Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 667060 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Batranul

sa ma 3.14-3.14 pe cei care "fac cinste" capitalei

nervii mei sunt mari c a fost singura data cand am intrat efectiv cu masina in bucuresti, si mi-am si incasat-o
nervii sunt si mai mari pentru ca mi-au furat ceva atat de mic si de lispit de valoare si greu de valorificat, incat e clar ca singurul gand al celui/celor care mi-au furat capacelele de la jantele de aliaj a fost sa faca rau pur si simplu, sa ma "taxeze" pentru faptul ca eu sunt provincial iar el e un pitziponc manelist de capitala.

nu un rau care te costa, nu neaparat unu care te doare, nu unu care-l imbogateste pe ala, ci o chestie care pur si simplu sa te faca sa  te enervezi

si da, am ceva cu unii locuitori ai capitalei - faptul ca te nasti sau locuiesti intr-un loc anume nu te face pe tine ca individ mai bun, mai ok, mai rasarit decat ceilalti, faptul ca vorbesti ca un pitiponc, imbacsit de stereotipuri de tot rahatul nu te face mai 'telectual - e singurul loc in care mi s-a furat ceva "de pe masina" si vorbesc in cunostinta de cauza ca am mers prin jumate din judetele tarii si nu am patit nimic, sa nu mai zic ca si in afara tarii

va urez "decat" drumuri bune prin capitala..."fara misto!"
fost posesor de Ignis 1.5 4wd
www.scoaladepaine.ro
 

Offline deconectat

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 762
  • Gen: Bărbat
  • Membru cu logan
Nu cred ca te ajuta sa te calmezi, dar mie mi-au furat sigla de la logan din Brasov, in parcarea din spatele blocului.
Prosti sunt peste tot...
42 is not an anwser, it's an error code. the universe is saying 'Error 42: meaning to universe not found'
http://deconectat.wordpress.com/
 

Offline vadiro

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 400
  • Gen: Bărbat
Si mie mi-au furat anul trecut un capacel de la o janta de aliaj in fata blocului in Polonia, noroc ca am gasit pe net altele la mana a doua.
Suzuki SX4 Sedan GS
GPS MyGuide 3100 cu iGO Primo, iGO 8, Garmin XT, TomTom 7 si Navigon MN7
CB Midland Alan 48 Plus Multi B + Sirio ML-145 PL
 

Offline rexkrokiDAU


nervii sunt si mai mari pentru ca mi-au furat ceva atat de mic si de lispit de valoare si greu de valorificat, incat e clar ca singurul gand al celui/celor care mi-au furat capacelele de la jantele de aliaj a fost sa faca rau pur si simplu, sa ma "taxeze" pentru faptul ca eu sunt provincial iar el e un pitziponc manelist de capitala.


Si colegului @whizzy i-au disparut capacelele acelea, si el are numere de Bucuresti, deci motivul nu a fost in mod sigur unul ce tine de locul unde e inmatriculata masina.

Offline whizzy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2040
  • Gen: Bărbat
" incat e clar ca singurul gand al celui/celor care mi-au furat capacelele de la jantele de aliaj a fost sa faca rau pur si simplu, sa ma "taxeze" pentru faptul ca eu sunt provincial iar el e un pitziponc manelist de capitala"

va zic eu motivul :)

capacele originale sunt pe undeva pe la 55eur + tva, deci nu are legatura cu numarul masinii
 

Offline Batranul

uatevar

si trecem mai departe - capacelele originale sunt prea scumpe - pe ebay gasesc la si 10 euro bucata - si asa mi se par prea scumpe pentru ce sunt ele in definitiv si cat de usor, nu-i asa, pot fi ele furate  :D

L.E. - este posibil sa am noroc la strungar sa imi poate face
« Ultima Modificare: 16.Iun.2010, 02:27:26 p.m. de Batranul »
fost posesor de Ignis 1.5 4wd
www.scoaladepaine.ro
 

Offline adrian_r5

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline edy70

Citesc http://www.adevarul.ro/international/Basescu_-_-Berlusconi_din_Balcani_0_281972354.html  X-( si dorind sa vad si articolul original http://espresso.repubblica.it/ surpriza !!!!!!! cica nu prea este  :-?
Manipulare, manipulare dar sa stim si noi  :D
"Tara aceasta piere din lipsa de oameni, nu din lipsa de programe. Aceasta este parerea noastra."   
SX4 1.6i GS 107 CP 4x4 gri-metal
Raspunde la numele de ZAMBI.
 

Offline deconectat

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 762
  • Gen: Bărbat
  • Membru cu logan
42 is not an anwser, it's an error code. the universe is saying 'Error 42: meaning to universe not found'
http://deconectat.wordpress.com/
 

Offline adrian_r5

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah: