Autor Subiect: Huse auto  (Citit de 2179 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline raz

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Huse auto
« : 20.Iun.2015, 12:34:08 p.m. »
Salut,

Detin un Suzuki Swift GLX, model din 2009, si, pentru a proteja tapiteria, ma gandeam sa achizitionez niste huse de calitate.
Asa ca va intreb daca folositi, in ce masura sunt utile, si eventual ce model recomandati si de unde poate fi achizitionat. Oh, si poate stiti si o solutie buna de curatat tapiteria.

Si ca sa nu mai deschid un topic nou, stiti cumva cum se numeste acea solutie care avea capacitatea de a face ca nou un plastic zgariat (la suprafata)?

Multumesc,
Weekend fain!
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14504
  • Thanked: 3456 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Huse auto
« Răspuns #1 : 20.Iun.2015, 05:29:50 p.m. »
Citeste si topicul asta.

Viziteaza www.huse.ro. Au si configurator.  Eu mi-am luat de la ei acum 5 ani si sunt foarte bune si astazi.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline Mady6m

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti
Cumpar HUSE auto Suzuki Swift 1.2
« Răspuns #2 : 13.Apr.2018, 07:57:41 p.m. »
Buna ziua,

Tocmai ce mi-am achiztionat un Suzuki Swift Passion 1.2 90 CP si m-ar interesa sa cumpar niste huse pentru cele doua scaune si bancheta din spate.

Stie cineva pe cineva ? :)

Multumesc de recomandari
  • Suzuki Swift
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14504
  • Thanked: 3456 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Huse auto
« Răspuns #3 : 13.Apr.2018, 08:03:18 p.m. »
Cum ziceam mai sus, www.huse.ro.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline enicky

Re: Cumpar HUSE auto Suzuki Swift 1.2
« Răspuns #4 : 13.Apr.2018, 08:25:11 p.m. »
Stie cineva pe cineva ? :)
   S-o stapanesti sanatos !
  Din intrebarea ta inteleg ca husele auto din supermarketuri, Norauto, emag nu te satisfac?
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline Mady6m

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti
Re: Huse auto
« Răspuns #5 : 13.Apr.2018, 10:23:57 p.m. »
Sincer nu am experienta, o sa ma uit peste norauto, vroiam ceva de top daca tot e masina noua, sa pastram tapiteria originala cat mai mult timp frumoasa :)

Chestia este ca am  si doi copii mici+ catel care sigur vor face jaf in spate :)
  • Suzuki Swift
 

Offline steph

Re: Huse auto
« Răspuns #6 : 14.Apr.2018, 01:59:31 a.m. »
In principiu daca nu ai animale de companie sau copii mici si jucausi husele sunt usor inutile. Degeaba raman frumoase daca nu te bucuri de ele. Or sa ramana frumoase pentru urmatorul proprietar. Si daca nu iei ceva dedicat (gen: https://husa-auto.ro/) o sa arate ca naiba, aluneca etc.
S-Cross `18 / Vitara `19 / ex Swift `14

 
The following users thanked this post: yeti

Offline enicky

Re: Huse auto
« Răspuns #7 : 14.Apr.2018, 02:30:05 p.m. »
  Mi-au zis si mie unii colegi lucrul asta : pui huse ca s-o dai celuilalt curata. Nu-i chiar asa pt. ca o husa murdarita/patata de copil sau catel se spala si stai iar pe curat, pe cand o bancheta patata/"lustruita" se curata mult mai greu, costa curatarea cat un set de huse si tot nu este curata ca o husa spalata. Plus ca noi uneori mai "confundam" bancheta din spate cu portbagajul. :)
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline steph

Re: Huse auto
« Răspuns #8 : 14.Apr.2018, 07:31:22 p.m. »
Cand versi ceva o duci la o curatare mai serioasa. Cat de des se poate intampla? Parerea mea e ca nu merita sa nu te bucuri de scaune asa cum sunt ele pentru drobul de sare.
S-Cross `18 / Vitara `19 / ex Swift `14