Autor Subiect: Dolly Iasi  (Citit de 71861 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline miocrl

Re: Dolly Iasi
« Răspuns #10 : 22.Iun.2009, 12:48:34 p.m. »
venim in Iasi sa facem un protest?

Offline emanu900

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 189
  • Gen: Bărbat
Re: Dolly Iasi
« Răspuns #11 : 22.Iun.2009, 06:45:11 p.m. »
Pai probabil este vorba de Casa Auto Iasi care detine dupa cum stiti destule marci de renume si probabil ca fiind in sete de bani iar astia de la Doly vanzand bine normal ca se gandesc la prostii. Oricum, daca prin absurd astia pun mana pe Suzuki Iasi ma duc tocmai la Suceava sa-mi fac reviziile. N-am chef de astfel de hoti care o duc vai de capul lor si au niste preturi de service extraordinar de nesimtite. Doly bun rau isi face treaba si n-au reclamatii nasoale, in fine dupa cate cunosc eu.  
SX4 1.5 SE
 

Offline chrys-gryz

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
  • Gen: Bărbat
Re: Dolly Iasi
« Răspuns #12 : 26.Iun.2009, 11:06:38 p.m. »
Salutari @anyd
se apropoie si la mine vremea pt prima revizie...mai am vreo 3000km pe care sigur ii impusc in vara asta...pana la sf lui august am bifat 15000. Poate ne lasi cateva detalii despre revizie...cum a fost, timp pierdut, pret, ce au schimbat....
asteptam detalii. ;)
Numai bine.
Nu este nici o problema cu dealerul din Iasi, am vorbit si la Suzuki Romania si totul este in regula, chiar am facut revizia la ei si nu a fost nici o problema, deci sunt autorizati pentru service....  ;)
2008 swift 1.3 GLX SE 92hp red

интересное
 

Offline anyd

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 732
  • Gen: Bărbat
Re: Dolly Iasi
« Răspuns #13 : 26.Iun.2009, 11:35:03 p.m. »
Am prezentat si la topicul: revizia la 15 mii km. "Revizia de 15 mii km la Doly Iasi cost: 620 ron (ulei 5W40 mobil 1, filtru ulei, filtru aer, filtru polen, verificat si curatat frane, verificat roti, bucse,... etc). Poti sta langa masina cat timp se face revizia, deci merita.... "

 :)
 

Offline raluk

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 104
  • Gen: Femeie
Re: Dolly Iasi
« Răspuns #14 : 20.Aug.2009, 10:15:57 a.m. »
multumita ... cu toate ca in momentul in care mi`am schimbat parbrizul pe casco, am avut ceva probleme cu ei, la revizia de 15.000 km s`au purtat exemplar.
 :good:
splash 1.2 GS kashmir blue

 

Offline chrys-gryz

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
  • Gen: Bărbat
Re: Dolly Iasi
« Răspuns #15 : 20.Aug.2009, 08:05:59 p.m. »
detaliaza te rog ce probleme ai avut cu parbrizul si cu cei de la doly (sa putem invata din experienta ta si a altora)......si lasa si detalii legate de revizie...ce au schimbat, pret, daca te-au amanat (desi aveai programare)...si toate cele. Thanks. bye
2008 swift 1.3 GLX SE 92hp red

интересное
 

Offline raluk

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 104
  • Gen: Femeie
Re: Dolly Iasi
« Răspuns #16 : 21.Aug.2009, 08:46:53 p.m. »
problema cu parbrizul : facut deviz gresit, umblat astra - doly, doly - astra (fara masina, pentru ca nu ti`o da pana nu primesc acordul pe intreaga suma de bani - 1400 ron m`a costat pe mine) . Nu a fost lipit cum trebuie ( scuza lor ca au folosit alt lipici decat cel pe care il foloseau de obicei), a plouat in masina prima oara, mers la doly , le`am prezentat problema, am lasat masina acolo aproape toata ziua, l`au verificat si mi`au spus ca are nimic, ca am uitat eu geamu deschis  :notlst: a doua oara a plouat din nou in masina, si au dat geamul jos si l`au relipit. De atunci nu mai am probleme  #:-S

la revizie ok , a durat vreo ora jumatate, am stat langa ei, schimbat ulei 5w40 mobil 1 , filtre, si au curatat placutele de frana. Total 565 lei
splash 1.2 GS kashmir blue

 

Offline pentium3d

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 193
  • Gen: Bărbat
  • SX4 4WD GS / SX4 S-Cross 1.4 AllGrip Passion
Re: Dolly Iasi
« Răspuns #17 : 21.Oct.2009, 11:54:22 a.m. »
A mai facut cineva recent revizia la Doly? In curand trebuie sa ma prezint si eu la revizie si as dori sa fiu in tema cu tarifele actualizate :)
Oameni suntem toti. OAMENI sunt putini.
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Dolly Iasi
« Răspuns #18 : 22.Oct.2009, 10:29:00 a.m. »
Pai cred ca cel mai simplu ar fi sa dai un mail/telefon la ei si sa intrebi de tarif :dknw:
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline pentium3d

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 193
  • Gen: Bărbat
  • SX4 4WD GS / SX4 S-Cross 1.4 AllGrip Passion
Re: Dolly Iasi
« Răspuns #19 : 22.Oct.2009, 11:45:41 a.m. »
Corect :), dar as fi dorit sa aflu mai multe amanunte intrucat nici o revizie nu e identica (ce s-a schimbat, cum a mai decurs, etc)
Oameni suntem toti. OAMENI sunt putini.