Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 667864 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Laurentiu

ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline ocoleanui

@ariciul
Atentie este vorba despre ''Ghiolbanii ''(Ioan ) Becali .Mafiotul ,smecherul . Nu despre Jiji beaaacali .



Apropo de topul cu mari romani :

Pai il pui pe Jiji pe locul 13 si Mirel pe 21 :)) si pe Badea Cartan pe locul 100 sau regele Decebal pe 26 s.a.m.d . DOAMNEEEE RAU AM AJUNS !!!!!!!!!!!

Gheorghe Cârţan cunoscut şi sub numele de Badea Cârţan (n. 24 ianuarie 1849, Cârţişoara - d. 7 august 1911) a fost un ţăran român care a luptat pentru independenţa românilor din Transilvania, distribuind cărţi româneşti, aduse clandestin din România, la sate. A călătorit pe jos până la Roma pentru a vedea cu ochii săi Columna lui Traian şi alte mărturii despre originea latină a poporului român. În 1877 s-a înrolat voluntar în războiul de independenţă al României.

Pai oameni buni topul asta este facut la '' misto'' sau la betie sau la vreun chiolhan  , sa zic asa .
In afara de Hagi ,Nadia si Nastase NICI UN SPORTIV nu poate fi in acest top ''primii 100 de romani '' sau ''mari romani ''

Auzi si tu Mirel Radoi pe 21 si Jiji pe 13.....
Incredibil ....
« Ultima Modificare: 01.Apr.2016, 02:39:41 p.m. de ocoleanui »
  • S Cross motor 1,0 an 2018+Swift motor 1,2 an 2021
 

Offline Lerua07

Eu cred ca acest top a fost facut de unguri.... ca sa ne ia la misto !!!!!!  :-))
Cat despre Mirel Radoi..... mai iute merita Dobrin
Jiji becali are cel mult un singur merit : din ce a furat a dat cu generozitate si la saraci, (ceea ce nu au facut altii care au furat mult mai mult ca becali ), dar in acest top NU are ce cauta. :-O
  • Vitara 2015, spirit 1.6 benzina, allgrip, TM, alba,
Multumeste-te cu putin, pentru ca putinul nu-ti va lipsi niciodata !
 

Offline Laurentiu

"Cum p** n-am murit eu cand eram copil nu stiu…". Interesante sint si comentariile.

http://www.kmkz.ro/opinii/invitatii-kmkz/cum-p lm-n-am-murit-eu-cand-eram-copil-nu-stiu/

P.S. In link, nu lasati spatiu intre "p" si "l".
« Ultima Modificare: 02.Apr.2016, 10:16:00 a.m. de Laurentiu »
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline rexkrokiDAU

eu am apreciat si consimt cu urmatorul comentariu...

Domnule Adrian Malos, nu cred ca nostalgia copilariei trebuia impanata de cuvinte triviale, chiar si prescurtate! As fi apreciat acest articol daca nu continea vulgaritati care nu cresc in niciun fel calitatea scrierii. Pacat!


Offline Laurentiu

eu am apreciat si consimt cu urmatorul comentariu...

Domnule Adrian Malos, nu cred ca nostalgia copilariei trebuia impanata dees pe forum cuvinte triviale...
Miezul discutiei e altul din pacate. Aprecierea ta e doar o infima picatura ce poate fi trecuta cu vederea cu toate ca unii o folosesc des pe forum.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline rexkrokiDAU

Interesant cum in decurs de doar cateva minute citatul a capatat o alta forma  (vezi poza atasata)  ...  nu-i bai, se mai intampla...  :)

Pana la urma, miezul discutiei e TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu! .... in acest context se potriveste foarte bine ideea transmisa de citioare in citatul preluat de mine...

Offline Laurentiu

ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline miaunica

Ok...depasim momentul?!
cainii au stapan...pisicile au anturaj
 

Offline Laurentiu

Dosarul Revolutiei va fi redeschis: http://hotinfo.ro/bomba-zilei-dosarul-revolutiei-va-fi-redeschis-iliescule-vine-ziua-judecatii/

Ce ascundea Sergiu Nicolaescu sub presul “revolutiei”. Un ofiter de informatii rupe tacerea. RAPORTUL SENATULUI PRIVIND ACŢIUNILE DESFĂŞURATE ÎN REVOLUŢIA DIN DECEMBRIE 1989 (I): http://www.ziaristionline.ro/2013/01/29/ce-ascundea-sergiu-nicolaescu-sub-presul-revolutiei-un-ofiter-de-informatii-rupe-tacerea-raport-privind-actiunile-desfasurate-in-revolutia-din-decembrie-1989-i/
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!