Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 663341 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline saureign

http://www.dw.com/ro/ru%C5%9Finea-numit%C4%83-iulian-vlad/a-40776558

"Cruţarea lor prezumtiv creştinească a creat nu doar o problemă de memorie şi de educaţie, de elucidare şi asumare onestă a trecutului totalitar. De tăcerea victimelor beneficiază făptaşii. Iar coruperea memoriei a generat şi o spinoasă chestiune politică, un impediment uriaş în calea instalării în România a unei democraţii liberale autentice. Şi a unui stat de drept veritabil."
  • Swift 2019 allgrip
 
The following users thanked this post: shpeedy

Offline toma

  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain
 
The following users thanked this post: shpeedy, ...

Offline shpeedy

Ca sa avem si o finalitate la subiectul Iulian Vlad. Zic ca este graitoare pentru starea de fapt actuala...
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 
The following users thanked this post: saureign

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14404
  • Thanked: 3400 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Se prefigureaza o asociere care m-ar fi bucurat in urma cu 5-10 ani, dar acum mi se pare influentata si nepotrivita...   

Dar văd cu surprindere ca și UE și-a nuantat pozitia.
« Ultima Modificare: 04.Oct.2017, 09:05:50 p.m. de gabineg »
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline enicky

  Pe aceasta ploaie torentiala ma uitam de la balcon ce fiare vechi se tarasc pe linia de tramvai ! Si mi-am amintit de ultima investitie a doamnei Firea si a Primariei in fruntea careia se afla : faimoasa statuie de la Circ.
  Oare cat costa frate un tramvai ? Si am aflat : cat statuia cu pricina. Si ce tramvai ! Si se fabrica la Arad.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline aleksanders

"Decizia de a face o statuie dedicata printului Rainier III de Monaco  a fost luata in 2011, cand primar era Sorin Oprescu.

"Actuala administratie a avizat, formal, doar ultima plata, in cuantum de 480.000 lei, in baza obligatiilor deja asumate ferm anterior", anunta primarul Gabriela Firea in urma cu cateva luni.

Pe 22 iunie 2011, Guvernul a emis Hotararea 649, care prevedea alocarea unor sume din Fondul de rezerva bugetara la dispozitia Guvernului, pentru plata unor arierate, a unor cheltuieli curente si de capital, precum si pentru finantarea unor obiective de investitii ale unitatilor administrativ - teritoriale, printre care se numara si suma de 300.000 lei, alocata municipiului Bucuresti pentru monumentul "Printul Rainier III de Monaco""

Pentru o corecta informare... sursa "http://www.hotnews.ro/stiri-administratie_locala-21964932-bucurestiul-imbogateste-noua-statuie-8-5-milioane-lei-printul-rainier-monaco-alaturi-clovni-jongleri-acrobati.htm"

Cat despre imperio.... dar ce zicem de roman "Noul autobuz 100% românesc a murit înainte să se nască. „Nu l-a dorit nimeni. Era prea ieftin”

  • vitara-spirit 1.6 vvt 4x4 2015
http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=5810.msg220737;topicseen#new2015 Spirit 4x4 1.6 VVT benzină - Suza - prima japoneza din viata mea
 

Offline shpeedy

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 
The following users thanked this post: rexkrokiDAU

Offline fireburn

Cum se "incapataneaza" sa se reduca totul la Educatie...

Ne miram ca suntem o natie de cretini (ca medie, bineinteles)?
Educatia e la pamant pentru ca asa s-a vrut si pentru ca noi nu reactionam.
Eu ma crucesc la ce greseli de ortografie si/sau logica gasesc in manualele/caietele de lucru ale fiicamii.
"Tata, aici ce fac, ca nu inteleg". Nici eu nu intelegeam logica, pentru ca nu avea, era un enunt formulat prost gresit.
"Taie si scrie GRESEALA " ii spun.
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline miaunica

Bucuta-te ca are! A mea e a 8a si la mate inca nu are manual...cel de romana ..e mai "proaspata"mama , decat el...
cainii au stapan...pisicile au anturaj
 

Offline dAlex

Pe ce se mai duc banii din bugetul primariei Bucuresti (inafara de statuia de mai sus):

http://recorder.ro/video-cei-6-000-de-pelerini-ai-primarului-pandele-e-totul-gratuit-asa-sa-tot-traiesti/
  • Vitara Passion 4x2, 1.6 Benzina, MT