Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 663318 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline aleksanders

pentru dornicii de senzational
- era lansarea unui album - nimic care sa denote a sarbatoare de halloween;
- multi din participanti erau colegi si prieteni cu membrii trupei - profesori universitari, membrii din alte trupe si studenti de la arhitectura si urbanism unde mihai alexandru era asistent - si multi altii iubitori ai genului de muzica - nivelul IQ-ului era cel putin dublu fata ce cel al postacilor de pe facebook care isi exprima frustarile acumulate in timp din spatele unui monitor....
  • vitara-spirit 1.6 vvt 4x4 2015
http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=5810.msg220737;topicseen#new2015 Spirit 4x4 1.6 VVT benzină - Suza - prima japoneza din viata mea
 
The following users thanked this post: shpeedy

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14404
  • Thanked: 3400 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Imi plec fruntea in memoria celor disparuti si pentru durerea apropiatilor acestora. Nu e de zis nimic decat sa facem cat putem ca astfel de tragedii sa nu se mai repete.   
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 
The following users thanked this post: sanduraveica

Offline newah

Imi plec fruntea in memoria celor disparuti si pentru durerea apropiatilor acestora. Nu e de zis nimic decat sa facem cat putem ca astfel de tragedii sa nu se mai repete.   

este singurul lucru ramas de facut, doar ca te cuprinde furia si neputinta vazand cum intr-o fabrica parasita se organizeaza concerte, tinerii sunt atrasi de evenimente gratuite si platesc scump greselile altora!
nu am avut decat de doua ori experienta unui concert rock de acest tip si fara a fi fan al muzicii cantate, influenta asupra psihicului majoritatii participantilor era enorma, parca intrau in transa si se identificau cu sunetele uneori transformate in urlete si multi decibeli. Am plecat cu o stare de agitatie si agresivitate anormala si de atunci am evitat astfel de experiente.
Este pacat ca ajung copii nostri la astfel de evenimente s in numele unei libertati prost intelese devin victime ale inconstientei celor ce fac bani grei pe spinarea lor.
Dumnezeu sa-i ierte pe cei stinsi
 

Offline sanduraveica

      Am vizionat si eu clipul formatiei. Da este stilul ala greu de rok nu ca al celor de ex. Deep Purple, Led Zeppelin etc. dar asta nu inseamna ca asta a fost unul din factorii care au dus la tragicul eveniment. Cristyyy are dreptate a fost un complex nefericit de imprejurari. Si Lucianer a zis bine ca autoritatile sunt de vina in totalitate. Cand vin la noi la firma controalele, ne verifica la ultima virgula posibila. Astia cu antecedente similare oare cum au primit aprobarile de functionare? Scos din context fiecare amanunt poate fi interpretat. S-a intamplat ceva dupa incendiul de la Mamaia cand au murit patru dansatoare?Dureros este ca peste ceva timp totul va reintra in normalul vietii fara a se indrepta cat de cat situatia.
  • Ignis
 

Offline aleksanders

aprobarea era pt 80 de persoane
comunitara spune ca localul era ok
isu nu stia de prezenta lui
traim in tara spagilor unde devine anormal sa nu dai spaga - ne revoltam pe o trupa care isi lansa albumul in loc sa ne revoltam pe cei autorizati sa inchida sperlunca aia asa cum sunt sute in centru vechi si nu numai - va intreb... asa cum eu nu am dormit gandindu-ma in cate cluburi am fost si daca  lua fosc ceva in zona intrarii eram in aceeasi situatie.... voi in cate astfel de cluburi ati fost?... ce facem mai departe ca ele sa nu mai existe in sistemul asta!!!!!!!!!!
  • vitara-spirit 1.6 vvt 4x4 2015
http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=5810.msg220737;topicseen#new2015 Spirit 4x4 1.6 VVT benzină - Suza - prima japoneza din viata mea
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti

Dureros este ca peste ceva timp totul va reintra in normalul vietii fara a se indrepta cat de cat situatia.

Din păcate da...

Si da, este adevărat ca dam șpagă (unii), dar așa e construită societatea asta românească. Si ca sa supravietuiesti...
@sanduraveica eu am avut poprire pe conturile firmei dintr-o greșeala a statului timp de 30 zile... Zile in care eu a trebuit sa produc totuși ca sa pot trai! E adevărat ca noi, ăștia mici, suntem controlați la sânge, trebuie sa fim la zi cu tot ce înseamnă taxe & impozite ca altfel dam de...
Ce ma deranjează pe mine ca legea, deși exista, se aplica altfel când vine vorba de firme/ afaceri mari si când vine vorba de firmulite nu se accepta nici măcar o ora intârziere...


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline NicNic

Foarte adevarat ca timpul isi va face efectul!
Oare cati  isi mai aduc aminte de Maternitatea Giulesti?

  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Emotional, pe mine m-a afectat acest complex de imprejurari....poate la fel de tare ca evenimentul amintit de @NicNic....
Incerc sa vorbesc cat mai putin despre acest eveniment...
Va invit sa ajutati cum puteti..
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline sanduraveica

    Se poate discuta la nesfarsit cum, cine ,cand, DE CE....etc. Acum cel mai important lucru este sanatatea celor din spitale. Din pacate cu arsuri de peste 30% din suprafata corpului scad cu mult sansele de vindecare. Lucrez in sistemul energetic din *74 si am vazut colegi care  au murit nu din cauza electrocutarii ci din cauza arsurilor.  Speranta e in buna ingrijire si in constitutia acestor tineri. Ca si voi si ca multi altii sunt alaturi de ei si sper ca toti sa-si revina din tragedia suferita.
  • Ignis
 

Offline miaunica

Din pacate nr deceselor va fi foarte mare! Multi dintre cei aflati in spitale nu vor supravietui. Decesul poate proveni pana la 30 zile de la incident. Sunt cu plamanii afectati si caile respiratorii arse. Astea nu se mai refac. Nu mai discut despre arsurile de pe corp...
Cat despre uitare...se va asterne repede... Despre maternitatea Giulesti nu mai discuta nimeni, poate cate o mama care se pregateste sa nasca... Saptamana trecuta ieseam in strada pt Bogdan , politistul de la rutiera, azi e uitat...
cainii au stapan...pisicile au anturaj