Autor Subiect: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....  (Citit de 24167 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline DarkDac

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
  • Gen: Bărbat
Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #80 : 05.Mar.2011, 01:26:18 p.m. »
Eu particip la protest vrand-nevrand. lucrez de luni pana vineri in mediul rural cu masina de servici pe care o alimentez doar Rompetrol, ca asa e contractul. Sambata si duminica merg cu Suzi...dar foarte putin si muuult mai calm ca pana acum....cu multa frana de motor de unde rezulta si un consum mai mic. Din pacate sunt foarte multi soferi care cred ca frana de motor se foloseste doar iarna. Prin urmare: mergeti mai econom ca pana acum, consumati mai putin si pe langa faptul ca nu o sa pierdeti placerea de a va conduce in continuare Suzuki-ul, o sa va ramana la sfarsitul de luna bani de o pizza mancata in oras cu partenerul de viata.
 

Offline tm06emw

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 78
  • Gen: Bărbat
  • Red Tornado
Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #81 : 05.Mar.2011, 03:21:04 p.m. »
eu bag doar de la mol in ambele masini....rar....f rar se intampla sa iau de la rompetrol
 

Offline danker

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #82 : 09.Mar.2011, 10:06:58 p.m. »
- Fraaatiloor am inviiiiins! Romania Manelara a inviiins!     =))  benzina s-a facut practic 6 lei / litru' :-O  in curand cred ca am sa-i boicotez pe toti benzinarii  ca la nivelul asta......   X-(  dar eu am toata increderea in consiliul concurentei... sunt convins ca o sa destrame toata caracatita asta  care suge...... sangele poporului,  iar Guvernul  a luat problema in mana si o studiaza cu toata atentia  =))


P.S.
Cred ca o sa adopt si eu un fel de metoda bumbutza, o saptamana cu Autobuzul, alta cu Metroul.  >:)
« Ultima Modificare: 09.Mar.2011, 10:19:18 p.m. de danker »
Daca as fi fost un pic mai prost... as fi fost fericit !
 

Offline dansx4

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
  • Gen: Bărbat
  • muntzoman
Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #83 : 09.Mar.2011, 11:02:57 p.m. »
de la 1 Ianuarie OMV Petrom nu mi-a vazut masina pe la pompa si nici nu o va mai vedea vreodata.Iar intr-o luna ma biciclesc 90%  :)
life is like a box of chocolate....
 

Offline BXXENL

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #84 : 09.Mar.2011, 11:32:34 p.m. »
eu bag doar de la mol in ambele masini....rar....f rar se intampla sa iau de la rompetrol

Mol de unde isi cumpara carburantul?
  • SX4 1.5
Alex
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8026
  • Thanked: 254 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #85 : 09.Mar.2011, 11:51:46 p.m. »
Cel care este mai ieftin de aici.Cel scump vine din Hu!
Go Terios!!!:)
 

Offline sanduraveica

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #86 : 10.Mar.2011, 12:00:37 a.m. »
    Are dreptate Dan,(danker) :-(( eu deja simt ca X-(  caracatita  imi suge tot sangele si la ritmul asta  da, da, o sa ajung sa merg cu bicicleta pe autostrada pana la servici .....cat il voi mai avea si pe asta.....ce bine e in tara noastra! :-((......mai bine fugeam cu varu meu pe vremea lu' ceasca! Va rog sa ma scuzati, am luat-o pe campii? :fluier:
« Ultima Modificare: 10.Mar.2011, 12:16:27 a.m. de sanduraveica »
  • Ignis
 

Offline bogdanb

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #87 : 12.Mar.2011, 11:33:48 p.m. »
Numele topicului asta incepe sa fie depasit. Fiindca in curand, va fi gen "SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in"... Romania!
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Online gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14405
  • Thanked: 3400 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #88 : 13.Mar.2011, 09:20:53 a.m. »
Sper sa nu fim nevoiti sa facem o coloana de Suze intr-un weekend in drum spre Ruse ca sa alimentam... :pardon:. Am auzit ca cei din nord-estul tarii se duc la moldoveni si la ucrainieni sa alimenteze.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline sfichiu

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #89 : 13.Mar.2011, 10:10:39 a.m. »
  da,multi se duc in zona Cernauti sa alimenteze,e cam 3,5 ron litru de benzina,dar nu poti sa iei decat 10litri in canistra+ rezervorul plin.Sunt cca.60 km de parcurs ,pentru unii e foarte convenabil dar tre sa stii de la ce statii sa alimentezi ca si ukrainienii sunt cam smecheri ca mai"boteaza" benzina.....unii!
  • VITARA S ,Matiz