Autor Subiect: Sa skiem impreuna  (Citit de 38087 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Silfax

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #50 : 29.Ian.2010, 09:15:09 a.m. »
Suna interesanta locatia... poate ceva detalii la intoarcere gen distanta parcursa, costuri cazare , masa... alte activitati de desfasurat in zona...
  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 

Offline xim

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #51 : 29.Ian.2010, 05:56:00 p.m. »
distanta..pe GPS...Baia Mare-SatuMare-Petea-Nyereghaz-Tokaj-Kosice-Presov-Poprad-Demanovska Dolina- Jasna este de 480 Km
costuri cazare -- am prin o oferta la hotel ** (Jan Sverma) de 280 euro/adult/7nopti/demipensiune+skipass inclus, exista cam 35 km pirtii din care deschise acum am vazut ca sunt 23 km
alte activitati...se pot vizita ceva pesteri cunoscute in zona..ceva de genul Demanovska Cave of Liberty :) ... apropiat este orasul Liptivsky Mikulas (aprox 30000 locuitori) ...dar cred ca cel mai bine va fi de mers la Tatrlandia...ceva ape termale   http://www.tatralandia.sk/main.php?menu=&lang=en
in rest ramine de vazut..revin cu alte detalii si poze dupa
@ASZ ...scuze nu am vazut mesajul tau pina acum...desi am intrat pe topic si zilele trecute...iti las um mobil pe pm, pentru detalii suplimentare...
1,6 SX4 GS 4x4 black
1,4 Scross Passion awd, gray
 

Offline Silfax

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #52 : 30.Ian.2010, 09:59:23 a.m. »
Distanta este rezonabila, pretul pentru doua * este ok. Sa ai parte de multa zapada si sa ne impartasesti impresii la intoarcere!
  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 

Offline xim

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #53 : 07.Feb.2010, 09:46:01 p.m. »
multumesc de urari @silfax....@asz....imi pare rau ca nu am reusit sa comunicam mai devreme ...  am revenit si pun niste poze...pirtii excelente ...instalatii de cablu ok...stat la coada foarte putin..cel mai mult 10-15 min...asta de vreo 2,3 ori la ore de virf si pe cele mai frecventate...in rest toate culorile de pirtii ...inclusiv o zona super ok de free ride....sa lasam pozele sa vorbeasca...

 
... mi-a fost greu sa fac o selectie sa se vada si frumusetea locurilor si calitatea pirtiilor...
...legat de alte distractii...am facut doua cure de "bulbuceli"  :)  .. tatralandia (in liptovsky mikulas) = apa termala, ceva bulbuceli, multe tobogane (nu sunt genul meu), sauna la extrapret,   aquaparc-poprad=bulbuceli cit incape, sauna, bazin olimpic, super ok ...la 20 min. pe autostrada de liptosky mikulas
...cazare in camera decenta...masa ok cu servire ireprosabila...parcare gratis linga hotel ... distanta hotel pirtie 300 m mers printr-o padure superba de brad..numai bine pentru incalzirea articulatiilor :)

... in final...super multumit ... raport pret/calitate super ok (best buy ... ca zuzele noastre :) ) ... sper sa repet experienta si la anul

... la final...super multumit
1,6 SX4 GS 4x4 black
1,4 Scross Passion awd, gray
 

Offline ASZ

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #54 : 08.Feb.2010, 03:13:18 p.m. »
Imi pare bine ca a iesit bine si evident ca regret ca nu ne-am sincronizat, dar asta e.

Offline miocrl

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #55 : 05.Sep.2010, 09:25:33 p.m. »
eu urmeaza sa punctez o cazare la ski in Austria.
e cineva interesat?

Offline rexkrokiDAU

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #56 : 05.Sep.2010, 09:35:05 p.m. »
in ce perioada?

Offline miocrl

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #57 : 05.Sep.2010, 09:55:39 p.m. »
eu din 11-18 dec sau 8-15 ian

Offline LTD

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #58 : 28.Sep.2010, 12:40:00 p.m. »
ski in bulgaria, borovets, 29 jan - 5 feb 2011, hotel lion 4*, demipensiune, piscina, sauna, 470km din bucuresti, 2 adulti si un copil de 11 ani, 527 euro
ski pass la juma de pret fata de austria
http://www.bulgariaski.com/borovets/lion_hotel_test_en.html
... impotriva prostiei zeii insisi lupta in zadar ...

подписи для форумов
 

Offline LTD

Re: Sa skiem impreuna
« Răspuns #59 : 28.Sep.2010, 02:19:47 p.m. »
in februarie 2010 am fost tot in bulgaria, la bansko, cu aprox 80 km mai mult decit pina la borovets, 4*, piscina, sauna etc, 2 adulti si 1 copil, 9 nopti aprox 500 euro. pirtii pt toate gusturile. la hotel era loc si de mai bine, dar multe se datoreaza turistilor... aici am nimerit peste multi rusi si romani... si ospitalitatea difera in bulgaria de la munte la mare... dar tinind cont ca toata ziua eram pe pirtie, m-a deranjat mai putin...
... impotriva prostiei zeii insisi lupta in zadar ...

подписи для форумов