Autor Subiect: Curse LEGALE  (Citit de 3390 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Alex-Swift 1.3 GLX

Curse LEGALE
« : 03.Dec.2009, 03:22:25 p.m. »
Curiozitatea mea este daca ati participat la cursele legale [cu organizatori, premii si toate cele..]. De asemenea as vrea ca aici sa se posteze pe viitor informatii despre curse legale ce urmeaza, date despre locatii, conditii de participare.. Poate multi ar vrea sa participe sau sa asiste dar nu au informatii despre aceste curse (cand si unde au loc..). Am folosit search si nu am gasit topic similar asa ca am inceput eu..

cheers.. si "keep it legal"

Si astept si poze de la asemenea evenimente..
 

Offline Cerby

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 392
  • Gen: Bărbat
  • Never drive faster than ur guardian angel can fly
Re: Curse LEGALE
« Răspuns #1 : 03.Dec.2009, 05:35:04 p.m. »
ehee....vremuri dulci :dream: ...am participat la multe curse dar nu legale ci ilegale....

aveam o Lada 1200 pe care i-am pus motor V6 2.0 turbo benzina de la un alfa romeo si cutie in 5 trepte....roti 235 si tractiune spate....cursele erau doar pentru distractie....era mai mult o masina incognito.... pe dyno au iesit cam 220 cai...masina de 700kg

la semafoare acceleram si provocam pe altii fara sa stie ce ii asteptau...adevaru ii ca masina era neingrijita la caroserie..... fiumeo a scris pe ea cu spray negru "NFS" si a facut flacari pe capota =))....

acum....e fiare vechi :(
Suzuki SX4 1.5 GS :)
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Re: Curse LEGALE
« Răspuns #2 : 03.Dec.2009, 07:46:05 p.m. »
Acest club nu incurajeaza cursele ilegale. Va rog sa ne referim doar la cele legale.
Multumesc.

SPOR,
Cristi
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline Cerby

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 392
  • Gen: Bărbat
  • Never drive faster than ur guardian angel can fly
Re: Curse LEGALE
« Răspuns #3 : 03.Dec.2009, 09:07:39 p.m. »
 :"> :"> acum si tu :D

oricum....nimeni nimic? :D
Suzuki SX4 1.5 GS :)
 

Offline Jeff

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Curse LEGALE
« Răspuns #4 : 03.Dec.2009, 11:38:04 p.m. »
Eu, dar nu-s posesor de Suzuki.
Noi cei din vestul tarii participam regulat la cursele de dragracing din Ungaria (aproape in fiecar luna). De asemenea, mai merg prin ţara la evenimentele cat de cat decente (anul asta cel mai reusit a fost la Satu Mare - organizare profi, cu tot tacamul).
Daca nu uit, voi afisa aici calendarul competitional pe 2010 cand apare. Vrem sa reeditam Satu Mare cel putin ;)
Un filmulet cu ce a fost la SM:

« Ultima Modificare: 04.Dec.2009, 12:05:52 a.m. de cristyyy2003 »
 

Offline Alex-Swift 1.3 GLX

Re: Curse LEGALE
« Răspuns #5 : 04.Dec.2009, 07:01:43 a.m. »
Daca nu uit, voi afisa aici calendarul competitional pe 2010 cand apare. Vrem sa reeditam Satu Mare cel putin ;)
Un filmulet cu ce a fost la SM:


Bestiala organizare.. Asteptam calendarul. Multumesc
 

Offline Trixi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: Curse LEGALE
« Răspuns #6 : 09.Dec.2009, 05:50:47 p.m. »
am decis sa postez,pt ca fix in clipa asta am lasat un post imens pe un alt forum pe sectiunea oradea.
cum a zis Jeff,cei care sunt interesati la modul serios de curse,au masini cit decit decente deja ,se orienteaza catre acele curse legale,care sunt organizate de oameni priceputi.
este diferenta mare si intre cele legale.ai nevoie de oarecare experienta,ca sa fii capabil sa organizezi un eveniment decent,dupa care oamenii sa pleaca multumiti si cu gindul ca se vor intoarce cind mai faci asa un show.
au fost evenimente,unde s-au bazat pe o pista plina de gropi,canale.participantii ,care au venit de la sute de km pana la urma au renuntat de frica sa nu isi distruga masinile.
sau alt caz a fost,cind numarul participantilor a fost foarte mare,organizatorii nu au fost pregatiti din timp,nu au avut un plan de organizare,asa ca marea majoritate s-a dus acasa fara ocazia sa se "dea" nici macar odata.
deci,ascultati-l pe Jeff.daca aveti nevoie de informatii legate de legale puteti sa il intrebati,ca  el in mod cert poa' sa va sfatuieasca.

legat de ilegale...
cind vedeti ceva la televizor sau cititi in ziare asa ceva,va rog sa ma credeti ca sunt doar niste copii acolo.au nevoie de un loc sa se rupa in figuri.oamenii seriosi,care au bagat bani grei in masinile lor nu isi vor risca masinile pt nimica in lume.iar daca au ceva nelamuriri,atunci aia nu se va afla niciodata in ziare, cum si cind s-a discutat.

lumea curselor legale,lumea expozitiilor si a masinilor modificate,al garajelor nu este o lume invaluita de mister. si acolo sunt oameni cu 2 maini si 2 picioare,cu probleme cotidiene,doar ca pasiunea lor nu este pescuitul ,ci masinile.daca cineva este interesat si are mai mult decit 2 neuroni,are la dispozitie forumuri,numere de telefon,id-uri si poate sa afle absolut tot ce doreste.

KEEP IT LEGAL!
si aveti grija de voi,de masinile voastre si de toti participantii la trafic! :good:
 

Offline Jeff

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Curse LEGALE
« Răspuns #7 : 10.Dec.2009, 12:57:45 a.m. »
Thanx Trix for backin me up!
Nu puteam sa zic mai bine cu cuvintele mele...  ;)

Offline Aiurica

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
  • Gen: Bărbat
  • pasionat
Re: Curse LEGALE
« Răspuns #8 : 10.Dec.2009, 09:21:05 a.m. »
Jeff, poti te rog sa ne confirmi daca masina ta este under 11s ?
multumesc si felicitari pt ceea ce faci in lumea drag racing-ului.
ce spui de GTR de la Exelixis?
c4, 110 cp, alb cu parbrizu netunat :)
 

Offline Jeff

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Curse LEGALE
« Răspuns #9 : 10.Dec.2009, 11:31:16 a.m. »
Cel mai bun timp al meu este de 11.39 sec. Dar masina poate sub 11 in configuratia actuala, mai trebuie lucrat la soft. Sper ca in primavara sa se intample.
GTR e o masina cu potential mare, totul depinde de tuner. Exelixis sunt buni, au si cu ce, masina lor e de 10 secunde, parerea mea (vedem la anul) - deja se apropie de "pragul psihologic"  :D de 1000cp. Sezonul 2010 o sa abunde de masini impresionante pe pista.  B-)

Asa stam pe 2009 deocamdata: http://www.dragracing.ro/html/top.html