Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 668072 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline WayOfLife

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2846
  • Gen: Bărbat
  • Fuffy POWER! - 0724.19.64.19
Am inteles !
......dar e greu angajatorului sa dea sporuri.

e greu sa plateasca si conform contract d-apoi sporuri...
4 roti:Do not fear, 'cause the SWIFT is here! Suzuki Swift 1.3 GS Superior White WIP!Nume de cod: White Fury!
2 roti: DHS Climber 2642 Full Suspension
 

Offline Laurentiu

1. Si apropo cand au fost la noi -30 de grade ?
2. Stii tu ce e aia santier , sau iar vorbesti din povestiri ?
1. In ultimul timp, au fost chiar in iarna trecuta.

2. Vezi, iar ma iei la misto si eu iti vorbesc serios. Am lucrat de la a intinde trasee telefonice pe stilpi, in centralizare si telecomanda si pina la lucrari manuale si mecanizate de linii. Arunca un ochi aici http://www.forumtrenuri.com/utilaje-f20/utilaje-cfr-t157.htm . Este un forum cu utilaje cu care se lucreaza in C.F.R. din care, unele mai vechi nu au nici incalzitoare si nici dotate cu aer conditionat cum au inceput sa apara in ultima vreme. Nu te lua numai dupa poze si gindeste ca aceste utilaje nu le gasesti numai in gari pt a fi fotografiate. Echipe intregi de oameni locuiesc saptamini intregi in vagoane insalubre pt a intretine linia in stare cit mai buna cu putinta in lipsa fondurilor deturnate spre alte activitati. In C.F.R. ca si in armata, ordinele se executa si nu se discuta asa ca, intemperiile nu conteaza iar trenurile trebuie sa mearga.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline deconectat

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 762
  • Gen: Bărbat
  • Membru cu logan
42 is not an anwser, it's an error code. the universe is saying 'Error 42: meaning to universe not found'
http://deconectat.wordpress.com/
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14411
  • Thanked: 3403 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline bogdanb

Adevarul e ca nu am inteles niciodata imbecilitatea astora care inteapa cauciucuri. Sau a primariilor care blocheaza rotile. Pai daca te blocheaza, nu e logic ca stai mai mult in acel loc (pana te deblochezi)???  :inteligent:
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline Silfax

... oare cata vreme va mai trece pana sa se prinda toti din UE de faptul ca tiganii nu stiu decat de frica?
  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 

Offline bogdanb

... nu stiu decat de frica?

Ce bine ar prinde un Antonescu in Consiliul Europei...sa-i sperie nitel asa, european...  :D
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline adrian_r5

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14411
  • Thanked: 3403 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
CAND SE FURA,  SI CUM SE FURA !
- inainte de ‘89, toti romanii furau echitabil unii de la altii. Statul ii fura echitabil pe tovarasi, iar tovarasii furau statul.
- 1990-1996 se fura pe scheme si inginerii financiare de tip piramidal. Cei care au furat s-au numit mai tarziu oameni de afaceri.
- 1996-2000 se fura din privatizari. Comisioane de zeci de milioane de euro, industrii intregi vandute pe 1 leu. In perioada asta se nasc industriasii gen Patriciu.
- 2000-2004 se fura din marile privatizari, retrocedari si derogari de la plata taxelor si impozitelor. Cei care au furat s-au numit mai
tarziu moguli.
- 2004-2008 se fura din investitii si contracte cu statul. Statul a investit in buzunarele smecherilor. Celor care au furat, azi le spunem
“baieti destepti”.
-2008-2010 privatizari nu se mai pot face, investitii nu, ca a venit criza. Asa ca s-a furat direct din bugetul statului.
-2010 – în prezent bugetul nu mai exista. Asa ca se fura direct din buzunarul romanilor, salarii, pensii…!
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline adrian_r5

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah: