Autor Subiect: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!  (Citit de 5763 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Valy-SSS

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 166
  • Gen: Bărbat
ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« : 18.Mai.2010, 12:35:36 p.m. »
PROGRAMUL ULTIMA SPAGA

Motiunea de cenzura a cetateanului roman

Articol unic: Se reduce cu 25% saracia prin reducerea 100% a guvernului actual


Programul "Ultima Spaga" este o manifestare a cetatenilor liberi prin care isi exprima dezaprobarea fata de incompetenta, coruptia si cinismul guvernului Boc-Udrea condus de premierul Traian Basescu. Prin aceasta actiune le oferim guvernantilor ultima spaga si ii poftim sa ne paraseasca.


AJUNGE!


Ii invitam pe toti cetatenii liberi ai tarii acesteia ca VINERI 28 MAI 2010 ora 18.00 sa depuna o moneda de 10 bani pe trotuarul din fata cladirii Guvernului Romaniei si a Prefecturilor judetene. Haideti sa le dam ultima spaga si apoi sa ne lase in pace!
 


NE-AM SATURAT:


- sa suferim noi ca sa prospere ei;
- sa fim intaratati unii impotriva celorlalti, cultivandu-ne ura, intr-o tara cu o religie a iubirii;
- sa inchidem ochii la incompetenta, coruptie si dezgustul guvernului fata de propriul popor;
- sa ne vedem parintii, bunicii si prietenii plangand in fata alimentarelor;
- sa vedem profesori, medici, functionari publici tanjind in fata galantarelor din supermarket;
- sa fim stropiti de limuzinele scumpe ale unor analfabeti ale caror unice calitati sunt lipsa de cultura si instructie si apropierea de banul public
Rugam pe toti cei care impartasesc aceste credinte ale noastre sa se alature demersului nostru. Rugam mass-media, partidele politice, organizatiile civice si sindicale sa se alature demersului nostru.
E timpul ca acest guvern sa plece impreuna cu primul sau ministru. E deja ceasul al doisprezecelea. Mamaliga nu mai trebuie sa explodeze inca o data.


 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #1 : 18.Mai.2010, 12:56:32 p.m. »
Acelasi lucru s-a scris si aici. :)
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline Valy-SSS

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 166
  • Gen: Bărbat
Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #2 : 18.Mai.2010, 01:01:22 p.m. »
Pentru Subiectul asta trebuie Topic separat. Acolo sunt lucruri generale ce se intampla.  Subiectul acesta trebuie tratat separat,parerea mea.  Ca toti ne plangem, dar nimeni nu face nimic.
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #3 : 18.Mai.2010, 01:27:33 p.m. »
Si crezi ca o sa aiba vreun efect protestul asta? Eu, sincer, nu cred. :notlst: Ii lasa fix rece pe baietii aia de sus.
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline danker

Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #4 : 18.Mai.2010, 03:10:41 p.m. »
- Este o idee sa mergem sa aruncam cu monede de 1 ban in ei, ca vorba aia ...cam atata fac, atata merita. :(


si eu sunt de parere ca Romania/romanii  are/au ce a/au vrut


- Asta asa este,..... ce sa zic,  daca te referi la cei care au slujbe bunicele, obtinute si mentinute cu ajutorul celor de la putere acum.........
« Ultima Modificare: 18.Mai.2010, 03:26:13 p.m. de danker »
Daca as fi fost un pic mai prost... as fi fost fericit !
 

Offline Razvan

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 926
  • Thanked: 35 times
  • Gen: Bărbat
  • Happiness is not a destination. It's a Way of Life
Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #5 : 18.Mai.2010, 03:26:26 p.m. »

E timpul ca acest guvern sa plece impreuna cu primul sau ministru. E deja ceasul al doisprezecelea. Mamaliga nu mai trebuie sa explodeze inca o data.


Si sa vina cine  :-/

L.E. Singurul om capabil si competent la ora actuala dupa parerea mea este Mugur Isarescu, nu dati cu pietre, dar atunci pe mana cui lasam banca  :-/
« Ultima Modificare: 18.Mai.2010, 03:30:44 p.m. de Razvan »
Vitara Passion Hybrid 2WD
BMW G310GS
Mobil 0744.338.792
 

Offline rexkrokiDAU

Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #6 : 18.Mai.2010, 06:17:47 p.m. »
@Laurentiu: Nu ti-a sters nimeni posturile, daca iti erau sterse nu mai aveai ce modifica, nici azi dimineata nici acum.

« Ultima Modificare: 18.Mai.2010, 06:20:09 p.m. de deconectat »
 

Offline deconectat

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 762
  • Gen: Bărbat
  • Membru cu logan
Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #7 : 18.Mai.2010, 06:19:41 p.m. »
Am facut eu un pic de curatenie pe aici. Va rog sa pastrati ordinea. :)

Am fost nevoit sa sterg cateva post-uri care nu mai aveau sens in urma mutarilor.
@Laurentiu: Am sa te rog sa nu mai stergi ce ai scris dupa ce iti raspunde cineva; cine citeste mai tarziu nu mai intelege nimic.
42 is not an anwser, it's an error code. the universe is saying 'Error 42: meaning to universe not found'
http://deconectat.wordpress.com/
 

Offline Laurentiu

Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #8 : 18.Mai.2010, 06:27:54 p.m. »
@Laurentiu: Nu ti-a sters nimeni posturile...
Astazi nu. M-am autocenzurat vazind cum moderatorii stau cu ochii pe mine atragindu-mi atentia ca sint off topic (azi de doua ori s-a intimplat asta). In ultimul timp, mi-au cam fost sterse niste mesaje (tot pe baza de off topic) insa am tacut.

Se vede treaba ca aici, nu se doreste ca o problema sa fie lamurita cap coada chiar daca se nasc si o serie de discutii adiacente. Totul este Off Topic.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #9 : 18.Mai.2010, 06:30:11 p.m. »
Unele probleme nu prea pot fi lamurite, si se nasc astfel prea multe pagini de discutii, care uneori dau in cearta, violente verbale sau mai stiu eu ce. Am avut ceva exemple pe acest forum, asa ca sunt de evitat. Mai mult nu ma bag pentru ca nu sunt foarte in tema.
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x