Autor Subiect: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)  (Citit de 104935 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline hugbear

Re: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)
« Răspuns #190 : 01.Ian.2012, 04:42:30 p.m. »
Daca tot e vremea pentru urari, cred ca merge si putin "wishful thinking".

The mother of all personal surveillance systems :D (bine, ar trebui legata de bara cu o lesa, ceva...  :fluier:):

""
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline hugbear

« Ultima Modificare: 04.Mar.2012, 01:17:47 p.m. de hugbear »
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline Silfax

Re: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)
« Răspuns #192 : 05.Mar.2012, 01:18:15 a.m. »
Sincer am fost tentat si de modelul asta: http://www.dealextreme.com/p/hd-1080p-mini-sports-dv-5-0mp-cmos-water-resistant-camera-camcorder-with-tf-2-leds-1-red-laser-119097

@Hugh'
Dat fiind review-ul postat de tine, am dat si peste aceasta comparatie intre cele doua, facut de acelasi autor:



Si apropos de suporti... Deranjat de ventuza de parbriz, am cautat ceva de prins la parasolar si am dat peste asta:

http://www.dealextreme.com/p/swivel-clamp-holder-mount-for-studio-backdrop-camera-115906
  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 

Offline hugbear

Re: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)
« Răspuns #193 : 07.Mar.2012, 04:25:51 a.m. »
Foarte tare clema. Doar ca, daca vrei sa prinzi o camera pe un suport in miscare ;) nu stiu daca te poti baza doar pe taria arcului; cred ca ar trebui o prindere mai ferma.
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline Silfax

Re: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)
« Răspuns #194 : 07.Mar.2012, 02:04:16 p.m. »
Pai ma gandesc ca pe partea dispre geam a parasolaruluiar fi cel mai ok. Cu cat mai aproape de axa, cu atat momentul de rotire este mai mic. Cat de curand intru in posesia ei si va spun ce si cum.
  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 

Offline sx4 sedan 2009

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 269
  • Gen: Bărbat
Re: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)
« Răspuns #195 : 07.Mar.2012, 02:24:51 p.m. »
Silfax, te rog sa-mi trimiti un mesaj daca ai idee de unde se poate face rost de un cablu prezentat la acest DVR de transmitere a datelor....Firewire cu RCA ( 3 RCA ).
 

Offline Silfax

Re: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)
« Răspuns #196 : 07.Mar.2012, 09:31:13 p.m. »
Este un fel de micro USB, nu firewire si are doua mufe RCA... Cred ca am de la camera mea ceva asemanator pe acasa.
  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 

Offline Silfax

Re: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)
« Răspuns #197 : 10.Apr.2012, 09:06:02 a.m. »
Am primit ieri suportul si sunt multumit de el. Am facut teste de filmare cu el prins de parasolar si nu vibreaza. Merge prins si de suportul oglinzii retrovizoare. Am si doua poze facute cu telefonul, prima dintre ele nu e chiar elocventa... scuze.


  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 

Online bisti

Re: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)
« Răspuns #198 : 10.Apr.2012, 09:49:28 a.m. »
Eu m-am saturat de 720p si astept sa imi vina asta :

DVR 1080p

Sa vedem daca este vreo diferenta.
« Ultima Modificare: 10.Apr.2012, 09:51:27 a.m. de bisti »
 

Offline Silfax

Re: Camere PERSONALE de supraveghere a traficului ;)
« Răspuns #199 : 10.Apr.2012, 05:27:22 p.m. »
@bisti , am aruncat un ochi pe net si am dat peste modelul R280 , banuiesc ca este oarecum acelasi. Asteptam filme si un review ;)
  • S-Cross Elegance benzina 4x2