Autor Subiect: Achizitie sx4 s-cross  (Citit de 73466 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ...

Re: Achizitie sx4 s-cross
« Răspuns #10 : 22.Mar.2016, 01:09:15 p.m. »
Eu am un gabarit, adica sunt mai "greu de oase", nu stau confortabil in orice masina, si e foarte important sa vad si spatiul la genunchi cum este fata de consola centrala. Cum in Brasov nu prea am vazut S-Cross-uri (doar cateva SX4), nu am la cine sa apelez sa ma lase sa urc in una sa ii simt habitaclul...In rest, mi se pare masina perfecta pentru mine si familia mea, 2 adulti si 2 copii de scoala primara.

Daca e careva din Brasov detinator de S-Cross si citeste aici, rog sa-mi raspunda, poate ne intalnim. Multumesc.
 

Offline ocoleanui

Re: Achizitie sx4 s-cross
« Răspuns #11 : 22.Mar.2016, 03:43:48 p.m. »
Cate kg ai si ce inaltime ???

La 108 kg si 1.81 cm inaltime se sta bine la volan . (eu am )
La o inaltime mai mare nu stiu ....
  • S Cross motor 1,0 an 2018+Swift motor 1,2 an 2021
 

Offline hugbear

Re: Achizitie sx4 s-cross
« Răspuns #12 : 22.Mar.2016, 05:35:48 p.m. »
             Ori ai mai mers cu acest model in alta conjuctura (a unui prieten, coleg,etc)si ai omis sa ne spui, ori te-ai "indragostit" de ea, ori esti ....unicat !! Nici eu nu pot si nici n-am mai auzit pe altcineva sa cumpere o masina, fie ea si noua, fara sa o testeze in prealabil. Bine ca nu ai regrete ! :)
Mai suntem și din-ăștia :D
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline ...

Re: Achizitie sx4 s-cross
« Răspuns #13 : 22.Mar.2016, 07:47:29 p.m. »
Ocoleanui, am tot 1.81, dar 120 kg bine raspandite. Din poze pare ca am spatiu, dar eu conduc cu picioarele mai cracanate la Logan, ca am spatiu destul. Niciun posesor de S Cross din Brasov prin preajma?
 

Offline mcv

Re: Achizitie sx4 s-cross
« Răspuns #14 : 22.Mar.2016, 07:57:59 p.m. »
mergi să faci test drive. pe lângă poziția la volan poate vrei sa vezi si ergonomie, feedback ... oricum fata de Logan e vis.

Sent from my XT1068 using Tapatalk

  • Vitara S 2016
 

Offline ...

Re: Achizitie sx4 s-cross
« Răspuns #15 : 22.Mar.2016, 08:33:30 p.m. »
Asa zic si eu. Culmea e ca sunt foarte multumit de loganul meu de 9 ani, dar vreau altceva. Sper sa nu regret daca iau S Cross.
 

Offline enicky

Re: Achizitie sx4 s-cross
« Răspuns #16 : 22.Mar.2016, 09:12:08 p.m. »
.... Sper sa nu regret daca iau S Cross.
              @cad eu inteleg ca esti multumit de Loganul tau de 9ani de cand il ai, probabil l-ai ingrijit si te-a dus oriunde ai avut nevoie, mai ales ca si eu conduc Logan la serviciu de vreo 8 ani si le cunosc binisor, dar, intre Suzuki si logan NU exista termeni de comparatie si elemente commune (decat ca ambele au 4 roti si un volan)!!
       Vei vedea ca ai de a face cu o masina din alta clasa, de un nivel superior, absolut noua (cu scaunul soferului "nerodat" :) ), si pe care, probabil iti va veni putin greu s-o conduci avand in vadere "saltul" pe care il vei face. Dar in niciun caz nu se pune problema "sa regret"(i) schimbarea. "Sa regret"(I)  trebuie scos din ecuatie !!   Daca, prin absurd,  vei regreta, sfatul meu e sa nu-ti mai cumperi niciodata alta masina decat Logan. Dar, repet, asta e o ipoteza absurda !! :good:
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline ...

Re: Achizitie sx4 s-cross
« Răspuns #17 : 22.Mar.2016, 09:45:48 p.m. »
Mersi mult, @enicky. Tin minte saltul dintre dacia lui tata din 1981, condusa la tinerere si solenza de la serviciu. La prima frana, apasata puternic, din obisnuinta, m-am oprit in drum, noroc ca nu venea din spate nimeni.

Acum conduc frecvent la munca o corolla din 2003 si o avensis din 2006, ambele diesel de 2 litri si versiuni superioare, sunt curios cum ma voi simti in suzuki.
 

Offline sirsefu

Re: Achizitie sx4 s-cross
« Răspuns #18 : 22.Mar.2016, 10:56:30 p.m. »
@cad - si eu sunt intr-o combinatie asemanatoare. tot 2+2, doar ca mai mici juniorii :) si s-cross ul e incapator pentru noi. plus bunica, pe care o mai luam cu noi intre scaunele de masina si e ok. la serviciu am un logan (si e un model ok la condus, 1.6 benzina 16v) dar nu se compara cu suza.

ce versiune te intereseaza? la start nu poti regla scaunul pe inaltime si volanul in adancime. la mine s-a potrivit sa fie ok asa cum sunt reglate ele, dar eu am dimensiuni...destul de standard, cred.
« Ultima Modificare: 22.Mar.2016, 11:01:20 p.m. de sirsefu »
 

Offline ...

Re: Achizitie sx4 s-cross
« Răspuns #19 : 22.Mar.2016, 11:09:03 p.m. »
Doar versiunea Start e posibila la bugetul meu. Oricum, nu am cum sa testez decat o versiune superioara, ca asa e in tenis. Mi-as fi dorit sa fie optional de adaugat cruise control, dar nu cred ca se poate la Suzuki. In rest, alte lipsuri nu ma deranjeaza (radio cd si scut se pot adauga), ar fi masina aproape perfecta...