Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 668066 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline adrian_r5

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline WayOfLife

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2846
  • Gen: Bărbat
  • Fuffy POWER! - 0724.19.64.19
Au uitat sa mentioneze ca a fost si curv*r....frate, cate unii chiar nu au ce face...
4 roti:Do not fear, 'cause the SWIFT is here! Suzuki Swift 1.3 GS Superior White WIP!Nume de cod: White Fury!
2 roti: DHS Climber 2642 Full Suspension
 

Offline body

In 2 1/2 ani in tara, nici macar stagiul nu-l ai facut cum trebuie. Sper sa mai vorbim si peste macar 15 ani nu dupa 30-35 ani.
In Iran, Irac se lucreaza seara, dimineata si noaptea pe cind la noi, nu se uita nimeni ca stai in soare la 40 grC sau in viscol la [-] 30 grC sa faci lucrari C.F.

Oricum, eu unul nu-ti pot ura decit sanatate maxima si cit mai multa vechime in cimpul muncii !
Nu vreau sa fac o urare ce nu va fi apreciata de generatia ta dar, tie personal iti urez sa muncesti (pe santier) OBLIGAT pina la cel putin 80 de ani.
Cine ti-a povestit asa ceva?
Se lucreaza pana la 50 de grade nu seara si dimineata . Lucrul doar la temperatura de 50 de grade se opreste >. Noaptea nici macar nu ai voie sa parasesti campurile- iti trebuie permise speciale . Asa ca las-o , ti-am spus , nu mai povesti fara sa stii .Si apropo cand au fost la noi -30 de grade ?
Stii tu ce e aia santier , sau iar vorbesti din povestiri ?
« Ultima Modificare: 22.Iul.2010, 02:58:25 p.m. de body »
Seic de ploiesti cu Mitsu Outlander si nevasta cu Vitara
 

Offline Batranul

no, acu sincer sa fiu, flame-ul asta dintre voi doi se potriveste manusa topicului astuia.

la modul cel mai serios.

nu stiu de ce nu va simpatizati, insa ati putea macar sa nu va antipatizati  :baston:.

iar, parerea mea de outsider (al categoriei sx4) e ca nu mai aveti mult si va vad pe toti ca "certaretii" cu swifturi
http://www.suzuki-club.ro/forum/warzone/re-recensamant-suzuki-swift/40/

inca doua lucruri as mai avea de adaugat:
- daca nici noi aia cu masini japoneze nu ne mai intelegem !!! (pt cei ce-si amintesc bancu' cu masinile germane)
- si, pe sleau, credeam ca sunteti satui de cacaturi din viata de zi cu zi de va mai improscati si pe ici, in loc sa pastram forumul pentru discutii tehnice si discutii despre plimbari/concedii/relaxare/alte teme de interes.

si ca sa va lamuresc: nu va mai certati atata; dintre voi doi cel mai harnic si mai muncitor si mai de treaba si mai frumos is eu! 

/mode popcorn on
/open beer can
/relax



fost posesor de Ignis 1.5 4wd
www.scoaladepaine.ro
 

Offline adrian_r5

- daca nici noi aia cu masini japoneze nu ne mai intelegem !!! (pt cei ce-si amintesc bancu' cu masinile germane)

:clap: :clap: :clap:


no, acu sincer sa fiu, flame-ul asta dintre voi doi se potriveste manusa topicului astuia.

la modul cel mai serios.


La asa username ... mi se pare fireasca concluzia la care ai ajuns  :good:
Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline body

Nu e vorba de antipatie , cel putin nu din partea mea , nu stiu parerea stimabilului coleg de forum , dar tot romanul se pricepe la toate . Stii nu stii , e cool , chic etc sa iti spui punctul de vedere chiar daca nu ai idee despre asa ceva , de asta zic eu ca in ultimul timp romanul nu se pricepe numai la politica si fotbal , ci se pricepe la toate. O parere personala.
Si totusi masinutele noastre nu-s chiar japoneze , au si ceva sange de atilla.  :D
Seic de ploiesti cu Mitsu Outlander si nevasta cu Vitara
 

Offline WayOfLife

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2846
  • Gen: Bărbat
  • Fuffy POWER! - 0724.19.64.19
...........

/mode popcorn on
/open beer can
/relax





zambaretul care rade e de la mine pentru treaba de mai sus...
Cum zice si Batranul, hai sa ne bucuram de cele mai simple lucruri in viata ca-i pacat sa ne certam...
4 roti:Do not fear, 'cause the SWIFT is here! Suzuki Swift 1.3 GS Superior White WIP!Nume de cod: White Fury!
2 roti: DHS Climber 2642 Full Suspension
 

Offline Maioru

[Cine ti-a povestit asa ceva?
Se lucreaza pana la 50 de grade nu seara si dimineata . Lucrul doar la temperatura de 50 de grade se opreste >. Noaptea nici macar nu ai voie sa parasesti campurile- iti trebuie permise speciale . Asa ca las-o , ti-am spus , nu mai povesti fara sa stii .Si apropo cand au fost la noi -30 de grade ?
Stii tu ce e aia santier , sau iar vorbesti din povestiri ?
[/quote]
Prin 2004, la sfarsitul lui aprilie, am fost cu sotia in EAU-la Dubai. Seara, fiind putin mai racoare am mers in zona Burj al Arab si am vizitat cu pasul locurile. Se lucra si noaptea la prima insula a palmierului si la multe constructii in zona- un furnicar de rabe,o padure de macarale, lumini ca ziua si din cauza nisipului fin purtau mascute faciale. Mentionez ca ziua nu stiu daca intrerupeau lucrul sau nu.
MAIORU SX4 1,6 GS 4WD S.COPPER-2009
 

Offline body

Era vorba de lucrul in desert , nu in oras si in nici un caz in Palm Island sau la alte asemenea obiective unde se lucreaza NON STOP .
Seic de ploiesti cu Mitsu Outlander si nevasta cu Vitara
 

Offline Maioru

Am inteles !
La noi multe lucrari s-ar finaliza mai repede daca s-ar lucra si noaptea, ma refer in special la drumuri-dar e greu angajatorului sa dea sporuri.
MAIORU SX4 1,6 GS 4WD S.COPPER-2009