Autor Subiect: Multimedia si navigatie New Vitara  (Citit de 343706 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2537
  • Thanked: 1298 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2250 : 11.Dec.2020, 12:17:40 p.m. »
Nu prea merge, cardul ala este neinscriptibil si nu poți pune un card obișnuit cu hărțile ca nu ți-l citește. Eu am cumpărat un card din Polonia in 2018, cu ala merg acum. Ala original din 2016 sta prin casa pe undeva... Oricum, hărțile sunt mai slabe ca altele, chiar si la update.
Discutia  ->
https://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=5798.msg304683#msg304683
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 
The following users thanked this post: gabineg

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2537
  • Thanked: 1298 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2251 : 11.Dec.2020, 12:21:12 p.m. »
Eu unul fac alergie când vad toate pozele alea prelucrate, nici una nu este reala...Sincer cred ca riști totul când cumperi așa ceva.
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 

Offline Danciu Paul

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2252 : 20.Ian.2021, 11:02:22 a.m. »
Salut,
Săptămâna trecută am cerut celor de la Suzuki Ro,update la sistemele RBS si multimedia,deoarece am.masina de 4 ani si niciodata la revizii sau când au aparut update la aceste siteme Royal Motors Pitești nu a anuntat,asa ca am facut oficial si am cerut asta ca si client si detinator al unui Suzuki,Astăzi cei de la Royal Motors mi-au facut update la RBS si multimedia avea 1850 acum am 1880,am conectat telefonul la masina prin AA m-am.jucat puțin totul a mers si  era fain,acum cand bag cablul nu se mai conecteaza automat la AA asa cum a facut-o la inceput.

Ce anume fac greșit sau ce trebuie sa fac?

Mulțumesc
  • Suzuki Vitara 1.6 passion 4*4
 

Offline dthem

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2253 : 20.Ian.2021, 11:31:05 a.m. »
Incearca clear cache and data la AA, fa si o resetare la setarile din fabrica la unitate si vezi de acolo ce se intampla. Da si un forget din AA la masina inainte de toate.
  • Vitara 1.4 BoosterJet AT Passion 2019
 

Offline cristidav

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2254 : 03.Feb.2021, 07:32:29 p.m. »
Salutare ! Ma lamureste cineva, pe scurt, ce alte optiuni sunt de a asculta muzica pe acest sistem multimedia in afara de Radio si Mirroring telefon ?
Pe SX4 clasic din dotare siam ca, in strainatate, cand n-am radio, bag CD cu mp3 si ascult ce imi pregatesc de acasa in prealabil. Ce variante as avea aici ?
  • S-Cross 1.4T AllGrip Hybrid Passion 2021 ( inainte - SX4 2WD 1.6 VVT 2012 )
 

Offline ariciul

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2255 : 03.Feb.2021, 09:45:08 p.m. »
Ce pui tu fie pe un stick sau card SD sau daca te conectezi cu telefonul prin bluetooth toate programele de muzica pe care le ai instalate pe telefon. Eu de ex folosesc Spotify, e suficient sa activez datele mobile si bluetooth si am muzica de pe telefon pe sistemul masinii. Daca mai vrei si grafica si comenzi imbunatatite mai pui si firul pe usb la telefon si te conectezi pe Android Auto care si el iti poate accepta diverse programe pentru muzica sau chiar cu posturi de radio pe internet (de ex "Simple Radio")
  • Suzuki Vitara 1.6 Passion allgrip
 

Offline Ake

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2256 : 03.Feb.2021, 09:50:04 p.m. »
Salut. Nu stiu cum o fi la alte echipari, precum cool, sau la alte versiuni. La Vitara mea hybrid Passion exista si optiunea de card SD. Iarasi, nu stiu ce capacitati sau formate accepta, dar pot sa iti spun ca functioneaza cu card de 2GB formatat ExFAT.
Sper ca am fost de ajutor si astept contrazicatorul de serviciu

Vad ca a raspuns si @ariciul intre timp
  • Suzuki Vitara Hybrid
 

Offline cristidav

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2257 : 03.Feb.2021, 09:56:34 p.m. »
Telefonul conectat e exclus, asta e varianta pentru Romania, unde am si internet. Eu cautam o varianta pentru strainatate, unde vreau sa imi ascult melodiile mele de exemplu.

Ce pui tu fie pe un stick sau card SD...

Salut. Nu stiu cum o fi la alte echipari, precum cool, sau la alte versiuni. La Vitara mea hybrid Passion exista si optiunea de card SD. Iarasi, nu stiu ce capacitati sau formate accepta, dar pot sa iti spun ca functioneaza cu card de 2GB formatat ExFAT.

Pare-se ca asta va fi alternativa viabila la CD-urile pe care le folosesc acum. Sper doar sa nu ne trezim peste cativa ani ca nu mai exista carduri cu formatari ExFat  :-))
Perfect ! Scap de duiumul de CD-uri si nici nu aveam de gand sa iau card navigatie (am inteles ca s-ar baga in acelasi locas...)

Presupun ca e la fel si la S-Cross. Doar ca acolo s-or zgarcit, or pus doar o mufa USB, si aia in cotiera. De AUX....ce sa mai zic, nu cred ca este.
  • S-Cross 1.4T AllGrip Hybrid Passion 2021 ( inainte - SX4 2WD 1.6 VVT 2012 )
 

Offline Ake

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2258 : 03.Feb.2021, 10:03:02 p.m. »
Nu cred sa fie exFAT singurul format suportat. L-am mentionat doar pt ca e singurul probat de mine. Nu am manualul la indemana ca sa vad care sunt formatele si capacitatile acceptate oficial.
Locasul este unul singur.
  • Suzuki Vitara Hybrid
 
The following users thanked this post: cristidav

Offline shpeedy

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2259 : 04.Feb.2021, 07:09:57 a.m. »
1. In spatiul UE poti folosi net-ul de pe abonamentul din tara fara probleme. Asta inseamna ca-l poti folosi si pentru muzica online (radio / streaming), si pentru GPS (GMaps / Waze). Pentru tarile non-UE se poate achizitiona in card prepay local si asa ai net in tara respectiva fara sa spargi banca.
2. Toate Suzuki-urile actuale au aceeasi unitate SLDA, difera doar versiunea soft-ului de pe ele (fctie. de momentul livrarii). Deci toate au aceleasi functionalitati.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X