Autor Subiect: Cod de securitate radio și multimedia  (Citit de 4815 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline toma

Re: Cod de securitate radio și multimedia
« Răspuns #30 : 10.Dec.2021, 10:53:20 a.m. »
Domnilor, avem aici topic dedicat pentru acest subiect.

  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain
 

Offline ntire2000

Re: Cod de securitate radio și multimedia
« Răspuns #31 : 10.Dec.2021, 02:15:12 p.m. »
De curiozitate m-am uitat sa vad cum e cu codul pin la Vitara.
By default acesta lipseste (nu este bifata optiunea), ramâne la alegerea utilizatorului daca îl seteaza sau nu.

  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline kellogs

Re: Cod de securitate radio și multimedia
« Răspuns #32 : 10.Dec.2021, 09:17:50 p.m. »
De curiozitate m-am uitat sa vad cum e cu codul pin la Vitara.
By default acesta lipseste (nu este bifata optiunea), ramâne la alegerea utilizatorului daca îl seteaza sau nu.



Asa este si la mine setarea si pot spune ca functioneaza. Asta vara am descarcat bateria; am pus incarcatorul peste noapte si a doua zi nu mi'a cerut vreun pin.
simulatoare TPMS, pentru Suzuki si nu numai - https://spooftpms.com
adaptoare lumini frane/semnalizare SUA (rosu/rosu) -> EU (rosu/portocaliu) - https://rearlightsbox.eu/
 

Offline enicky

Re: Cod de securitate radio și multimedia
« Răspuns #33 : 11.Dec.2021, 12:32:53 a.m. »
...Asta vara am descarcat bateria; am pus incarcatorul peste noapte si a doua zi nu mi'a cerut vreun pin.
  In cazul asta mai ramane o singura varianta, care se poate intampla oricui, datorita ...scurgerii timpului : pui un cod pin (cum sugereaza aparatul) si peste ani, uiti efectiv ca l-ai pus.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline chriss

Re: Cod de securitate radio și multimedia
« Răspuns #34 : 13.Dec.2021, 05:12:41 p.m. »
Eu am intrebat azi la reprezentanta si mi-a spus ca nu este nevoie de nici un cod.
  • suzuki vitara PASSION 1.6 allgrip 2017
All grip
 
The following users thanked this post: Gidan

Offline Luc1en

Re: Cod de securitate radio și multimedia
« Răspuns #35 : 28.Ian.2022, 10:24:33 a.m. »
Salutare!
Revin si eu cu aceeasi problema, am schimbat bateria recent si acum imi cere codul pin la medianav si nu il gasesc pe nicaieri, stie cineva cum sa procedez? sa trimit la decodari casetofoane seria radioului? sau sa incerc la suzuki romania ?
  • Suzuki new Vitara
 

Offline enicky

Re: Cod de securitate radio și multimedia
« Răspuns #36 : 28.Ian.2022, 02:07:25 p.m. »
  Normal ar fi la dealer sau Suzuki Romania.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline Luc1en

Re: Cod de securitate radio și multimedia
« Răspuns #37 : 28.Ian.2022, 02:25:32 p.m. »
Raspunsul de la dealer asta este:
Am primit informare de la furnizor si din motive de securitate trebuie sa vin un reprezentant de la bucureste pentru efectauarea resetari.
In cadrul situatiei pandemice din prezent nu avem o data exacta la care va veni acest reprezentant. Mai repede se poate rezolva daca aveti drum pe la Bucuresti.

Prea curand nu o sa ajung la bucuresti.... sooo are cineva idee daca are sens sa scot medianavul sa aflu seria si apoi decodare online ?

  • Suzuki new Vitara
 

Offline enicky

Re: Cod de securitate radio și multimedia
« Răspuns #38 : 28.Ian.2022, 03:10:24 p.m. »
   ...sooo are cineva idee daca are sens sa scot medianavul sa aflu seria si apoi decodare online ?

Pai tu vrei sa decida cineva de pe forum ptr. tine si masina ta?! Poate e in garantie si pierzi garantia, poate duci unitatea cuiva care o defecteaza(cod gresit), poate faci un scurt cand o (de)montezi, poate o scapi din mana, s.a., eu nu mi-as asuma sa-ti dau un sfat ! :pardon:
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline toma

Re: Cod de securitate radio și multimedia
« Răspuns #39 : 28.Ian.2022, 09:06:57 p.m. »
Raspunsul de la dealer asta este:
Am primit informare de la furnizor si din motive de securitate trebuie sa vin un reprezentant de la bucureste pentru efectauarea resetari.
In cadrul situatiei pandemice din prezent nu avem o data exacta la care va veni acest reprezentant. Mai repede se poate rezolva daca aveti drum pe la Bucuresti.

Prea curand nu o sa ajung la bucuresti.... sooo are cineva idee daca are sens sa scot medianavul sa aflu seria si apoi decodare online ?

Nu stiu daca ai incercat vreun cod pana acum. Daca nu, eu as incerca trei chestii "clasice":

- 1234
- 0000
- ultimele patru cifre din seria de sasiu.

Daca nu merg astea nu ai altceva de facut decat sa folosesti solutia oferita de Suzuki (desi pandemie sau nu, nu prea vad eu sa trimita un om de la Bucuresti la Timisoara doar pentru asta) sau sa gasesti pe altcineva care poate face asta "neoficial" contra cost.
« Ultima Modificare: 28.Ian.2022, 09:20:32 p.m. de toma »
  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain