Autor Subiect: ITP Bucuresti - Preturi recente  (Citit de 29773 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Andrei Suzuki

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2982
  • Thanked: 7 times
  • Gen: Bărbat
  • Respect a man's car and the man respects you!
Re: ITP Bucuresti - Preturi recente
« Răspuns #90 : 13.Nov.2011, 02:50:22 p.m. »
Daca mie imi expira itp-ul in 01.2012,il pot face de exemplu de luna asta? Chit ca pierd 2 luni..
Si inca o chestie. Daca sa zicem,sunt respins la itp din cauza de..noxe sa zicem, revenirea trebuie sa o fac tot la statia respectiva sau pot sa ma duc in alta parte sa il iau "de la capat"?
2018 Suzuki Vitara S
2007 VW Passat 2.0TFSI
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: ITP Bucuresti - Preturi recente
« Răspuns #91 : 13.Nov.2011, 03:17:43 p.m. »
Daca mie imi expira itp-ul in 01.2012,il pot face de exemplu de luna asta? Chit ca pierd 2 luni..
Din cate stiu eu da. Insa cand vei merge data viitoare trebuie sa ajungi inainte de data la care ai facut acum in 2011.
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline bogogica

Re: ITP Bucuresti - Preturi recente
« Răspuns #92 : 13.Nov.2011, 04:33:54 p.m. »
Daca mie imi expira itp-ul in 01.2012,il pot face de exemplu de luna asta? Chit ca pierd 2 luni..
Si inca o chestie. Daca sa zicem,sunt respins la itp din cauza de..noxe sa zicem, revenirea trebuie sa o fac tot la statia respectiva sau pot sa ma duc in alta parte sa il iau "de la capat"?
1 poti sa il faci oricand doresti, doar ca pierzi acea perioada de timp de valabilitate.
2 poti sa te duci la orice alt service, doar ca platesti integral "interventia". Revenirea in acelasi service costa mult mai putin decat un ITP integral, constand in reluarea numai a acelor teste la care ai picat.
 

Offline Andrei Suzuki

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2982
  • Thanked: 7 times
  • Gen: Bărbat
  • Respect a man's car and the man respects you!
Re: ITP Bucuresti - Preturi recente
« Răspuns #93 : 13.Nov.2011, 05:39:47 p.m. »
Stiu ca pierd valabilitatea aia. Ideea e ca vreau sa fac acum itp-ul pentru ca la cauciucurile de iarna am 205/40,dimensiune care nu e in cartea masinii. Asa ca va trebui sa schimb rotile,sa le pun iar pe alea de vara si sa merg la itp. SI ma gandesc ca sansele ca in ianuarie sa fie zapada sunt mult mai mari..
2018 Suzuki Vitara S
2007 VW Passat 2.0TFSI
 

Offline bogogica

Re: ITP Bucuresti - Preturi recente
« Răspuns #94 : 13.Nov.2011, 07:45:39 p.m. »
...totusi, doar pentru atata lucru (cauciucuri mai slim) cred ca se poate vorbi cu "inspectorul" din service pentru a se evita o munca in plus sau daca nu chiar si o cheltuiala. Sincer nu cred ca omenia a disparut total din Romania.
 

Offline Andrei Suzuki

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2982
  • Thanked: 7 times
  • Gen: Bărbat
  • Respect a man's car and the man respects you!
Re: ITP Bucuresti - Preturi recente
« Răspuns #95 : 13.Nov.2011, 07:52:43 p.m. »
Ai sa razi,dar acum 2 ani cand l-am facut aveam rotile de vara si l-am vazut pe nenea ala ca venea spre masina cu cartea in mana..zambind. Si ma intreaba "nu-i asa ca nu sunt rotile trecute?" Eu ii zic..ba da. La care el "nu cred...masina mica cu roti asa mari..ia uitati,aici scrie 15 si 16". Si i-am aratat mai jos..unde era la observatii...anv optionale 195/45 r17. I-am inchis gura. :))  Ideea e ca nu ma lasa in pace..daca nu erau. Deci n-are rost sa ma risc sa dau niste bani aiurea.
Dar cea mai mare problema ar fi cu noxele...pt ca am dat unul dintre catalizatoare jos. Si mi-e sa nu fie probleme ceva..
2018 Suzuki Vitara S
2007 VW Passat 2.0TFSI
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Re: ITP Bucuresti - Preturi recente
« Răspuns #96 : 14.Nov.2011, 12:38:06 a.m. »
Atentiile nu cred ca au disparut...Altfel nu inteleg cum pe strazile Bucurestiului cel putin, vezi atatea masini de prin anii 80 care de acopera intr-un nor de noxe cu ITP-ul luat.
Consider ca problema ta e chiar minora vs problemele baietilor astia cu masini de prin 80.  :->
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline Dragos-gs

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 105
  • Gen: Bărbat
Re: ITP Bucuresti - Preturi recente
« Răspuns #97 : 14.Nov.2011, 07:42:13 a.m. »
Eu ultimele ITP le-am facut aici
Preturi: 70 lei benzina, 90 lei diesel, iar 4x4 160 lei
Sunt f.ok, eu am lucrat fara probleme cu ei
Suzuki Ignis 2008 1.3 benzina
 

Offline Batranul

Re: ITP Bucuresti - Preturi recente
« Răspuns #98 : 14.Nov.2011, 08:28:04 a.m. »
asta cu pret dublu pt masinile 4x4 e mare pacaleala - daca sunteti in situatia 4x4 mai cautati - sunt si statii itp care le fac la acelasi pret cu celelelate masini.
fost posesor de Ignis 1.5 4wd
www.scoaladepaine.ro
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: ITP Bucuresti - Preturi recente
« Răspuns #99 : 14.Nov.2011, 11:51:21 a.m. »
sunt si statii itp care le fac la acelasi pret cu celelelate masini.
Crect! De exemplu, aici. ;)
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x