Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 663327 ori)

0 Membri şi 9 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Laurentiu

"...în faţa unui şefuţ din SRI...Touareg-ul cu numărul B 73 VCU..." - al 73-lea VeCeU bucurestean. Daca era vreun sef mai mare, poate si numarul era mai mic.  :-))
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline sxtelu

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1590
  • Thanked: 41 times
  • Gen: Bărbat
    • În vecinătatea casei memoriale Nicolae Iorga
]

 "Old hebiţ dai hard" ar spune dl. Iliescu.
Privitul ăsta în jur când comiţi o găinărie  cam aduce a diletantism. Mă rog, nu e cazul dnei anagramă ...
Ori au decât automate de cafea decofeinizată colea, la parlament de nu reuşesc pentru ca să deosebească stânga de dreapta ?!
« Ultima Modificare: 30.Oct.2015, 01:13:24 p.m. de sxtelu »
"Este mai uşor să înşeli oamenii decât să-i convingi că au fost înşelaţi."

Mark Twain
 

Offline shpeedy

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline aleksanders

din pacate 2 fosti colegi de facultate membrii ai trupei nu mai sunt...............
  • vitara-spirit 1.6 vvt 4x4 2015
http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=5810.msg220737;topicseen#new2015 Spirit 4x4 1.6 VVT benzină - Suza - prima japoneza din viata mea
 

Offline newah

Din pacate, moartea își face de cap în țara unde nu se respectă regulile...

pacat de ei, au murit prea tineri
Din pacate multitudinea de coincidente, tipul muzicii cantate, numele melodiilor, afisul spectacolului ma cam duc cu gandul la filmul Destinatie Finala....

http://www.rapcea.ro/2015/10/31/halloween-ul-i-coincidene-stranii/
« Ultima Modificare: 01.Nov.2015, 05:27:38 p.m. de newah »
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Nu are nicio legatura!!! A fost un complex de imprejurari nefericit! De unde si pana unde treaba asta ca muzica ROCK sau ce naiba gen duce la treaba asta? WTF oameni buni?

  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8026
  • Thanked: 254 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Nu vreti sa dam vina pe primarul sect.4 si echipa de acolo( nu este caz singular)? A disparut in ceata dupa singura declaratie in care a incercat sa se scoata a din partea primariei, totul era sub control. Da, am o problema....asta vrea sa fie urmatorul primar general. Cei mai importanti vinovati ....autoritatile.
Go Terios!!!:)
 

Offline newah

un articol stupefiant http://www.evz.ro/muzician-care-a-participat-la-concertul-groazei-din-club-colectiv-daca-m-ar-intreba-cineva-cum-arata-apocalipsa-as-zice-ca-arata-exact-ca-aceasta-noapte-si-plang-e-un-cosmar-care-se-va-tarai-dupa-noi.html

cu cata nonsalanta recunoastem ca stim ca 5% din acest gen de cluburi, partial legale partial clandestine sunt in regula!
in rest, am incercat sa ascul si eu melodiile de la concert pe care va invit sa le incercati si sa trageti concluziile


repet, pacat de cei stinsi si raniti


 

Offline shpeedy

pacat de ei, au murit prea tineri
Din pacate multitudinea de coincidente, tipul muzicii cantate, numele melodiilor, afisul spectacolului ma cam duc cu gandul la filmul Destinatie Finala....

http://www.rapcea.ro/2015/10/31/halloween-ul-i-coincidene-stranii/

Dacă cineva ar fi întrebat tinerii puși pe distracție, aseară la intrarea în Clubul Colectiv, dacă cred în Dumnezeu, majoritatea ar fi luat la mișto întrebarea, s-ar fi scălâmbăit și ar fi râs, cu limbi scoase la mișto și rânjete demonice – în stilul caracteristic nopții de halloween, cu măști și costumații macabre.

Pe bune?! A vazut autorul articolului cu ce erau imbracati oamenii din club?! Din putinele poze disponibile, eu nu am vazut nimic macabru. Este el sigur ca acela ar fi fost raspunsul la intrebare?! Pe ce asumptii?!

Personal, refuz sa accept o asemenea explicatie...

Tot ca o opinie personala, consider ca aceasta drama ar trebuie sa ne ridice - la nivel individual - macar cateva semne de intrebare cu privire la comportamentul nostru, la ce facem noi zi-de-zi - ocolim/nu ocolim regulamentele/legea, sadim/nu sadim ceva bun in mintea si sufletul copiilor nostri, dam/acceptam spaga, ne dam/nu ne dam seama de toata implicatiile/efectele actiunilor noastre (acasa, in drumul spre munca, in munca, in relatiile inter-umane cu cei din jur)...
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline aleksanders

tocmai ce m-am intors de la acel mars - am vorbit cu prieteni care au reusit sa scapede de acolo - totul a fost in 30 de secunde - din momentul aprinderii stalpului s-au indreptat spre usa si cand a iesit ultimul dintre ei a iesit si o limba de foc dupa - din pacate catalina, alexandru si vlad nu mai sunt - cred ca comenturile pe tema ce a fost, ce muzica au cantat nu isi au rostul .....
  • vitara-spirit 1.6 vvt 4x4 2015
http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=5810.msg220737;topicseen#new2015 Spirit 4x4 1.6 VVT benzină - Suza - prima japoneza din viata mea