Autor Subiect: Multimedia si navigatie New Vitara  (Citit de 343691 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline enicky

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2370 : 14.Oct.2022, 01:55:04 p.m. »
   Chinezaria mea de pe Vitara(navigatia) a "suportat" o camera+suport de numar de inmatriculare, asa ca orice navigatie iti pui, tot chinezarie va fi si nu vad ce-ar avea asa special camera originala incat sa n-o "vada" navigatia cea noua ! Totul e sa fie mufele compatibile intr ele.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline badmania98

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2371 : 14.Oct.2022, 03:29:35 p.m. »
Sau instalarea altei navigații la care se adaugă o altă cameră.
Repet: asta din ce am citit. E posibil să greșesc, așa că aștepăm și răspunsul celor care chiar au folosit alte navigații dar au reușit să păstreze funcțională camera originală.
  • Suzuki VITARA ALLGRIP 1.4 BOOSTERJET HYBRID LUXUS 6MT, 2020
 

Offline Zota Sergiu

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2372 : 14.Oct.2022, 03:46:31 p.m. »
Sincer nu ar avea rost sa platesc o alta camera daca am deja una. Dar as vrea totusi sa schimb navigatia... e invechita rau
  • Suzuki Vitara Facelift 2019
 

Offline Acidutzu2000

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2373 : 14.Oct.2022, 08:47:21 p.m. »
@Sergiiu.P    La mine au pus navigatie Lenovo ... crezi tu ca si camera de mers inapoi este tot Lenovo ?
Eu zic ca daca se potrivesc mufele atunci o sa mearga si camera. Intre Vitara 2019 si Vitara 2022 nu am vazut nici o diferenta la aspectul exterior al camerei. Foarte probabil este aceeasi camera la toate.
Pana la urma o camera este undeva pana in 200 lei.
  • Suzuki Vitara Passion 2WD - Albastru Turquoise
 

Offline Zota Sergiu

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2374 : 14.Oct.2022, 09:34:28 p.m. »
@Acidutzu2000
Te a costat ceva sa pui acel lenovo?
Sau asa ai cumparat masina? E din lotul care vine cu noile tablete lenovo?
Cand ma duc la service chiar voi intreba.
  • Suzuki Vitara Facelift 2019
 

Offline Acidutzu2000

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2375 : 16.Oct.2022, 01:41:30 p.m. »
Asa a venit masina "din fabrica". De fapt masina a venit fara nici o unitate multimedia si a fost instalata la Suzuki Doly in Iasi.
La doua luni dupa ce am facut comanda m-au chemat la reprezentanta si mi-au zis ca fie iau masina fara nici o unitate multimedia (primesc 300 euro inapoi) fie imi pun gratuit unitatea Lenovo, fie renunt la achizitie.
Asta a fost in 2021, acuma am inteles ca vin din nou cu multimedia Bosch.
  • Suzuki Vitara Passion 2WD - Albastru Turquoise
 

Offline Skirtos

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti
Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2376 : 25.Oct.2022, 07:56:01 p.m. »
Salut grup! De ceva zile am un Vitara hybrid, passion cu noul sistem media de la lenovo si nu reusesc sa ma asociez cu telefonul meu, samsung s22 utra, cu toate incercarile si setarile efectuate. Aa, mirror link, etc,  bluetooth, cablu....mm! Am incercat si cu vechiul telefon, s9+... mort, nimic. Ceva sfaturi sau info mi-ar prinde bine pana nu sparg tableta, am mai si dat bani in plus pentru ea la achizitia masinii!
Multumesc anticipat!
  • Vitara Hybrid Passion 2wd
VITTTTTTARRRRRRRAA!!!
 

Offline maxp

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2377 : 19.Ian.2023, 03:48:19 p.m. »
salutare,

de cateva zile ma bate si pe mine gandul sa schimb unitatea multimedia pt ca mi se pare depasita , am modelul de vitara din 2015.
am gasit cateva unitati pe net, okish ca pret si ca functii, insa nu am gasit nicaieri pareri despre fiabilitatea lor. Din cei care va-ti schimbat, aveti pb sa se incinga, sa se inchida... sa ia foc... sa dea orice rateu in general? recomandati un model anume care se gaseste de vanzare?
Multumesc
  • Suzuki Vitara Passion 1.6
 

Offline Acidutzu2000

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2378 : 19.Ian.2023, 05:08:51 p.m. »
https://www.edotec.ro/functii-lenovo-pro-qualcomm 

Asta este modelul pus la mine de catre Suzuki Doly.  Nu am absolut nici o problema cu el, vezi ca am mai scris si in jurnalul masinii despre el.
In functie de buget poti lua tot ca al meu sau alta varianta, care iti convine mai mult.
  • Suzuki Vitara Passion 2WD - Albastru Turquoise
 
The following users thanked this post: maxp

Offline maxp

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2379 : 19.Ian.2023, 05:20:20 p.m. »
https://www.edotec.ro/functii-lenovo-pro-qualcomm 

Asta este modelul pus la mine de catre Suzuki Doly.  Nu am absolut nici o problema cu el, vezi ca am mai scris si in jurnalul masinii despre el.
In functie de buget poti lua tot ca al meu sau alta varianta, care iti convine mai mult.

4400 lei? hm, speram ceva mai ieftin.
la o cautare pe net am gasit diferite modele intre 1000-2000 lei si eram curios cat de fiabile sunt alea.

Multumesc de info!
  • Suzuki Vitara Passion 1.6