Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 667857 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline shpeedy

Oare spre asta ne-ndreptam?!

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline saureign

nu, pentru ca nu va mai exista presa libera, ci doar presa de partid si de stat, pentru ca statul e partidul.
Partidu' e-n toti, si-n toate.

asta, bineinteles, daca nu vine vreun 1907 intre timp
  • Swift 2019 allgrip
 

Offline enicky

  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline saureign

      Adevarul este ca atunci cand oamenii se bat intre ei, ii conduci cu usurinta.

de aceea este interesant de vazut cine i-a pus pe oameni sa se bata intre ei, si cine si de ce intretine aceasta stare
  • Swift 2019 allgrip
 

Offline rexkrokiDAU

Asta ori e proastă, ori e proastă.   :-O

Ce a mai spus luni ministrul Muncii:
In urma cu cativa ani, in 2008 mai exact, s-a dat posibilitatea celor mai tineri sa opteze pentru Pilonul I sau II. Eu va spun punctul meu de vedere si sper ca este o discutie off the record: nu este foarte bine ce s-a intamplat! Eu am optat doar pentru pilonul I de pensii si cred ca e cel mai bun lucru. Intotdeauna Statul va veni sa completeze pensiile pe cand in momentul in care discuti cu niste privati, situatia se pune altfel!
Cei care au optat pentru pilonul II de pensii nu vor ajunge sa aiba o pensie care sa le permita sa aiba un trai decent, mai crede ministrul Muncii. 


http://mobile.hotnews.ro/stire/22311147

Offline saureign

sau şi ticăloasă, aşa cum sunt toţi membrii grupurilor infracţionale organizate, ce poartă abuziv denumirea de "partide", dintre care cele mai ticăloase sunt aşa numitul social-democrat şi cel ce imită o denumire de partid european, alde tăriceanu, un comunist vopsit în liberal
  • Swift 2019 allgrip
 

Offline rexkrokiDAU

Ca tot era vorba de pensii...oare de unde fonduri în viitor?

Potrivit Organizaţiei Naţiunilor Unite, în ultimii 10 ani, 3,4 milioane de romani - adică aproape 17 la sută din populaţie - au plecat în străinătate. Cifrele ne plasează pe locul doi în lume, după Siria, în ceea ce priveşte emigraţia.

Cât priveşte ţările în care ai noştri preferă să plece, în ultimii ani se observă o schimbare. Dacă în 2011 - de pildă - peste 140.000 de români s-au îndreptat spre Italia şi Spania şi doar 8.000 au ales Marea Britanie, în 2016 situaţia s-a schimbat radical. Numărul celor plecaţi în primele două ţări a scăzut la jumătate, iar al celor ce au ajuns în regat a crescut la 60.000.

În ultimii ani, Austria şi Belgia au atras şi ele tot mai mulţi români.


https://m.stirileprotv.ro/lbin/mobile/index.php?article_id=3774637

Offline ...

De unde şi reticenţa mea în a contribui prea mult la pensii şi în a-i încuraja pe copii să plece. În cazul meu, dacă mai apuc 65-67 de ani, adică peste 3 decenii, chiar nu văd cine ar mai putea susţine sistemul de asigurări sociale (sănătate şi pensii). 
 

Offline cristidav

De unde şi reticenţa mea în a contribui prea mult la pensii şi în a-i încuraja pe copii să plece. În cazul meu, dacă mai apuc 65-67 de ani, adică peste 3 decenii, chiar nu văd cine ar mai putea susţine sistemul de asigurări sociale (sănătate şi pensii).
Mi-ai luat vorbele din gura. Motamo.
  • S-Cross 1.4T AllGrip Hybrid Passion 2021 ( inainte - SX4 2WD 1.6 VVT 2012 )
 

Offline rexkrokiDAU

Înainte lumea făcea mulţi copii și nu vroia să-i dea la școală pentru a avea cine să lucreze pământul și a le asigura traiul la bătrânețe.  Pe undeva,  e vorba tot de grija față de viitorul propriu, nu de cel al copiilor.  :-?