fi bine sa ai o poza cu piatra funerara atunci când te întreaba organul unde mergi.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline Bobi

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #954 : 11.Mai.2020, 08:38:08 p.m. »
Acum cimitirele sunt inchise, chiar astazi am vazut ca inca au lacatele pe porti.
 

Offline ntire2000

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #955 : 11.Mai.2020, 08:39:47 p.m. »
Sari gardul, da-i naibii de cretini.
Mortii sunt pe lumea ailalta, nu prezinta pericol de covid.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Online bisti

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #956 : 11.Mai.2020, 09:19:25 p.m. »
Nu s-au inchis cimitirele din cauza celor care pun o floare si aprind o lumanare. Ci din cauza celor care fac paranghelie la inmormantare. Vin cu taraf si alai de 100+ persoane.
 

Offline ntire2000

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #957 : 11.Mai.2020, 09:30:05 p.m. »
Asa, si daca cimitirele sunt cu lacat pe poarta cum se procedeaza?
Se arunca mortul peste gard, direct în groapa?
Pai nu suntem un popor condus de cretini?

De sparanghelisti criminali?


LE: daca nu e fake-news, e tare de tot, intram într-o noua era, filmele SF sunt depasite.

https://www.doctorulzilei.ro/revoltator-vor-sa-microcipeze-populatia-copiii-primii-pe-lista/
« Ultima Modificare: 11.Mai.2020, 09:41:57 p.m. de ntire2000 »
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline ntire2000

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #958 : 11.Mai.2020, 10:08:22 p.m. »
Un liberal extravagant.

Dintr-un anumit punct de vedere e de admirat.
Unii ca el, care si-au asumat riscuri care par prostesti, au devenit eroi de-a lungul istoriei.
Omul are 65 de ani, considera ca si-a trait viata, acuma poate sa se sacrifice pentru binele general, la o adica.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline enicky

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #959 : 12.Mai.2020, 12:35:16 a.m. »
Parchetul Judecătoriei Urziceni a deschis un dosar penal pentru zădărnicirea combaterii bolilor pe numele lui Viorel Cataramă.
     Acum imi pun si eu o intrebare, asa ca omul simplu, care a citit si respectat(ca prostu') ca un bun cetatean  ordonantele militare, port masca, ma si dezinfectez toate obiectele, deci ma intreb si eu, omuletii aia care s-au dus la aeroport, care s-au dus la gara si au luat trinu' spre Austria, ce p...le si c...sii masi au completat in declaratie, punctul 1 ???!!! Si lui Catarama ii faci dosar penal ?!!!
     Intreb si eu....
Adica unde traim, ce am ajuns si cum am ajuns...Pentru unii e laie si pentru unii balaie?Astia n-au mai luat 2000lei amenda?!
Catarama NU e prost, stie exact ce vrea sa dovedeasca, ori daca ii iese, e nasol...
   Pui economia in stand by, in conditiile in care sunt oameni, concetateni de-ai nostril care traiesc dupa o zi pe alta, de la o luna la alta, care nu stiu ce-i ala concediu in romanica, nu in Grecia si Anglia si astia nu sunt putini.
   Aud ca domnu' Vela zice pe facebuc,  ca daca stranuta unu langa tine in metrou si n-are masca, in secunda 2 suni la osutadoispe si reclami ! Bre, i-auzi brau-n-batatura!!!
I-auzi ce-o sa fie la noi pe tarla ! :-O
   
   Chiar asa, n-am mai fost de la Craciun la parinti, ca de Paste n-a fost voie, acu' pot sa ma duc la ei la cimitir?
Sau contra unei taxe modice de 2000 de lei, pot sa ma duc oriunde?  :-O
Sau completez declaratia cu bifa la punctul 1?! :dknw:
Intreb si eu pentru un prieten...
    O femeie de 83 de ani din Bistrița, testată pozitiv cu coronavirus, refuză internarea / Șefa DSP: Nu putem să o obligăm, s-a apelat la Poliţie
  "... deşi femeia nu prezintă simptome de Covid-19, este nevoie ca aceasta să fie monitorizată în spital, ţinând cont de vârstă şi de comorbidităţi...."Oricum, in spitalele noastre se activeaza si comorbiditatile pe care nu le ai !
  Se intampla in Romania !

 
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip