Autor Subiect: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....  (Citit de 24166 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bogdanb

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #100 : 29.Apr.2011, 04:23:55 p.m. »
ce se intampla ? inchidem o rafinarie (Arpechim ) raman niste oameni fara slujbe iar noi alimentam "mai rarutz ca-i mai dragutz" pe unde apucam.  :-t

Si tu acuma... Nu ti se pare normal? Deci inchidem un concurent serios al OMV, pentru ca aia sa aiba mai multi bani cu care sa cumpere pachetul de actiuni suplimentar la Petrom, din care sa ne vanda noua la pret si mai scump benzina lor, iar profitul sa-l duca in Austria inzecit.
Tipic pentru politichia damboviteana din veacul vecilor, in toata povestea asta nu conteaza nici interesul national (sa nu-i spun strategic) si cetateanul roman nici atat. Doar "acea parte" a cetatenilor care fac jocurile veneticilor pe un pumn de arginti (in cazul de fata, probabil cateva milioane de euroi spaga)
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14404
  • Thanked: 3400 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #101 : 29.Apr.2011, 05:37:34 p.m. »
Deci inchidem un concurent serios al OMV, pentru ca aia sa aiba mai multi bani cu care sa cumpere pachetul de actiuni suplimentar la Petrom, din care sa ne vanda noua la pret si mai scump benzina lor, iar profitul sa-l duca in Austria inzecit.
Se pare ca nu-i intereseaza pachetul suplimentar de actiuni  :-/
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline rexkrokiDAU

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #102 : 29.Apr.2011, 06:12:28 p.m. »
Apropo de protest, pe prima pagina inca e sondajul cu benzinaria de boicotat in ianuarie.   :D

Offline bogdanb

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #103 : 29.Apr.2011, 10:22:33 p.m. »
Se pare ca nu-i intereseaza pachetul suplimentar de actiuni

Dar sa scape de un concurent serios (pentru benzina fabricata in austria) presupun totusi  ca ii intereseaza...
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline rexkrokiDAU

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #104 : 29.Apr.2011, 10:29:39 p.m. »
Pai nu e tot un drac? Ca doar tot ei detin si Petromul.

Offline danker

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #105 : 29.Apr.2011, 11:30:55 p.m. »
- Si noi....hac! .... pe cine mai boicotam? ca poate scadem de tot pretul benzinei in romanica.  >:)
Daca as fi fost un pic mai prost... as fi fost fericit !
 

Offline enicky

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #106 : 22.Nov.2017, 10:29:38 a.m. »
   Eu alimentez de la Lukoil(benzina) numai in weekend(aditivata la pret de regular), spal masina la ei si am observat ca statia gpl e foarte solicitata. De ce ii eviti?
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline BrSx4

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1563
  • Thanked: 235 times
  • Gen: Bărbat
  • Munca nu a omorat niciodata pe nimeni
    • Braila
Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #107 : 22.Nov.2017, 03:14:21 p.m. »
Eu am băgat și Lukoil aleatoriu dar nu am simțit o scădere de putere doar se pling uni ca ar avea impurități mai multe decît alți distribuitori. Eu de cite ori schimb uleiul schimb și filtrele GPL.
La Vitara sotia alimentează de la Lukoil cu 95 cu toate ca eu am recomandat MOL,Rompetrol sau Petrom. Acum la un drum de Budapesta s a văzut ca nu avea viata în depășiri mai sportive chiar pe modul Sport
  • SX4 1.5 glx, New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
SX4 1.5 glx gri metal
New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
Diferența dintre inteligență și prostie este că inteligența are limite
 

Offline toma

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #108 : 23.Nov.2017, 11:40:13 a.m. »
Eu evit Lukoil din ratiuni subiective: companie ruseasca, nu ma incanta sa le bag bani in buzunar...
  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain
 
The following users thanked this post: shpeedy

Offline wolfin

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #109 : 23.Nov.2017, 11:53:24 a.m. »
Fara a fi tedentios....nepoliticos fata de colegii de etnie magiara....sunt curios cati evita mol..... =))

Probabil ... eventual....inclusiv si marca suzuki ... =))
  • vitara 2016 1.6 4wd pasion + pegas 3120 din 80 si ceva reconditionat. Urmeaza si un 2020
Vitara pasion 1.6 allgrip benzina