Autor Subiect: Reducere si nervi la ochelari de soare  (Citit de 1045 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline kiko77

Reducere si nervi la ochelari de soare
« : 16.Mai.2019, 05:02:01 p.m. »
Pe lensa.ro sunt reduceri.Eu am comandat 3 perechi la 300 lei de 66 64 si 63mm f buni pt condus

Site-ul merge fooorte greu si deja au aparut cu stoc zero
  • Vitara 1.4 S Allgrip AT
 

Offline rzv

Re: Reducere si nervi la ochelari de soare
« Răspuns #1 : 17.Mai.2019, 09:40:16 a.m. »
 :D  eu sunt fan ochelari si de pe lensa am luat polaroid in diferite perioade ale anului si diferite modele....
cei polarizati+ filtre sunt in medie 140-180 lei dar intotdeauna se vand la promotie cu 120-130....
cei simpli ca lentila,sunt 130-150 si se vand la 100-110 lei.
Ramele sunt doar dupa gust deci nu discutam model,doar lentila.

Ca si la Emag, reducerile sunt doar de moft si agatat clienti, asa-i formatul de la site- mega reduceri si add-on Goggle...

Nu te bucura prea mult, ai luat ochelari ok calitate la pret real. altii ii vand cu 50% in plus.....

reduceri adevarate nu prea gasesti la noi, din pacate. Am luat ochelari de doua ori in 10 ani la promotie- Promod la 2 E de la 18 E la o lichidare in Ro  B-) ,  si ray ban in Italia de la 140 la 50 E in aeroport in octombrie ....in rest lentilele isi pastreaza pretul aprope mereu....
Iti spune un plecat care are 7 perechi de ochelari si fotofobie....

Singurii care arata inca bine dupa 10 ani, sunt ray-ban - nejuliti, ne tociti, impecabili....si purtati ,nu gluma.
Polaroid am o pereche cu care am fost stropit la splatorie cu solutie , s-au patat lentilele fara drept de apel...am curatat la ei pana s-au julit si degeaba....
Polaroid insemana anul si perechea,ca tot se schimba moda  :D 
Informatiile sunt cu caracter general,nu o lua ca pe o corectie sau contrazicere.....

Spor. 
  • Vitara 1,6 4x4 Luxus AT / Mitsubishi L200 Instyle AT
 

Offline kiko77

Re: Reducere si nervi la ochelari de soare
« Răspuns #2 : 17.Mai.2019, 10:25:51 a.m. »
Eu dupa ce am pierdut cateva perechi am schimbat foaia si am 1 pereche serengeti scumpi ce nu parasesc masina si n ochelari ieftini de plimbare mancat turism numai buni de pierdut.Am luat la 70 lei montana si 2 polaroid la 120.Cei mai clari non sticla avuti au fost niste essex
pe care ii regret mult[pierduti ].
  • Vitara 1.4 S Allgrip AT
 

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2485
  • Thanked: 1291 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: Reducere si nervi la ochelari de soare
« Răspuns #3 : 17.Mai.2019, 06:21:45 p.m. »
Eu am luat acum 2 ani de la  EYERIM -sait - 2 perechi de RayBan polarizati. S-au dovedit originali si cam de atunci  nu mai am nevoie de altii...Dar masina are propria pereche de ochelari  agatati de parasolar cu un suport de ochelari luat de la Lidl...
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 

Offline rzv

Re: Reducere si nervi la ochelari de soare
« Răspuns #4 : 20.Mai.2019, 09:38:36 a.m. »
Kiko77 - serengeti --  alta clasa calitate si pret pe masura....nu am gasit niciodata preturi de cumparat pt ce am vazut si probat ca  dimensiune/model dorit  :D
Am concluzionat ca am niste gusturi mega ....daca ochelarii doriti se invart pe la 1000lei....  :D

Cam ca la G class...imi place si as vrea, dar bugetul este restrictiv

  • Vitara 1,6 4x4 Luxus AT / Mitsubishi L200 Instyle AT
 

Offline kiko77

Re: Reducere si nervi la ochelari de soare
« Răspuns #5 : 20.Mai.2019, 09:45:36 p.m. »
Au venit. Lentilele de la Polaroid si Montana mi se par la fel. Serengeti am luat la reducere 730ron nu 1000.
  • Vitara 1.4 S Allgrip AT
 

Offline tibanul

Re: Reducere si nervi la ochelari de soare
« Răspuns #6 : 21.Mai.2019, 12:43:28 a.m. »
Hawkersco.com ieftini si buni, in special cei polarizati.
  • Ignis GLX 4WD Mineral Grey Metallic
 

Offline boga81

Re: Reducere si nervi la ochelari de soare
« Răspuns #7 : 21.Mai.2019, 10:20:18 a.m. »
Eu sunt fan Polaroid. M-au tinut si 5-6 ani. Am vreo 3-4 perechi. Cu o singura pereche am avut probleme cu suportul nazal, s-a dus cauciucul. Dar lentilele sunt senzatie, nu degeaba ei au inventat lentilele polarizate.

Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

  • Duster 1.5 Blue dCi 4x4 SL Orange, chill as f*ck / ex SX4 1.6 4x4 Navi a.k.a. Suzuka - MAD Springs Lift-Kit, K&N Filter, powered by obdtunig: Life begins at 4.000 rpm