Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 665838 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Laurentiu

Daca ... se dovedeste ca a calcat in strachini ...
....... sau daca se doreste.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline shpeedy

Imi pare rau, dar nu achiesez la propaganda Antenelor si a altor media din eco-sistemul Voiculescian, cum ca inca ar mai fi Base la butoane... :pardon:
« Ultima Modificare: 02.Dec.2015, 12:43:17 p.m. de shpeedy »
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline Catalln

@enicky dar si atunci cand, in interiorul unei multinationale, cu puncte de lucru in toata tara, cand te duci la un interviu intern si cand ajungi la discutia cu privire la salar si ti se spune ca:  "Da, ai dreptate, acesta este nivelul de salarizare corect, pentru acest post, DAR deoarece este in Moldova, nu se poate da, pentru ca acesta este nivelul de salarizare din zona."
Ce spui este corect?
Pentru aceiasi munca depusa, in acelasi sistem, sa fii platit mai putin ca asa e piata acolo? la
Atunci cred ca se explica trendul de migrare, respectiv zonele care raman in urma oarecum fortate de la "centru", pt ca nu ai infrastructura -> investitori si se intra intr-un cerc vicios pt ca...
  • Suzuki Vitara Passion 2015 1.6 VVT 4WD MT
Consum declarat: urban 6,5 L/100 Km; mixt 5,6 L/100 Km; extra urban 5,1 L/100 Km
Consum mixt realizat la
 

Offline edy70

"Tara aceasta piere din lipsa de oameni, nu din lipsa de programe. Aceasta este parerea noastra."   
SX4 1.6i GS 107 CP 4x4 gri-metal
Raspunde la numele de ZAMBI.
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14406
  • Thanked: 3401 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
....... sau daca se doreste.

Se pare ca da... >:D<
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline enicky

   Nu ne uitam la Antene, dar  macar sa n-avem mintea scurta, si sa uitam. Chiar nu e de uitat....... sa n-avem vreo reluare !!
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline sxtelu

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1590
  • Thanked: 41 times
  • Gen: Bărbat
    • În vecinătatea casei memoriale Nicolae Iorga
   Nu ne uitam la Antene ...

Păi interdicţia a fost pentru o săptămână care s-a epuizat de mult în sistemul pământean de măsurare a timpului.  :ceas:
În ăla etilist (hâc!) în care nu au trecut încă cele 5 minute până la demisie, mai e de aşteptat ! Personal aş avea cutezanţa de a viziona chiar şi A3 dar mă simt atât de bine de când am renunţat la TV (14 luni) încât rezist tentaţiei de a încălca democrata porunca băsistă. De factură ceauşistă.

P.S. De vreo săptămână mă tot joc cu o ţigară la serviciu dar după 20 de ani de la renunţarea la acest minunat viciu (nu am cunoscut fumător mai pasionat decât mine însumi  ;-)) chiar nu are farmec ...
« Ultima Modificare: 04.Dec.2015, 11:29:38 p.m. de sxtelu »
"Este mai uşor să înşeli oamenii decât să-i convingi că au fost înşelaţi."

Mark Twain
 

Offline Laurentiu

... la Antene ... Chiar nu e de uitat....
Pai nu prea e de uitat ca descoperim adevaruri ce unora deloc nu le convin. Adevarul, de cele mai multe ori supara.  :)

P.S. De vreo săptămână mă tot joc cu o ţigară la serviciu dar după 20 de ani de la renunţarea la acest minunat viciu (nu am cunoscut fumător mai pasionat decât mine însumi  ;-)) chiar nu are farmec ...
Nu are sens sa-ti reiei activitatea nici chiar cu cea electronica.  :)

« Ultima Modificare: 05.Dec.2015, 09:56:57 a.m. de Laurentiu »
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline sxtelu

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1590
  • Thanked: 41 times
  • Gen: Bărbat
    • În vecinătatea casei memoriale Nicolae Iorga
Adevarul, de cele mai multe ori supara.

Adevărul are maximă savoare când e rostit de gura păcătosului .
« Ultima Modificare: 05.Dec.2015, 11:19:05 a.m. de sxtelu »
"Este mai uşor să înşeli oamenii decât să-i convingi că au fost înşelaţi."

Mark Twain
 

Offline Laurentiu

Adevărul are maximă savoare când e rostit de gura păcătosului.
Si cind te gindesti ca e doar unul din cei aprox. 600 de insi.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!