Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 663340 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline saureign

tovarăşi, staţi liniştiţi la locurilii voastre. Totul e bine în România, avem producţii-record în agricultură, după cum ne-a anunţat şeful celor-sunt-deranjaţi-că-sunt-deranjaţi-că-de-ce-fură, în plus de asta, ne-a mărit şi una din zile cu o oră - după ce a reuşit să schimbe şi geografia judeţului Teleorman.
Ne deranjează în continuare procurorii, că nu ne lasă să furăm în linişte, dar se rezolvă, punem de-ai noştri şefi la parchete, şi brusc justiţia va fi cea mai bună din lume. Realităţile paralele ale partidelor la putere şi ale susţinătorilor lor sunt mai puternice decât realitatea în sine. Vor reuşi să oprească şi cutremurul cel mare. Atunci să te ţii "Colectiv".

65, numărătoare continua. Zi de zi, prin spitalele curate şi dotate, unde omul este pe primul loc; prin educaţie, unde copiii sunt pregătiţi temeinic pentru viaţă; prin mass media, unde jurnalismul onest primează; prin politică, unde oamenii care pun pe primul loc bunăstarea semenilor şi propăşirea naţiei se sacrifică ei înşişi, spre a ne fi nouă bine.

  • Swift 2019 allgrip
 
The following users thanked this post: shpeedy, toma, Relisis

Offline Leutz

  • SX4 AWD MT 2.0 - 2007 / Outlander AWD CVT 2.4 - 2019
 
The following users thanked this post: rexkrokiDAU, toma, Lerua07

Offline toma

M-a lasat fara cuvinte omul ala...
  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain
 

Offline enicky

   Da, ce sa zic, ne uimeste acest tip de om, curat pana la puritate, de o sinceritate dezarmanta si  cu naivitatea omului care vrea  sa mute muntii din loc cu bratele goale. Iar ideile lui simple se pare ca dau roade. Nu vrea sa se-nbogateasca maine, nu vrea masina "vag", de fapt,  el se vede ultimul in toata ecuatia asta altruista.
   Nu stiu ce reactie ar avea  liceenii, sau studetii de la ...management la vederea clipului,  sau tinerii intre 30 si 40 de ani.... multi dintre ei dependenti(inca) de bugetul parintilor !
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline miaunica

Iar eu sunt cotoroanta grupului si ma uit la pretul produselor....nu mi se mai pare nimic pur, frumos , decent si minunat...si da, stiu si care-i pretul firului si cat dureaza sa confectionezi un produs...

https://www.madeinrosiamontana.ro/categorie-produs/shop/
cainii au stapan...pisicile au anturaj
 
The following users thanked this post: Lerua07

Offline toma

Pai eu zic ca e genul de produs pe care il cumperi constient fiind ca dai un ban in plus pentru a ajuta zona respectiva... evident plecand de la premisa ca ajung bani suficienti de multi la cei care lucreaza efectiv.

Offtopic: pentru amatorii de produse textile extrem de ieftine recomand documentarul Machines http://www.dazeddigital.com/fashion/article/36118/1/documentary-dark-side-of-fast-fashion-machines-rahul-jain-india-textile-factory
  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain
 

Offline hugbear

Scurt și la obiect!

Citat
Pentru romani, Dezbină și cucerește însemna nu atât o politică de fărâmițare permanentă a centrelor de putere, cât și o foarte bună prevenție: prin menținerea unor grupuri mici, suspicioase unele față de celelalte, Imperiul încerca să blocheze "din fașă" apariția unor amenințări.
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 
The following users thanked this post: shpeedy, toma

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14404
  • Thanked: 3400 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline ariciul

De ce are nevoie Moldova de autostrada:
Zicea cineva cand am pomenit ca a fost respins proiectul autostrazii A8 ca nu ar fi nevoie ca exista DN2 care ar fi suficient:

http://www.digi24.ro/stiri/economie/transporturi/soseaua-pe-care-zeci-mii-de-soferi-incalca-legea-fara-sa-stie-823803
  • Suzuki Vitara 1.6 Passion allgrip
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14404
  • Thanked: 3400 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
@ariciul , hai sa nu mai raspandim subiectul DN2 in mai multe arii. S-a discutat pe larg aici.

Cat despre autostrada, e clar ca Moldova are nevoie de cel putin una.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice