Autor Subiect: Un sfat in caz de accident  (Citit de 3190 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline steph

Re: Un sfat in caz de accident
« Răspuns #30 : 02.Apr.2019, 11:23:44 p.m. »
Rezolva cu janta si daca la geometrie iese ceva belit te duci si tu la garantie si te faci ca ploua. Sau daca apar jocuri pe viitor. Nu e prea ortodox dar nah ...  :dknw:

@ntire2000 la aripa spate nu ai alt procedeu. La orice masina aripa spate face corp comun cu caroseria sau uneori cu intreg lateralul. Daca nu se poate indrepta, asta e procedeul. Se taie bucata afectata si se inlocuieste. Daca era Vorba de aripa fata de exemplu, da, era cam peticeala.

S-Cross `18 / Vitara `19 / ex Swift `14

 

Offline ntire2000

Re: Un sfat in caz de accident
« Răspuns #31 : 02.Apr.2019, 11:35:46 p.m. »
omul are (sau avea) swift.
la masina aia aripa spate e cât o coala A3, se poate schimba cu usurinta toata, frumos si elegant fara multa sudura.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline steph

Re: Un sfat in caz de accident
« Răspuns #32 : 03.Apr.2019, 12:05:42 a.m. »
De dragul discutiei... desi imi racescu gura de pomana. Intelegi ca nu e vorba de aripa? Vorbim de panou de caroserie. Conteaza daca sudura e mai sus sau mai jos? Oricum nu stim ce inseamna o parte de aripa din moment ce poza nu mai e disponibila.

Fiind pe stanga daca s-a putut, banuiesc ca s-a taiat de sub busonul de alimentare. Mi se pare varianta logica dar ce stiu eu. ;)
S-Cross `18 / Vitara `19 / ex Swift `14

 

Offline Tatallor

Re: Un sfat in caz de accident
« Răspuns #33 : 03.Apr.2019, 12:10:04 a.m. »
N-a facut galma anvelopa si da am mers prin franare pana m-am oprit, mai mult de 50-60 oricum n-aveam insa bordura e destul de inalta. Eu nu mi-am dat seama, insa nevasta-mea si fi-miu au resimtit din plin socul. Ulterior am iesit din oras sa-i dau putina viteza ca simteam ca nu mai trage ca inainte  :)
  • Suzuki Vitara 1.4 Passion 2WD MT Galactic Grey Metallic
 

Offline ntire2000

Re: Un sfat in caz de accident
« Răspuns #34 : 03.Apr.2019, 09:52:10 p.m. »
oricum, orice probleme (bucsa, cap de bara, planetara, rulment, etc) vor aparea pe partea aia poti sa stii de pe acum care a fost "pacatul originar".
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού