Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 667055 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Nanoq

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Gen: Femeie
Da, Mirela Neacsu se numeste si locuieste la cateva blocuri distanta de mine. Am parcat masina acolo pt ca in fata blocului meu erau ocupate toate locurile de parcare: a fost mare concert in zona.
Eu ce era sa fac? Sa fac acelasi lucru celui care a parcat in locul unde de obicei parcam eu? Am considerat ca suntem oameni totusi! Vrei sa lasi un mesaj pe o hartie, ok, vrei sa ridici un stergator ca sa priceapa persoana ca e locul "tau" (in ghilimele, ca legal nu e al tau), ok, as fi inteles mesajul; dar sa smulgi un stergator?
Ceea ce mi se pare incredibil din toata aceasta poveste este ca mesajul pe care eu il primesc este ca una care smulge stergatoare unei masini parcata legal pe domeniul public nu pateste nimic in aceasta tara si o poate face linistita sub ochii politiei, iar eu care si atunci cand gasesc in cosul de la supermarket hartii, nu le arunc pe jos, ci merg cu cosul pana la o pubela, le arunc acolo si abia apoi intru in supermarket sa-mi fac cumparaturile sunt o MARE proasta!
 

Offline shpeedy

Daca as spune ca tine de educatie, probabil o sa te gandesti ca ma refer la educatia ta, si la lipsa ei de educatie.
Dar NU, ma refer la faptul ca respectiva "doamna" este rezultatul "educatiei" din Romania zilei de azi. Ea a avut parte de ceea ce este "mai bun" in "educatie": cum sa te abati de la lege, fara a suporta consecintele, cum sa te comporti ca si cum ai fi buricul Pamantului, cum sa te consideri superior celorlalti, cum sa nu-ti pese de cei din jurul, si lista poate continua. Este "educatia" pe care o vedem/traim/respiram zilnic. Numai noi ne incapatanam sa nu "beneficiem" de ea.

PS: Mai mult ca sigur ca "domnii" politisti au fost de-a dreptul consternati cand au aflat motivul pentru care i-ai chemat ("ia uite bai nene pentru ce ne-a chemat si asta...").
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline Nanoq

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Gen: Femeie
Ai scapat ieftin: http://www.infonews.ro/node/4049

Ioana Mindruta, sotia prezentatorului de televiziune Lucian Mindruta, a fost agresata ieri, in jurul orei 17.00, de o femeie in zona Arcului de Triumf. Lucian Mindruta ne-a relatat ca autoturismul pe care sotia sa il conducea a accidentat usor din spate masina inmatriculata cu numarul B-70-NMI. Conform unui martor ocular, din masina a coborit o femeie care a luat-o pur si simplu la bataie pe Ioana, necontenind cu injuraturile.Partile implicate in incident s-au prezentat la Sectia 5 Politie, in jurul orei 22.00. Agresoarea, identificata ca fiind Mirela Iuliana Neacsu, inspector de personal la o firma din Bucuresti, nu a vrut sa-si recunoasca fapta. Ioana Mindruta a declarat ca va depune plingere penala.

Mergand mai departe pe fir, cred ca doamna este si licentiata SNSPA: http://www.apid.snspa.ro/Anunturi/rezultate%20scris_3%20ani.pdf

Interesant cate poti afla de pe net...



shpeedy,

SNSPA? Pai probabil are si un spate corespunzator, care-i permite sa faca ce vrea. :(

Merci de info. :-*
 

Offline bogdanb

Mai fratilor, @shpee3dy, @nanoq, Lucian Mandruta si altii care locuiti in zona: chiar nu se gaseste nimeni sa-i f**a asteia un cap in gura sa-i zboare dintii macar asa, sa vada si ea cum e sa ai ceva indoit in zona parbrizului?
Wake up man, suntem in Romania nu la Helsinki, asa ca pastrati galanteriile pentru cauze mai demne... :-t
Sau, o varianta mai soft: n-aveti nici unul un cui ascutit prin casa? intreb si eu, asa... :D
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline adrian_r5

Ce nu s-a vazut la Televizor in ziua in care Guvernul Boc si-a asumat masurile de austeritate

... deci ... asa cum am mai spus ... "care aveti arme, cu arme, care nu, cu furci si topoare ..."  >:) >:) >:)

L.e. ... in ceea ce ma priveste ... pe 28 iunie se implinesc 24 de ani de cind am predat arma ... avea calibru' 7.62, seria FM0373 si tragea al draqului de bine  >:)
« Ultima Modificare: 08.Iun.2010, 12:03:07 a.m. de adrian_r5 »
Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline WayOfLife

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2846
  • Gen: Bărbat
  • Fuffy POWER! - 0724.19.64.19
...........
L.e. ... in ceea ce ma priveste ... pe 28 iunie se implinesc 24 de ani de cind am predat arma ... avea calibru' 7.62, seria FM0373 si tragea al draqului de bine  >:)

Si deja incepe sa iti para rau nu? >:)
4 roti:Do not fear, 'cause the SWIFT is here! Suzuki Swift 1.3 GS Superior White WIP!Nume de cod: White Fury!
2 roti: DHS Climber 2642 Full Suspension
 

Offline hugbear

No comment!

http://www.cnas.ro/?id=51

Puteti vota in stanga, la "Sondaj de opinie". Nu cred ca o sa bage cineva in seama sondajul, da' macar sa ramana consemat!
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline adrian_r5



... poza am faccut-o de la distanta cu telefonu' (care n-are zoom) da' sper ca se intelege despre ce e vorba - masina neagra era parcata cu fundu' spre linia de tramvai si se pare ca tramvaliul nu prea avea loc sa treaca fara s-o loveasca ... asa ca vatmanul a oprit si a inceput sa claxoneze ... nu stiu cum s-a terminat ca ma grabeam spre locu' de munca. Precum se vede dupa semnul de pe stilp pe strada respectiva n-ar trebui sa intre nici o masina ... da' pt. ca actiunea se intimpla in Ro ... totul e posibil (ma rog ... nu chiar totul ... pt. ca era posibil ca pe vatman sa-l doara undeva si sa forteze trecerea peste masina cu pricina).
Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline whizzy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2040
  • Gen: Bărbat
Deci nu-mi vine sa cred  =))

Elena Udrea: „Dacă pică moţiunea, şampania o dau eu”



http://www.evz.ro/detalii/stiri/elena-udrea-daca-pica-motiunea-sampania-o-dau-eu-898166.html
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Se dau mai multi cetateni de etnie rroma intre care izbugneste un conflict spontan ce are loc pe o trecere de pietoni pe unde ar trebui sa circule si autovehiculele. Ghiciti ce se intampla in momentul in care unul dintre autovehiculele de mai sus incearca sa treaca.
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!