Autor Subiect: masinile in doua culori - cum is trecute acestea in CIV ?  (Citit de 2530 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline andrei_r0

Re: masinile in doua culori - cum is trecute acestea in CIV ?
« Răspuns #10 : 06.Ian.2019, 09:51:55 a.m. »
Am un prieten care, ce e drept, o avea colantata, dar puțin și a rămas fără talon, din cauza asta și a trebuit să facă modificarea la RAR. Iar de la faza aia, îmi era frica sa nu plătesc la fel. Dar dacă până și RAR-ul a zis 50% in acel mail e bine.

Despre motocicleta nu știu ce să zic, maron sau portocalie?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
  • Suzuki Vitara Facelift - Passion 1.4 Boosterjet Allgrip - Atlantis Turquoise Pearl Metallic + Cosmic Black Pearl Metallic
 

Offline toma

Re: masinile in doua culori - cum is trecute acestea in CIV ?
« Răspuns #11 : 06.Ian.2019, 12:24:04 p.m. »
Ca posesor de Vitara "in doua culori" iti pot spune ca pana acum nu am fost oprit de politie din acest motiv niciodata. De fiecare data cand am avut de a face cu politia rutiera in Romania, Moldova, Bulgaria si Grecia, culoarea masinii nu a fost un subiect de discutie. Nici la trecerea frontierelor nu am primit intrebari legate de asta. In talon este trecuta o singura culoare: albastru desi culoarea este turcoaz (unii o vad mai degraba verde decat albastra) iar plafonul si montantii sunt de alta culoare (negru).

In plus, fiind o masina noua, vopsita asa in fabrica si omologata in EU, nu vad de ce ai avea motive de ingrijorare.

PS: Va rog sa incercati sa tineti discutiile la subiect. Desi sunt multi care se plang ca forumul este o "varza" o buna parte dintre ei contribuie cu aplomb la aceasta situatie.
« Ultima Modificare: 06.Ian.2019, 12:36:14 p.m. de toma »
  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain
 
The following users thanked this post: rexkrokiDAU, Utilizator_Anonim

Offline steph

Re: masinile in doua culori - cum is trecute acestea in CIV ?
« Răspuns #12 : 06.Ian.2019, 02:27:01 p.m. »
@toma  E trecut albastru pentru ca: "În concordanţă cu Directiva Uniunii Europene nr. 2001/116 cele 10 culori de bază înscrise în cartea de identitate sunt: alb; galben; portocaliu; roşu; violet; albastru; verde; gri; maro şi negru."
« Ultima Modificare: 07.Ian.2019, 02:16:50 p.m. de toma »
S-Cross `18 / Vitara `19 / ex Swift `14

 
The following users thanked this post: toma