Autor Subiect: Multimedia si navigatie New Vitara  (Citit de 343720 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Danke

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2180 : 25.Iun.2020, 05:26:16 a.m. »
Vin cu o intrebare? CID-ul trebuie schimbat la fiecare actualizare de harti? Multumesc anticipat

Da. Navigatia este imperecheata cu CID de pe cardul original
  • Suzuki Ignis 2018
 
The following users thanked this post: Valentin.Bartolomeu

Online dacbuc

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2181 : 25.Iun.2020, 12:55:45 p.m. »
De fapt nu navigatia, ci hartile unei editii corespund unui anume CID. Deci DA, CID-ul trebuie schimbat la fiecare actualizare.
  • Vitara Passion Mild-Hybrid AllGrip
 
The following users thanked this post: Valentin.Bartolomeu

Offline Bobi

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2182 : 25.Iun.2020, 01:50:47 p.m. »
La cat am citit pe aici m-am zapacit total, chiar nu am inteles nimic.
Deci pentru cine are SD card original (varianta cu navigatie) sterge ce e pe card si copiază noua harta, am inteles bine ?
 

Offline ASZ

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2183 : 25.Iun.2020, 02:12:53 p.m. »
Cine are cardul de navigatie original de la dealer, daca vrea hartile actualizate poate sa cumpere anual acel card de la dealer (la acela NU se poate modifica CID-ul  si hartile) sau poate cumpara un card cu CID reinscriptionabil si-si "fabrica" anual cardul cu ultimele harti.

Offline florin301975

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2184 : 25.Iun.2020, 02:37:35 p.m. »
Personal am renuntat la cardul de navigatie si am introdus in locul lui card ptr muzica. Ptr zonele unde  nu am net, exista here maps care poate fi folosit si offline.
 

Offline dthem

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2185 : 25.Iun.2020, 02:54:14 p.m. »
Here fiind si furnizorul hartilor pentru Bosch  :-)) Nu mai zic ca pe telefon le ai actualizate, pe cardul din masina daca se inchide un drum sau ceva, esti pe langa.
  • Vitara 1.4 BoosterJet AT Passion 2019
 

Offline ASZ

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2186 : 25.Iun.2020, 04:13:10 p.m. »
Fiecare face cum doreste.

Eu am decis sa folosesc unde se poate Waze pe unitatea multimedia si sa pastrez in unitate cardul de navigatie (pt. momentele in care Waze nu are semnal), pe care am pus si un folder de muzica (iar muzica mai pot asculta si de pe telefon).

Offline Catalln

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2187 : 25.Iun.2020, 06:46:59 p.m. »
La cat am citit pe aici m-am zapacit total, chiar nu am inteles nimic.
Deci pentru cine are SD card original (varianta cu navigatie) sterge ce e pe card si copiază noua harta, am inteles bine ?
Nu... pe cardul original nu ai cum sa pui alta versiune a hartilor deoarece la acesta nu se poate schimba CID-ul.

Fiecare face cum doreste.
Eu am decis sa folosesc unde se poate Waze pe unitatea multimedia si sa pastrez in unitate cardul de navigatie (pt. momentele in care Waze nu are semnal), pe care am pus si un folder de muzica (iar muzica mai pot asculta si de pe telefon).
Așa ma procedat si eu, pe un SD de 64GB intra pe langa harti si suficienta muzica, eu unul nu am reusit sa il umplu astfel incat sa nu depasesc limitele indicate pentru fisiere media in manual.

  • Suzuki Vitara Passion 2015 1.6 VVT 4WD MT
Consum declarat: urban 6,5 L/100 Km; mixt 5,6 L/100 Km; extra urban 5,1 L/100 Km
Consum mixt realizat la
 

Offline ariciul

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2188 : 25.Iun.2020, 10:10:58 p.m. »
Si eu am card cu muzica, navigatie nu mi-am pus, dar am Sygic Car navigation pentru momentele cand ma duc de exemplu prin Republica Moldova sau pe la vecinii unguri sau bulgari si nu vreau sa pun internet pe telefon. Altfel in tara waze e seful si e prea bun ca sa ma lipsesc de el. Cu muzica insa de cand a aparut AA am inceput sa nu prea mai folosesc cardul pentru ca e mai simplu sa pun un spotify cu liste facute acolo, decat sa mai stau eu sa downloadez de pe cine stie unde si sa mai si pierd timp. Dar cum zicea @ASZ fiecare procedeaza cum crede de cuviinta. Ceea ce-mi lipseste cumva  e partea video in momentele cand mai stau si astept mai mult prin masina. Unitatea nu permite sa pui de pe telefon streaming video (in repaos) si asta ma cam enerveaza ca n-au gasit o solutie.
  • Suzuki Vitara 1.6 Passion allgrip
 

Offline kellogs

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2189 : 13.Iul.2020, 12:20:05 a.m. »
Dan din Sibiu vad ca nu mai are SD carduri pe OLX. A luat cineva dela George din Constanta ?
simulatoare TPMS, pentru Suzuki si nu numai - https://spooftpms.com
adaptoare lumini frane/semnalizare SUA (rosu/rosu) -> EU (rosu/portocaliu) - https://rearlightsbox.eu/