Autor Subiect: Pareri despre suzuki baleno  (Citit de 19294 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Dogy

Re: Pareri despre suzuki baleno
« Răspuns #110 : 02.Aug.2020, 07:13:33 p.m. »
Ma asteptam sa-i puna (si) motorul turbo de 1 litru. Dar cred ca au renuntat cu totul la el.
  • Suzuki Vitara Facelift 2019 1.0 Passion 5MT Allgrip
 

Offline gabi males

Re: Pareri despre suzuki baleno
« Răspuns #111 : 02.Aug.2020, 07:44:49 p.m. »
Așa este, motorul de 1 litru nu mai este în producție.
  • Ex-Suzuki Baleno 1,2 GLX,acum Suzuki Vitara 1,4, allgrip,AT,luxus,2019
 

Offline augustinionut

Re: Pareri despre suzuki baleno
« Răspuns #112 : 04.Aug.2020, 10:35:54 p.m. »
Mi se pare supernaspa sa trebuiasca sa ridici capota si sa desfaci tabloul de sigurante ca sa iei clestisorul necesar in tabloul din tabitaclu. Am ars o siguranta (dome2) instaland un bec in plafoniera si s-a resetat ceasul. Cred ca si jurnalierul. Se gasesc schemele electrice pe undeva? Alea de service.
  • Baleno 1.2
 

Offline augustinionut

Re: Pareri despre suzuki baleno
« Răspuns #113 : 15.Aug.2020, 03:26:17 p.m. »
S.a resetat bordul, s-a resetat si consumul: 4,8%   B-)
  • Baleno 1.2
 

Offline ntire2000

Re: Pareri despre suzuki baleno
« Răspuns #114 : 19.Iun.2022, 12:46:59 a.m. »
Pentru colegii posesori de balenuțe, cu dedicație, un clip de promovare oficial 2022.  :D

  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 
The following users thanked this post: gabi males

Offline gabi males

Re: Pareri despre suzuki baleno
« Răspuns #115 : 19.Iun.2022, 12:22:40 p.m. »
Pacat ca nu va ajunge si in Romania...
  • Ex-Suzuki Baleno 1,2 GLX,acum Suzuki Vitara 1,4, allgrip,AT,luxus,2019
 

Offline ntire2000

Re: Pareri despre suzuki baleno
« Răspuns #116 : 19.Iun.2022, 03:55:20 p.m. »
Masina este chiar reusita, în opinia mea este cel mai frumos model al firmei.
Motivele pentru care eu n-am achizitionat Baleno, cu care am facut si un drive-test si am ramas placut surprins au fost doua:
1) tara de provenienta - India si calitatea pieselor care mie mi s-a parut cam slaba
2) dimensiunile mele, copilul a punctat faptul ca dupa eventuala achizitie vom fi doua balene în familie.

Acuma cel pentru Australia cred ca este fabricat la cu totul alte standarde.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline enicky

Re: Pareri despre suzuki baleno
« Răspuns #117 : 20.Iun.2022, 10:03:47 a.m. »
   Eu unul n-as subaprecia indienii la mecanica si IT, am niste referinte surprinzatoare despre ei, iar de Suzuki cred ca sunt indragostiti, aproape ca o considera masina nationala. Vezi cate clipuri au facut cu noul Sx4 S-Cross, sunt innebuniti dupa el, iar la cel facut de mine mai mult de jumatate din vizualizari sunt din India.
   Iar eu am mers cu al lui Gabi Males si-am stat foarte bine in ea.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline ntire2000

Re: Pareri despre suzuki baleno
« Răspuns #118 : 20.Iun.2022, 10:18:49 a.m. »
Piesele turnate din aluminiu sunt punctele slabe ale masinii.
In speta carcasa cutiei de viteze (cu care a avut ceva probleme un coleg) si sistemul de racire - masina vizionata de mine avea semne foarte vizibile de oxidare ale radiatoarelor - aluminiu insuficient tratat sau de proasta calitate.
In rest, pretentii prea mari n-ai ce sa emiti de la o masina superdotata si totusi ieftina pentru segmentul ei.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline enicky

Re: Pareri despre suzuki baleno
« Răspuns #119 : 20.Iun.2022, 11:08:06 a.m. »
- masina vizionata de mine avea semne foarte vizibile de oxidare ale radiatoarelor - aluminiu insuficient tratat sau de proasta calitate.
  Mda, nu stiu cum se treateaza aluminiul contra "oxidarii", stiu ca cel mult se eloxeaza(poate mai sunt si alte solutii), dar si oxidarea fara tratare cred ca este de 0,... microni(!!), iar astazi toate masinile au piese din aluminiu, care daca nu sunt supuse unor socuri mecanice, nu vad problema. NU stiu de carcasa cutiei de viteza, stiu de alte probleme... Si unii posesori de Vitare sunt convinsi ca au cel mai tare off road-er si dau cu ea prin toate gropile. Si pe urma ... ei n-au mancat usturoi si nici gura nu le miroase...
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip