Autor Subiect: Ridicari auto... poate fi urmatorul razboi de 100 de ani?  (Citit de 14119 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline coq

Re: Ridicari auto... poate fi urmatorul razboi de 100 de ani?
« Răspuns #10 : 23.Iul.2009, 10:56:04 p.m. »
Ba sa sti ca am auzit ca si le-au ridicat si intre ei (intre sectoare), acum nu stiu daca s-a intamplat cu adevarat sau sunt doar vorbe... dar ii cred in stare ca nu au o baza de date ceva, merg dupa metoda veche cu un urias "catastif" in care frunzaresc dupa voie si clar nu cred ca-l cara dupa ei la ridicari. Ei nu fac nici cel mai elementar lucru si anume sa verifice dupa numar cine este propietarul si sa-l anunte, cica numai militia poate face asta dar nu o fac din motive de ei stiute. Ei spun doar ca sunt monitorizati prin gps si atat.
Suzuki Grand Vitara 1.9 DDIS | 129 CP | full-time 4WD | Cat's Eye Blue |
 

Offline kalli

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 74
  • Gen: Bărbat
Re: Ridicari auto... poate fi urmatorul razboi de 100 de ani?
« Răspuns #11 : 11.Aug.2009, 10:54:08 a.m. »
inca nu mi s-a intamplat sa-mi ridice masina. sincer, sper sa nici nu se intample. dar daca (doamne fereste !) se intampla... cred ca pur si simplu o declar furata si astept sa vad in cat timp o gaseste politia. sa caute ei, sa sune ei pe unde stiu si in final sa-mi spuna ei OFICIAL unde e masina. nu e treaba mea sa dau telefon la firma de ridicari. si mananc iaurt cu paine doi ani si ii dau in judecata pt. pagubele produse de intarziere. ia sa depuna toata lumea plangere la politie, sa vezi ca dupa un timp o sa fie ingropati in hartii si o sa gaseasca solutia sa te anunte cand ti-au ridicat masina. sau, mai bine, sa incep de pe acum cu iaurtul si in doi ani plec in congo ? pacat ca n-am facut treaba asta la timp. tara de kkt. scuze.  X-(
swift 1.3 GLX
 

Offline Leutz

Re: Ridicari auto... poate fi urmatorul razboi de 100 de ani?
« Răspuns #12 : 11.Aug.2009, 10:56:36 a.m. »
Scuzele se accepta  :)
  • SX4 AWD MT 2.0 - 2007 / Outlander AWD CVT 2.4 - 2019
 

Offline Cristi

Re: Ridicari auto... poate fi urmatorul razboi de 100 de ani?
« Răspuns #13 : 11.Aug.2009, 10:56:58 a.m. »
Pai asa au facut multi. Cand suni la 112 am inteles ca te intreaba nr de inmatriculare si verifica intr-o baza de date si iti spune daca masina ta a fost sau nu ridicata.

Evident ca e stupid, si ca ar trebui sa fii instiintat ca ti-a fost ridicata.   :(
- Kizashi Sport M/T
- ex SX4 1.9 DDis, 4WD @ 143 BHP
- ex Jimny Cabrio
 

Offline kalli

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 74
  • Gen: Bărbat
Re: Ridicari auto... poate fi urmatorul razboi de 100 de ani?
« Răspuns #14 : 11.Aug.2009, 11:03:48 a.m. »
ai naibii 112... cand am sunat la ei ca nu se mai oprea alarma unei masini din fata blocului, in timpul noptii, le-am dat si numarul masinii, au zis ca nu au ce sa faca. cum sa dea de proprietar? dar, stiu ca alarmele care se declanseaza cand trece ceva pe langa ele (am un lapsus) sau cele care suna mai mult de 20 de sec sunt ilegale si se sanctioneaza intr-un fel. nu stau sa caut formularea exacta, dar parca e in codul rutier. e drept, se mai intampla i sa se defecteze cate o alarma ca sobolani avem destui insa n-avem bani sa-i starpim.
swift 1.3 GLX
 

Offline whizzy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2040
  • Gen: Bărbat
Re: Ridicari auto... poate fi urmatorul razboi de 100 de ani?
« Răspuns #15 : 11.Aug.2009, 11:05:26 a.m. »
de ce nu parcati regulamentar ?
 

Offline ionutz

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 316
  • Thanked: 1 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki Swift 1.3 GLX "B 85 Z K H"
Re: Ridicari auto... poate fi urmatorul razboi de 100 de ani?
« Răspuns #16 : 11.Aug.2009, 11:07:10 a.m. »
Si ce sanse ai matale in Bucurestiul asta "minunat" sa parchezi regulamentar ?
Suzuki Swift 1.3 GLX    - Under Construction ...
Dacia Golan 1.4 MPi  -- a.k.a. "Winnie The Pooh "
 

Offline kalli

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 74
  • Gen: Bărbat
Re: Ridicari auto... poate fi urmatorul razboi de 100 de ani?
« Răspuns #17 : 11.Aug.2009, 11:21:09 a.m. »
ai sanse foarte mari. iti trebuie doar un girofar.
swift 1.3 GLX
 

Offline Cristi

Re: Ridicari auto... poate fi urmatorul razboi de 100 de ani?
« Răspuns #18 : 11.Aug.2009, 11:22:27 a.m. »
de ce nu parcati regulamentar ?

 =)) Eu daca vin acasa dupa ora 22, in mod normal pot sa stau pana si o ora cautand loc de parcare in zona (deci nu langa bloc). E jale mare.

 In 98% din timp am reusit sa parchez regulametar pana acum, insa in acel 2% incerc sa o parchez pe stradute mici unde nu incomodez traficul, dar si unde nu poate intra masina de ridicari.
- Kizashi Sport M/T
- ex SX4 1.9 DDis, 4WD @ 143 BHP
- ex Jimny Cabrio
 

Offline kalli

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 74
  • Gen: Bărbat
Re: Ridicari auto... poate fi urmatorul razboi de 100 de ani?
« Răspuns #19 : 11.Aug.2009, 11:30:36 a.m. »
eu daca ajung dupa ora 17, nu mai am unde sa parchez. aseara la 11 am iesit cu masina ca trebuia musai si m-am intors dupa 15 min. evident ca nu mai era locul gol. si asta pe o straduta in spatele blocului. oricum, unde stau nu am alternative. nu prea sunt stradute adiacente.deci ori pe bulevard unde ti-o salta pina sa ajungi la scara blocului, ori...
swift 1.3 GLX