Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 666920 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline saureign

  • Swift 2019 allgrip
 

Offline Lerua07

Criteriile dupa care politicienii de azi stabilesc prioritatile sunt buzunarul si burta.... ale lor, nu ale celorlalti ! X-(
  • Vitara 2015, spirit 1.6 benzina, allgrip, TM, alba,
Multumeste-te cu putin, pentru ca putinul nu-ti va lipsi niciodata !
 
The following users thanked this post: enicky

Offline enicky

  Astazi am primit un articol pe care vi-l supun atentiei : https://uleisiapa.wordpress.com/2017/12/04/organizatia-nationala-de-guerila-rezist/ .
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline toma

Si concluzia ta care ar fi?
  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain
 

Offline enicky

       Voi sunteti aproape zilnic pe acest topic, unii chiar merg in piata, eu intru mai rar si eram curios sa va cunosc parerea. Cine are curaj sa si-o exprime. :)
   Eu doar am fost surprins.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline Lerua07

Cum isi "respecta" puterea promisiunile : impozitul auto creste cu 50% ptr autoturismele cu motoare de pana la 1800 cmc si scade cu 90% ptr cele cu motoare de peste 2500 cmc.
Asta da "grije" social-democrata ptr oamenii cu venituri mici si medii !  X-(
  • Vitara 2015, spirit 1.6 benzina, allgrip, TM, alba,
Multumeste-te cu putin, pentru ca putinul nu-ti va lipsi niciodata !
 
The following users thanked this post: enicky, Cosmin09

Offline Meltdown

@Lerua07

Sunt sanse mari sa ne umplem de cazane pe viitor, dar un beneficiu sper sa fie disparitia masinilor pe Bulgaria.
Sunt un pericol, mai ales ca multi nu au RCA si nu stii cine este proprietarul sau soferul.

O solutie mai corecta ar fi sa se faca ITP pe bune...
  • 2017 SX4 S-Cross 1.4 TURBO 140CP 6MT AllGrip Passion Energetic Red Pearl
 

Offline Cosmin09

...iar impozitarea sa se faca la cai putere sau kW si nu la capacitatea motorului.
  • Vitara S 1.4 turbo 4x4 6AT Galactic Grey din 18.11.2015 pana in 07.02.2022
 

Offline toma

Impozitarea ar trebui sa se faca la valoarea masinii (nu la cilindree sau putere). In plus ar trebui sa exista o taxa care sa descurajeze inmatricularea de masini cu motoare vechi, poluante.
  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain
 

Offline enicky

Impozitarea ar trebui sa se faca la valoarea masinii (nu la cilindree sau putere).
   Valoare de cine stabilita ? Atunci ne luam toti masini vechi cu motoare mari ca au valoare mica . Un X3 de 4 ani face cat un Spirit nou. Sau ai gandit-o altfel?
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip