Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 645757 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline shpeedy



Mai sunteti, nene, multi?!

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline NicNic

Este foarte frumos sa gasesti si pareri pozitive despre tara, chiar daca le gasesti mai mult la la straini ...

Dar eu am intrebat "Cu ce ne incalzezte" fiindca ai inceput cu "Lasand la o parte faptul ca ne "place" sa avem preturi ca-n Vest si salarii ca-n Est"
Deci te-ai legat de postarea anterioara, ce era legata de nivelul de salarizare din Romania.
Iar tu vii si spui sa lasam la o parte acest lucru, fiindca altii ne vad frumos ...

Ori nu ti-ai data seama ca pleci de la un subiect si ajungi la altul, ori ai vrut sa faci acest lucru.
Probabil, din dorinta de a contracara cumva postarea colegului anterior.
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline f.cristi

Lasati astea..
Gata, a venit mai-binele. Chiar imi pare bine; o sa curga lapte si miere. Cu Ludovic, Rares si Iohanes nu mi-e frica de nimic. Dar vai, greaua mostenire...
Sa-i vad acum ce-o sa faca cu pensiile speciale.

Offline NicNic


"Schimbarea domnilor – bucuria nebunilor"


Ce sa le fac pesedistilor, daca au innebunit lumea?
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 


Offline NicNic

Lasati astea..
Gata, a venit mai-binele. Chiar imi pare bine; o sa curga lapte si miere. Cu Ludovic, Rares si Iohanes nu mi-e frica de nimic. Dar vai, greaua mostenire...
Sa-i vad acum ce-o sa faca cu pensiile speciale.

Inca n-a venit mai binele, doar pleaca mai coruptii ...

PS. @f.cristi: Scuze de modificare, dar nu vreau sa amestec ideile.
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 


Offline toma

Nu e panica, PSD-ul si-a dat jos singur doi prim-ministri de la ultimele alegeri parlamentare deci sunt obisnuiti cu asta. Presedintele, tot din obisnuinta, poate nominaliza si urmatorul prim-ministru' tot de la PSD.

Si tot din obisnuita inca sunt unii care voteaza PSD indiferent de ce face partidul asta...  :popa:

  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain
 

Offline shpeedy

Numai o persoana (extrem de) rupta de realitate se poate astepta la mai bine in perioada urmatoare - contextul este dificil si la nivel global, daramite intr-o tara in curs de dezvoltare ca a noastra in care ultimii 3 ani au reprezentat o debandada bugetara si un furt masiv de bugete, bugete taiate efectiv de la investitii/dezvoltare/sustenabilitate...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline f.cristi

Nu e panica, PSD-ul si-a dat jos singur doi prim-ministri de la ultimele alegeri parlamentare deci sunt obisnuiti cu asta. Presedintele, tot din obisnuinta, poate nominaliza si urmatorul prim-ministru' tot de la PSD.
Ce are capra cu varza ? In fine...

In rest: Mult succes !

Numai o persoana (extrem de) rupta de realitate se poate astepta la mai bine in perioada urmatoare - contextul este dificil si la nivel global, daramite intr-o tara in curs de dezvoltare ca a noastra in care ultimii 3 ani au reprezentat o debandada bugetara si un furt masiv de bugete, bugete taiate efectiv de la investitii/dezvoltare/sustenabilitate...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Dar vai, greaua mostenire...
Pai eu ce-am zis ?