Autor Subiect: 2018, un deceniu SuzukiClub ROMÂNIA  (Citit de 33983 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline syyca

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
  • Thanked: 5 times
  • Gen: Bărbat
  • SX4 S-Cross 1.6 DDIS AllGrip Elegance Top
    • IASI
Re: 2018, un deceniu SuzukiClub ROMÂNIA
« Răspuns #20 : 18.Ian.2018, 09:10:06 a.m. »
Vin si eu  :)

1. cristyyy2003, 2 persoane, 1 camera dubla;
2. NicNic, 2 persoane, 1 camera dubla;
3. rexkrokiDAU, 1 persoana, 1 camera single, all inclusive
4. Hippo, 2 persoane, camera dubla
5. Lerua, 1 persoana, 1 camera single;
6. syyca, 2 persoane, 1 camera dubla;
SX4 S-Cross 1.6 DDIS AllGrip Elegance Top
 

Offline rexkrokiDAU

Re: 2018, un deceniu SuzukiClub ROMÂNIA
« Răspuns #21 : 20.Ian.2018, 02:59:18 p.m. »
Cateva propuneri, centralizate din diferitele tpicuri de intalniri.  :)

1   Arsenalpark                                     Orastie             
2   Asenevtsi Park Hotel            Veliko Tarnovo (Bulgaria)               
3   Taverna Pietrei Craiului                     Zarnesti spre Plaiul Foii         
4   Transylvanian Inn                             Bran             
5   Craiasa Muntilor                             Moeciu           
6   Satul Prunilor                                   Pietrosita, jud Dambovita   
7   Complexul Turistic Cheile Butii             Cheile Butii               
8   Hotel Binder Bubi Medias                     Medias             
9   Vila Bran                                             Bran                     
10   Golf Hotel Pianu                             Pianu de Jos, jud Alba               
11   Fisherman's                                     Colibita , jud. Bistrita Nasaud                 
12   Doripesco                                             Halchiu, jud Brasov                       
13   Casa Ezio                                             Timisul de Jos                       
14   Rocker's Inn                                     Sasca Montana, jud Caras-Severin                       
15   Valea Verde Resort                             Cund, jud Mures                     
16   Ferma de sub Penteleu                      Sat Varlaam, jud Buzau                   
17   Pensiunea CASTALIA                  Murighiol, jud Tulcea               
18   Puflene Resort                                  Murighiol, jud Tulcea             
19   Portul Cultural Cetate                      Port Cetate Jud Dolj                                   
20   Domeniul Dracula Daneș       Danes, jud Mures                     
21   Pensiunea La Nise                 Sambata de Sus, Jud Brasov     


Dupa cum am mai spus si pe un alt topic, ce parere aveti sa sarbatorim cei 10 ani ai clubului undeva in apropierea orasului Alba Iulia iar in ziua de sambata 22.09.2018 sa redescoperim lucruri mai mult sau mai putin cunoscute despre orasul Marii Uniri  :) 

Zona e relativ in centru tarii ceea ce faciliteaza accesul tuturor. Chiar daca statistica intalnirilor a aratat ca majoritatea celor ce participa sunt din Bucuresti nu cred ca acesta este un motiv ca intalnirea sa fie cat mai aproape de capitala. Eu participarea la aceasta intalnire nu o vad ca pe o obligatie sau corvoada ci ca pe un prilej de voie buna si relaxare. In acest context nu vad de ce nu se poate lua si o zi de concediu vineri sau luni in cazul in care cineva considera ca distanta pana la eventualul loc de intalnire este prea mare pentru un singur week-end. :)



Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14333
  • Thanked: 3361 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: 2018, un deceniu SuzukiClub ROMÂNIA
« Răspuns #22 : 20.Ian.2018, 03:37:43 p.m. »
Sa adăugăm și febletea admin-ului:

22. Yanitza .

Rex, in afara de Pianu, celelalte locații propuse de tine nu sunt in Alba. Eu am petrecut un Revelion la Hotel Cetate din Alba Iulia si a fost foarte bine. Presupun ca nu te gândești sa sărbătorim 10 ani SCR la un hotel din centrul orașului, chiar dacă e gard in gard cu Cetatea. Sau poate ma însel?

Trimis folosind Tapatalk

  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline shpeedy

Re: 2018, un deceniu SuzukiClub ROMÂNIA
« Răspuns #23 : 20.Ian.2018, 04:19:50 p.m. »
In Alba Iulia (de fapt in afara, dar la distanta relativ mica de cetate) am tras la Drumul Dragostei.  Are parcare si restaurant incapatoare si in 15 minute se poate ajunge la cetate...

Din cele enumerate, am fost la Rocker's Inn - mi-a placut, dar e cam la dracu'n praznic fata de Bucuresti...
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 
The following users thanked this post: cristyyy2003

Offline enicky

Re: 2018, un deceniu SuzukiClub ROMÂNIA
« Răspuns #24 : 20.Ian.2018, 05:32:04 p.m. »
   Pentru mine n-ar fi o problema o zi de CO(poate pentru altii, da), dar distanta chiar daca nu este mare, se va parcurge in weekend, cam 6-7ore se pierd pe drum(adunare, mers in coloana, pauze),  si daca nu se pleaca de dimineata(6-7,8maxim) prima zi e pierduta. Idem jumatate din Duminica. Si practic faci mia de km pt. ...o zi !
   Trebuie vazut cine participa, zonele de unde vin si apoi stabilita locatia, zic eu.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 
The following users thanked this post: Utilizator_Anonim

Offline Utilizator_Anonim

Re: 2018, un deceniu SuzukiClub ROMÂNIA
« Răspuns #25 : 20.Ian.2018, 05:58:40 p.m. »
@cristyyy2003 zicea la intalnire de o locatie interesanta pe langa Enisala, poate detaliaza
  • Scross 1.4 allgrip pasion, skoda yeti 2.0 tdi 4x4, saab 900 coupe 230 cp
 

Offline cipanu80

Re: 2018, un deceniu SuzukiClub ROMÂNIA
« Răspuns #26 : 20.Ian.2018, 06:35:50 p.m. »
Au trecut deja 10 ani!!!!!
La mulți ani! Suzuki-Club si la mai mare.
Speram ca anul acesta sa ajungem si noi (cu toate ca abia am mai adaugat un membru in familie), dar pana atunci mai crește.
Oricum tinem aprope.
Inca o data La mulți ani! si sa fie un 10 de milioane de zâmbete  :)
  • Suzuki Ignis,2007,2 WD , 1.3 ,benzina
 
The following users thanked this post: rexkrokiDAU

Offline rexkrokiDAU

Re: 2018, un deceniu SuzukiClub ROMÂNIA
« Răspuns #27 : 17.Feb.2018, 01:46:13 a.m. »
Sa creasca mare si sanatos.  :good:  Pana la intalnire mai creste si poate ne ajuta la un karaoke asemanator. De data asta putem incerca cu Hora Unirii ca tot e an aniversar. :)

Mai avem insa nevoie de cativa curajosi sa egalam lista de aici, ca tot aminteam de filmuletul de mai jos.  :D



Offline Lerua07

Re: 2018, un deceniu SuzukiClub ROMÂNIA
« Răspuns #28 : 17.Feb.2018, 12:53:27 p.m. »
Sa speram ca mersul in coloana nu va fi iar ca la SCR 8 ani, cand pe valea Oltului parca eram la o cursa contra cronometru   :-j
  • Vitara 2015, spirit 1.6 benzina, allgrip, TM, alba,
Multumeste-te cu putin, pentru ca putinul nu-ti va lipsi niciodata !
 
The following users thanked this post: cristyyy2003

Offline enicky

Re: 2018, un deceniu SuzukiClub ROMÂNIA
« Răspuns #29 : 17.Feb.2018, 02:08:01 p.m. »
Sa speram ca mersul in coloana... parca eram la o cursa contra cronometru   :-j
     Pai s-o facem coloana ....funerara !? :) 
      Merge fiecare cum poate, important e sa ajunga la destinatia propusa, nu in alta parte !
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip