Autor Subiect: Multimedia si navigatie New Vitara  (Citit de 343731 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline shpeedy

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2070 : 15.Sep.2019, 12:49:03 p.m. »
Daca ai telefon cu muzica sau net pe el, problema muzicii (dincolo de radio AM, FM) este rezolvata...

Presupunand ca nu folosesti CarPlay/AndroidAuto, conexiunea prin BT suporta si standardul A2DP care presupune streaming (emisie de date) din telefon catre unitatea audio al masinii - astfel, poti rula ori fisiere cu muzica stocate in telefon, ori servicii de streaming audio (Apple Music, Google Music, Spotify, TuneInRadio, Youtube...).

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline Blitzu

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2071 : 15.Sep.2019, 02:04:29 p.m. »
Daca ai telefon cu muzica sau net pe el, problema muzicii (dincolo de radio AM, FM) este rezolvata...

Presupunand ca nu folosesti CarPlay/AndroidAuto, conexiunea prin BT suporta si standardul A2DP care presupune streaming (emisie de date) din telefon catre unitatea audio al masinii - astfel, poti rula ori fisiere cu muzica stocate in telefon, ori servicii de streaming audio (Apple Music, Google Music, Spotify, TuneInRadio, Youtube...).

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Asta am incercat si merge ok. La fel si muzica pe stick in foldere. Pe SD nu am incercat,din moment ce este conexiune USB. Dar e bine de stiut ca merge.Fiind masina soției nu stau sa butonez toată ziua.Ce imi place mie la ea e DAB radio care merge si suna foarte bine,plus ca ai acces la foarte multe posturi chiar dacă nu esti in zona lor de acoperire pe FM.

Horsepower is how fast you hit the fence, torque is how far you take the fence with you
"Understeer" is when you hit the fence with the front of the car. "Oversteer" is when you hit the fence with the rear of the car. "Horsepower" is how fast you hit the fence. "Torque" is how far you take the fence with you
 

Offline Tatallor

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2072 : 15.Sep.2019, 05:42:43 p.m. »
Cand ies din oras tot timpul folosesc AndroidAuto. Ar putea merge muzica prin BT in paralel de pe alt telefon?
  • Suzuki Vitara 1.4 Passion 2WD MT Galactic Grey Metallic
 

Offline lai

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2073 : 16.Sep.2019, 11:16:30 a.m. »
Cand ies din oras tot timpul folosesc AndroidAuto. Ar putea merge muzica prin BT in paralel de pe alt telefon?
Exista aplicatia/solutia asta - https://github.com/martoreto/aapassenger/blob/master/README.md#installation
Nu stiu daca functioneaza, n-am incercat-o inca. :)
O.o
 

Offline ariciul

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2074 : 16.Sep.2019, 03:20:28 p.m. »
De ce ar deranja daca pui muzica de pe telefonul cu AA?
  • Suzuki Vitara 1.6 Passion allgrip
 

Offline dthem

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2075 : 16.Sep.2019, 05:08:41 p.m. »
De ce ar deranja daca pui muzica de pe telefonul cu AA?
Ca probabil muzica e pe celalalt. Ai o solutie la problema?
  • Vitara 1.4 BoosterJet AT Passion 2019
 

Offline ASZ

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2076 : 17.Sep.2019, 09:09:15 a.m. »
Am cumparat acum vreo 2 saptamani la pretul de 200 de lei (cu transport inclus) un card Samsung de 32 GB cu CID reinscriptionabil pe care era sistemul de navigatie din 2019, destinat unitatii multimedia.
L-am utilizat zilnic pt. a-l testa, iar senzatia este ca e o jucarie fata de Waze/Google Maps, pt. ca:
- interfata arata destul de rudimentar
- nu stie adresa mea sau a fratelui meu (de cand utilizez Maps/Waze, adresele au fost instant recunoscute .. sunt in zone dens locuite, deci nu inteleg care e problema)
- nu pot vedea/seta traseele alternative
- nu arata viteza instant a masinii (doar limitele de viteza)
- nu se poate seta sa dea doar indicatii vocale de avertizare (ori il ai pe mute ori indica vocal tot traseul ... asta poate si pt. ca nu are date reale din trafic .. deci nu are ce avertizari sa emita)
- nu reusesc sa utilizez comenzile vocale pt. a seta o adresa (cateodata nu merge deloc, insa cel mai des da rateuri la identificarea adresei cerute ... poate fi si de la engleza mea ...)

Una peste alta, o sa-l pastrez pt. calatoriile din afara tarii ... insa daca ar fi sa decid daca am nevoie de el ori ba, probabil ca as zice pas (chiar daca pretul platit e departe fata de cel de la reprezentanta).

Offline kellogs

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2077 : 17.Sep.2019, 10:21:46 a.m. »
Unora  chiar nu le convine sa stie Big Brother unde locuieste, unde se plimba, unde sta fratele, etc. Cam acolo ar fi problema. In rest, suna bine; cu cat mai simplu cu atat mai bun!
simulatoare TPMS, pentru Suzuki si nu numai - https://spooftpms.com
adaptoare lumini frane/semnalizare SUA (rosu/rosu) -> EU (rosu/portocaliu) - https://rearlightsbox.eu/
 

Offline cmd77

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2078 : 17.Sep.2019, 10:31:57 a.m. »
Din cate stiu - nu se poate deoarece AA foloseste si BT pentru functionare, iar BT nu suporta doua device-uri conectate in acelasi timp.

Solutii:
- pui muzica pe un card si il introduci in unitatea multimedia (eu asta folosesc acum)
- pui muzica pe telefonul cu AA si rulezi de acolo si muzica

Cand ies din oras tot timpul folosesc AndroidAuto. Ar putea merge muzica prin BT in paralel de pe alt telefon?
Exista aplicatia/solutia asta - https://github.com/martoreto/aapassenger/blob/master/README.md#installation
Nu stiu daca functioneaza, n-am incercat-o inca. :)
  • suz
Vitara Passion 2WD benzina Galactic Gray
 

Offline Tatallor

Re: Multimedia si navigatie New Vitara
« Răspuns #2079 : 17.Sep.2019, 08:57:23 p.m. »
Ai dreptate cu telefoanele conectate simultan prin BT. Nu m-am gandit sa pun muzica de pe telefon, eu in general ascultam de pe youtube playlist-urile, ori youtube-ul nu merge cu AA in acelasi timp, pur si simplu se opreste daca iesi din aplicatie.
  • Suzuki Vitara 1.4 Passion 2WD MT Galactic Grey Metallic