Autor Subiect: Multimedia si navigatie New Vitara  (Citit de 343729 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Bitu

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2140 : 13.Feb.2020, 12:31:57 p.m. »
Salut!

Va expun si eu problema mea:
Suzuki SX4 S-cross 2019 nu pot conecat nici un smartfone la unitatea masinii.
Am incecart cu un Huawey P Smart si cu un Xiaomi Note 8.....nu le vede nicicum.....

Softul de pe masina este:
sd2-Suzuki-SLN_EUR_2019 v1

Rog ajutor pana ajung eventual in service......
Numai bine!
  • Suzuki SX4 S-cross 1.4 MT Allgrip Spirit
 

Offline Sefer Jesirah

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2141 : 13.Feb.2020, 12:37:56 p.m. »
Conexiune...bt, cablu, android auto...?
Daca nu se conecteaza la unitate prin bt, mergi la reprezentanta, garantie..
Pentru android auto, conectezi prin bt si dupa mufezi cablu.
  • Ex sx4 s-cross 1.6 DDIS Luxus AT Allgrip / Renegat Night Eagle
 

Offline Bitu

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2142 : 13.Feb.2020, 12:44:55 p.m. »
Prin BT se conecteaza, problema este prin cablu si Android Auto.
Multumesc pt. prompta interventie.
  • Suzuki SX4 S-cross 1.4 MT Allgrip Spirit
 

Offline Sefer Jesirah

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2143 : 13.Feb.2020, 12:48:58 p.m. »
  • Ex sx4 s-cross 1.6 DDIS Luxus AT Allgrip / Renegat Night Eagle
 
The following users thanked this post: Bitu

Offline dthem

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2144 : 13.Feb.2020, 01:32:04 p.m. »
  • Vitara 1.4 BoosterJet AT Passion 2019
 

Offline manson

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2145 : 13.Feb.2020, 06:58:07 p.m. »
Bună seara,a încercat cineva cu un adaptor wifi,compatibil Linux, se poate face conectarea ca și prin cablu?multumesc și scuze dacă am deranjat.
  • Suzuki Vitara
 

Offline telegrafistu

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2146 : 06.Mar.2020, 10:39:31 p.m. »
@manson nu cred ca unitatea SLDA are bibliotecile necesare recunosterii unor dispozitive WIFI externe, sau ca ar permite instalarea acestora. Este un sistem proiectat pentru un numar limitat de aplicatii interne: radio, gps, player video audio, conectare bluetooth phone, android auto, mirror link si car play. Conectarea este descrisa in manual si poate fi facuta prin bluetooth si cablu USB pentru a recunoaste telefoane si memory stickuri. End story.
  • SUZUKI VITARA 2015
 

Offline Psychic

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti
Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2147 : 18.Mai.2020, 04:30:01 p.m. »
Buna ziua,

Ma scuzati daca revin cu o tema care s-a mai discutat, dar m-ar ajuta foarte mult daca mi-ati indica o solutie viabila. Va multumesc pentru intelegere.

Folosesc din august anul trecut conectarea prin cablu a telefonului Huawei P30 Pro cu consola masinii, indeosebi pentru Android Auto (Waze si Spotify).

Intre timp conectorul telefonului s-a slabit si face un contact instabil, motiv pentru care caut un dispozitiv pe care sa-l conectez efectiv permanent cu USB-ul masinii si sa ramana conectat, cu scopul de a-mi furniza o conexiune fara fir (nu neaparat wireless) cu telefonul si care sa-mi asigure totodata si incarcarea wireless (daca este posibil).

Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns.

Va multumesc anticipat!

  • SUZUKI Vitara Allgrip 1.4 Boosterjet Passion 6AT - 2019
 

Offline shpeedy

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2148 : 18.Mai.2020, 04:49:10 p.m. »
Daca vorbim de unitatea standard de la Suzuki (SLDA), atunci optiunile sunt destul de limitate - cel mai bine iti repari telefonul si/sau iti gasesti un cablu nou/original...

Intre timp conectorul telefonului s-a slabit si face un contact instabil, motiv pentru care caut un dispozitiv pe care sa-l conectez efectiv permanent cu USB-ul masinii si sa ramana conectat, cu scopul de a-mi furniza o conexiune fara fir (nu neaparat wireless) cu telefonul si care sa-mi asigure totodata si incarcarea wireless (daca este posibil).

Ce vrei sa faci pe conexiunea aia (vezi ca wireless inseamna fara fir)? Daca vorbim de Spotify, poti face streaming prin bluetooth de pe telefon catre unitate (protocol A2DP) si astfel asculta muzica. Daca vorbim de Waze, nu suporta unitatea Android Auto wireless.

Pentru incarcarea wireless ai nevoie de asa ceva - https://consumer.huawei.com/en/accessories/supercharge-wireless-car-charger/.



 
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline Psychic

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti
Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2149 : 19.Mai.2020, 09:38:47 a.m. »
Salut!

Multumesc pentru raspuns!

Telefonul nu e stricat, iar cablul este original.
Stiu ca wireless inseamna fara fir, doar ca prin fara fir am vrut sa zic ca accept si alte modalitati, precum ar fi bluetooth si NFC.
Inteleg ca unitatea Android Auto nu suporta wireless, insa ma gandeam ca poate exista un dispozitiv pe care sa-l las in permanenta legat la USB-ul masinii si legatura wireless sa existe intre telefon si acel dispozitiv pe care-l caut. Si, daca este posibil, mi-as dori ca acel dispozitiv sa aibe si functionalitatea de wireless charger.

Multumesc!
  • SUZUKI Vitara Allgrip 1.4 Boosterjet Passion 6AT - 2019