Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 666475 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline newah

clar  :P
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14409
  • Thanked: 3401 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti


"Da domnule, dar atunci eram tanar!"
Oare nu asta regretam toti?
Tot inainte ca inainte era mai bine :)

Asta i-am zis și eu mai demult...

Parcă te văd, @newah, peste 30 ani, când o sa zici: ce bine era în trecut, când mergeam la benzinarie și bagam câți litri doream. Acum trebuie sa așteptăm să se-ncarce bateria de la soare.


Trimis cu Tapatalk

  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline newah


Asta i-am zis și eu mai demult...

Parcă te văd, @newah, peste 30 ani, când o sa zici: ce bine era în trecut, când mergeam la benzinarie și bagam câți litri doream. Acum trebuie sa așteptăm să se-ncarce bateria de la soare.


Trimis cu Tapatalk

daaaa, si o sa dam 5 lei la robot sa ne stearga parbrizul la masina, asta daca vrea bineinteles, ca sigur vor fi programati sa nu primeasca atentii  :-))

Craciun Fericit tuturor!
 

Offline sfichiu

Lipseste numa panoul ala cu "bani europeni"!!!! :-?
  • VITARA S ,Matiz
 

Offline Catalln

Trist dar adevarat suntem facuti prosti pe fata de noua nomenclatura aka:  preşedinţi, parlamentari, ministrii, primari si alte specimene.
Daca nu se aplica metoda lui Vlad Ţepeş, in piata publica nu se va indrepta nimic, ce se "curata" intr-un an se "murdareste" intr-o saptamana.

Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk

  • Suzuki Vitara Passion 2015 1.6 VVT 4WD MT
Consum declarat: urban 6,5 L/100 Km; mixt 5,6 L/100 Km; extra urban 5,1 L/100 Km
Consum mixt realizat la
 

Offline enicky

        @Catalin nu suntem facuti prosti, ei chiar sunt convinsi ca noi suntem prosti, din pacate ! Pe asta se bazeaza in tot ceea ce fac acolo in "cupola lor de sticla"(cum isi construise M.J.)
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline newah

Daca nu se aplica metoda lui Vlad Ţepeş, in piata publica nu se va indrepta nimic, ce se "curata" intr-un an se "murdareste" intr-o saptamana.

Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk

sunt perfect de acord cu tine insa cine sa aplice metoda? Cei care acum lucreaza fix ptr nomenclatura care ne considera prosti?
Tu ai vazut cu cata slugarnicie se comporta cei care lucreaza in aparatul de Stat fata de orice nou "Stapan" venit fie si pentru cateva luni?
Ca doar apa trece, pietrele raman.... si sunt multi si chiar rude intre ei.
Ia incearca sa patrunzi in acest sistem, imediat te miroase haita ca nu esti de al lor, ca ai venit sa cureti mizeria si singurul "curatat" vei ramane doar tu....
 

Offline newah

        @Catalin nu suntem facuti prosti, ei chiar sunt convinsi ca noi suntem prosti, din pacate ! Pe asta se bazeaza in tot ceea ce fac acolo in "cupola lor de sticla"(cum isi construise M.J.)

din pacate, de multe ori, chiar unii dintre cei considerati prosti isi accepta eticheta si se considera asa, ba chiar se mandresc cu asta. un mic exemplu: vezi cum ne comportam in trafic sau in supermarket....
 

Offline Laurentiu

Daca nu se aplica metoda lui Vlad Ţepeş, in piata publica nu se va indrepta nimic, ce se "curata" intr-un an se "murdareste" intr-o saptamana.
Grija mare ... cu exprimarea. Vei fi considerat fun dictatura, fun regimu' trecut inclusiv fun Iliescu & moscovit. ;)  :D
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline shpeedy

Sa-nteleg ca tov. Iliescu cu oamenii lui de bine a fost bine-intentionat sa puna Romania pe fagasul normal, dar a gresit la implementare?!?!  :-/

PS: termenul e fan, nu fun...
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X