Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 663373 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Lerua07

Firea critica proiectul de modificare la codul fiscal, Tariceanu da inapoi, Tudose amana adoptarea OUG.... miroase a revolta si tradare in sanul PSD&ALDE. Al dracului Soros asta.... a inceput sa-i plateasca inclusiv pe unii din PSD !  :-))
  • Vitara 2015, spirit 1.6 benzina, allgrip, TM, alba,
Multumeste-te cu putin, pentru ca putinul nu-ti va lipsi niciodata !
 


Offline NicNic

https://www.feroviarul.ro/stiri-feroviare/noutati-feroviare/inadmisibil-marian-paun-pacaliciul-care-ar-trebui-sa-reformeze-calea-ferata

Sa vezi cand trebuie sa semneze, ce importanti sunt.
Partea si mai dura e cand incep sa se creada "zei", nemuritori si de neinlocuit....

Iar astfel de persoane se regasesc in tot aparatul administrativ: local sau de stat.   X-(
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Firea critica proiectul de modificare la codul fiscal, Tariceanu da inapoi, Tudose amana adoptarea OUG.... miroase a revolta si tradare in sanul PSD&ALDE. Al dracului Soros asta.... a inceput sa-i plateasca inclusiv pe unii din PSD !  :-))
Așa sa le ajute... ne bagă in cacat maxim cu ceata din capul lor.


Sent from my iPad using Tapatalk
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline Laurentiu

Incepe sa iasa la iveala cine sit coada in deturnarea alegerilor din 2009 si fabricarea dosarelor politice:

<<Dumitru Iliescu, fost şef al SPP, a declarat joi după audierea sa la Comisia parlamentară pentru controlul SRI că persoane din Serviciu s-au implicat în „construirea” de dosare penale unor oameni politici.

„Am făcut referire la modul în care s-au întocmit unele dosare penale şi aici am abordat dosarul domnului Voicu, domnului Voiculescu, doamnei Olguţa Vasilescu, domnului Greblă, dar şi dosarul Belina, având în vedere datele pe care le-am avut înainte de a se face publice elementele din dosarul 'Belina' şi am adus comisiei şi dovezi din care rezultă că asemenea elemente se cunoşteau înainte ca ele să fie publice. Elementul comun al lor este implicarea SRI în construirea acestor dosare”, a spus Iliescu la Palatul Parlamentului.''>>
https://www.antena3.ro/actualitate/noi-declaratii-bomba-despre-statul-paralel-fost-sef-al-spp-dezvaluie-sri-s-a-implicat-in-441565.html
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline toma

Comisiile astea parlamentare sunt fix pix. Nu esti sub juramant, nu exista sperjur, oamenii debiteaza tot felul de chestii pentru ca nu exista sanctiune daca mint. Au fost atatea comisii pana acum (ai uitat de comisia Nana?) si toate s-au terminat cu un fas. Care este rezultatul palpabil al acestor comisii? Sa mearga in justitie (proces) daca considera ca au un caz pe care il pot sustine cu probe.
Uitam care este rolul puterilor in stat: Parlamentul legifereaza, Guvernul ar cam trebui sa se abtina de la a legifera si sa se concentreze pe executie, procesele se tin in justitie.

@Laurentiu, eu zic ca asta e doar praf in ochi, altele sunt problemele reale care zguduie tara acum. Tu il consideri pe Voicu nevinovat? Crezi ca faptele pentru care a intrat la brutarie sunt imaginare si inventate de SRI? Varanul tot pe nedrept a fost condamnat? Am mai avut "discutia" asta in care te rugam sa numesti un singur politician care consideri tu ca a fost condamnat pe nedrept, el fiind curat ca lacrima si nu am primit raspuns. Nu ma astept sa primesc nici acum...
  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14404
  • Thanked: 3400 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti


Care este rezultatul palpabil al acestor comisii?

Cum zicea Rudyard Kipling in poezia "If": "Ticăloșii fac capcane ca sa prindă proștii-n joc". E doar propagandă, ca hârtia de muște...

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline shpeedy

Ce de domni si doamne in enumerarea respectiva... =))
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14404
  • Thanked: 3400 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Doamna... Belina.

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline Laurentiu

1. ... oamenii debiteaza tot felul de chestii pentru ca nu exista sanctiune daca mint.
2. Am mai avut "discutia" asta in care te rugam sa numesti un singur politician care consideri tu ca a fost condamnat pe nedrept, el fiind curat ca lacrima si nu am primit raspuns. Nu ma astept sa primesc nici acum...
1. Oamenii pot debita tot felul de chestii mincinoase dar, ''... am adus comisiei şi dovezi din care rezultă că asemenea elemente se cunoşteau înainte ca ele să fie publice. '' Sa mai avem rabdare pentru ca au inceput corbii sa-si scoata ochii. N-au intrat zilele in sac.

2. Uite ca primesti raspunsul: nu am spus ca sint nevinovat ci ca au fost bagati la pirnaie pe dosare fabricate politic. Eu zic ca este totusi o diferenta.

Ce de domni si doamne in enumerarea respectiva... =))
Asa e, au fost omisi hotii si penalii din opozitie.  ;)

Si cu explicatia asta, am incheiat polemica pe subiectul asta.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!