Autor Subiect: Prezoane roti S-cross  (Citit de 3050 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ANTOFIE MARIUS

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Gen: Bărbat
    • BUCURESTI
Prezoane roti S-cross
« : 10.Aug.2023, 02:13:48 p.m. »
Prezoanele de la jantele de aliaj se potrivesc si la cele de tabla?
  • SUZUKI S-CROSS
 

Offline cristidav

Re: Prezoane roti S-cross
« Răspuns #1 : 10.Aug.2023, 04:27:28 p.m. »
Da.
  • S-Cross 1.4T AllGrip Hybrid Passion 2021 ( inainte - SX4 2WD 1.6 VVT 2012 )
 
The following users thanked this post: gabineg

Offline enicky

Re: Prezoane roti S-cross
« Răspuns #2 : 10.Aug.2023, 04:37:17 p.m. »
Da.
    As deschide si eu un topic nou, dar intreb aici : stergatoarele de parbriz de la Passion se potrivesc si la Spirit?
Mi se pare ca si prima intrebare seamana cu asta, deci n-as fi off topic ! :notlst:
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Online gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14404
  • Thanked: 3400 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Prezoane roti S-cross
« Răspuns #3 : 10.Aug.2023, 04:40:02 p.m. »
Da-mi un link si il mut. Nu ma pune la munca, sunt in concediu! :pardon:
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 
The following users thanked this post: ANTOFIE MARIUS

Offline enicky

Re: Prezoane roti S-cross
« Răspuns #4 : 10.Aug.2023, 04:54:44 p.m. »
Nu ma pune la munca, sunt in concediu! :pardon:
  Doamne-fereste, nu te pun, dar nu trebuie sa fi inginer mecanic sa intelegi ca sunt aceleasi gauri la ambele modele, adica intrebari de copii mici... mi-ar fi rusine.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline ntire2000

Re: Prezoane roti S-cross
« Răspuns #5 : 10.Aug.2023, 11:01:58 p.m. »
Nu te ambala asa de tare, pentru ca în realitate sunt prezoane mai lungi sau mai scurte.
Eu am primit jantele de aluminiu aftermarket cu prezoane mai lungi decât originalele, deoarece jantele sunt o idee mai groase.
Daca le folosesc pe cele originale nu cred ca e tocmai ok, nu? Ca risc sa prind rotile insuficient....
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 
The following users thanked this post: ANTOFIE MARIUS

Offline enicky

Re: Prezoane roti S-cross
« Răspuns #6 : 11.Aug.2023, 12:47:07 a.m. »
Nu te ambala asa de tare, pentru ca în realitate sunt prezoane mai lungi sau mai scurte.
  Nu ma ambalez inutil, pentru ca exact asa am eu pe Vitara, tabla-iarna, aliaj-vara si merg exact aceleasi prezoane. Si cand cumperi jantele primesti si prezoane si asa m-am ales cu doua randuri identice. Si daca tot ai primit prezoane, cu atat mai mult parca n-are sens intrebarea....
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline ANTOFIE MARIUS

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Gen: Bărbat
    • BUCURESTI
Re: Prezoane roti S-cross
« Răspuns #7 : 11.Aug.2023, 09:31:06 a.m. »
Tu ai fost norocos ca ai primit 2 randuri de prezoane.Eu nu am primit si abia am luat masina cu jante de aliaj.Cum ar fi sa pleci in concediu cu o roata de rezerva din tabla si sa constati in caz ca ai o pana ca nu se potrivesc prezoanele?Am vazut si eu ca nu la toate se potrivesc.Doar am pus o intrebare!Nu pentru a afla diverse lucruri despre masini s-a facut forumul?
  • SUZUKI S-CROSS
 

Offline cristidav

Re: Prezoane roti S-cross
« Răspuns #8 : 11.Aug.2023, 11:38:52 a.m. »
Am vrut sa sar si eu in ajutorul noului coleg spunand ca nu toti se pricep la masini. Desigur, nu trebuia topic nou pentru asta, totusi :)

Revin. Da, se potrivesc. Ce nu-mi place la jantele de alu e ca nu stau pe butucul rotii pana prinzi tu prezoanele, precum cele de tabla, cad daca nu le tii tu cu mana.

Iar de intrat prezoanele, intra suficient, se simte cand invarti cu cheia. Eu ii schimb masinii jantele vara-iarna si pot confirma.
  • S-Cross 1.4T AllGrip Hybrid Passion 2021 ( inainte - SX4 2WD 1.6 VVT 2012 )
 

Offline ANTOFIE MARIUS

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Gen: Bărbat
    • BUCURESTI
Re: Prezoane roti S-cross
« Răspuns #9 : 11.Aug.2023, 11:58:43 a.m. »
Multumesc frumos!Am colegi care au doua randuri de prezoane la masini si vroiam sa ma asigur.
  • SUZUKI S-CROSS