Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 667054 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bogdanb

Si daca nu tine nimeni sa stea in prima banca? (cel putin pe vremea mea, asa era  :D) ce se intampla? ramane neocupata? "a doua" devine "prima" si cere spaga pentru statul in a doua banca?
Frumoasa tara avem... dar ce pacat ca e locuita!
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline rexkrokiDAU

Pai nu cred ca vre-un elev vrea in prima banca, dar vor parintii :) E adevarat ca doar aia carora le pasa, ca multora l-i se falfaie.

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14411
  • Thanked: 3403 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Copii din ciclul primar si gimanzial se inghesuie in prima banca, celor din ciclul liceal le e indiferent unde stau, iar studentii ocupa cu obstinatie ultimile siruri de banci. E o evolutie interesanta...
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline vimp

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 56
  • Gen: Bărbat
De ce ar vrea copiii sa stea in prima banca?
Nu, copiii nu vor, dar sunt parinti cu "mandrie"...
Era vorba de copii din clasele 1-4.
 

Offline pitzy_

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 569
  • Gen: Bărbat
Cu cat afli mai multe despre ce inseamna invatatura cu atat te muti mai in spatele clasei ....  :-j
Suzuki SX4 1.6 4WD GS  -  True Way of Life
 

Offline hugbear

te muti mai in spatele clasei ...
... ca sa dobandesti "perspectiva"! :-j
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline WayOfLife

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2846
  • Gen: Bărbat
  • Fuffy POWER! - 0724.19.64.19
Ca sa ai privire de ansamblu! :)

@pitzy: foarte bine spus!
4 roti:Do not fear, 'cause the SWIFT is here! Suzuki Swift 1.3 GS Superior White WIP!Nume de cod: White Fury!
2 roti: DHS Climber 2642 Full Suspension
 

Offline bogdanb

Oarecum offtopic, dar si in spiritul "Tara in care traiesc" imi povestea cineva (roman) o faza la o universitate din Franta; la un examen a rugat un coleg (francez) sa-l lase sa "se inspire" dupa el. Ce i-a raspuns respectivul? "nu pot sa te las, iti furi caciula singur"  :-O (in fine, nu stiu daca in franceza au chestia cu furatul caciulii, dar e o expresie similara)
Se pare ca e o chestie de mentalitate, dar pe care eu in Romania nu am intalnit-o niciodata in nici unul din cei 18 ani de scoala si la nici unul din examenele ulterioare... diferenta care ar putea sa explice multe...
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline Nanoq

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Gen: Femeie
Din ciclul "Tara in care traiesc", astazi mi-am gasit Suza cu stergatoarele din fara si cel din spate ridicate. Lama de la cel mic din fata data peste cap (adica fortata peste cap) si la cel din spate smulsa/scoasa din bratul stergatorului si pusa pe capota. :-(( :-(( :-((
NEGRU am vazut in fata ochilor.
In fine, a venit politia, am aflat cine a facut-o, dar cica nu e vandalism ca nu e rupt stergatorul, ca s-a putut infige cumva la loc. Ala mic din fata a fost dat la loc peste cap si pe cel din spate infipt inapoi in brat, dar se vede ca a fost fortat ca e un punct de material sarit.
Am primit de la "doamna" si un biletel lasat la geam: "Nu mai parca aici. RISTI!"

Partea cea mai incredibila a povestii este ca toate astea au avut loc langa politistii care pazeau o misiune diplomatica. Ei au putut spune persoana din care masina a facut asa ceva si in ce bloc a intrat. Asa am identificat-o. De ce toate astea? Pt ca am parcat unde-si parca "doamna" de obicei masina. De mentionat ca nu era parcare delimitata, loc cu plata la primarie, ci strada, domeniu public.
Intrebarea mea a fost catre politisti: si bine domnilor cand s-a vazut ce face femeia nu s-a gandit nimeni s-o atentioneze, sa-i comunice ca e nu numai imoral ce face, dar si ilegal? Nu s-au bagat! Au stat si s-au uitat cum smulge bestia stergatorul meu!

In caz ca mai sunt membrii prin Floreasca: sa va feriti de posesoarea de Opel Vectra B 70 NMI
Daca a avut tupeul sa faca asa ceva langa politie, cred ca e capabila de mult mai multe!
 

Offline shpeedy

Ai scapat ieftin: http://www.infonews.ro/node/4049

Ioana Mindruta, sotia prezentatorului de televiziune Lucian Mindruta, a fost agresata ieri, in jurul orei 17.00, de o femeie in zona Arcului de Triumf. Lucian Mindruta ne-a relatat ca autoturismul pe care sotia sa il conducea a accidentat usor din spate masina inmatriculata cu numarul B-70-NMI. Conform unui martor ocular, din masina a coborit o femeie care a luat-o pur si simplu la bataie pe Ioana, necontenind cu injuraturile.Partile implicate in incident s-au prezentat la Sectia 5 Politie, in jurul orei 22.00. Agresoarea, identificata ca fiind Mirela Iuliana Neacsu, inspector de personal la o firma din Bucuresti, nu a vrut sa-si recunoasca fapta. Ioana Mindruta a declarat ca va depune plingere penala.

Mergand mai departe pe fir, cred ca doamna este si licentiata SNSPA: http://www.apid.snspa.ro/Anunturi/rezultate%20scris_3%20ani.pdf

Interesant cate poti afla de pe net...

« Ultima Modificare: 04.Iun.2010, 07:05:14 p.m. de shpeedy »
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X