Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 667842 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline shpeedy

Un clan ţigănesc a organizat miercuri seară o nuntă în centrul Timişoarei, ocupând un bulevard lângă Primărie. La ora 21, nuntaşii au avut O MARE SURPRIZĂ

Trecand peste valoarea insignifianta a amenzii, mi-a placut comentariul primarului:

“O nouă zi, o nouă paranghelie, o nouă victorie! Da, din păcate, am avut şi astăzi (miercuri – n.r.) parte de o paranghelie, de data aceasta pe C.D. Loga nr. 40. Reprezentanţii Poliţiei Locale şi Poliţiei Naţionale şi-au făcut şi de data aceasta datoria. Au aplicat amenzi şi au făcut ca la ora 21.00 paranghelia să se încheie în linişte. Domnilor cetăţeni de etnie rromă, nu era mai bine pentru toata lumea să vă fi organizat petrecerea la un local din afara oraşului, unde să nu deranjaţi pe nimeni şi să nu va deranjeze nimeni?! Chiar vă place să fiţi amendaţi, respectiv să vă faceţi dezavuaţi de comunitatea în care trăiţi? Luaţi aminte: la orice încălcare a legii, Poliţia va fi pe dumneavoastră! Şi nu pentru că sunteţi rromi, aşa cum vă place să vă victimizaţi, ci tocmai pentru că sunteţi cetăţeni cu aceleaşi drepturi şi aceleaşi obligaţii ca oricare alţii -în primul rând cu obligaţia de a respecta legea!. N-o respectaţi, suportaţi consecinţele!“
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline Silfax

Sincer am considerat intotdeauna ca timisorenii sunt mai cu o tzara occidentali la actiune si gandire decat restul romaniei, asta pana acum cativa ani cand am aflat despre clanurile de tigani, care nestingheriti de autoritati si prin metode subversive au pus mana pe cladirile din centru Timisoarei. Oare cand naiba vor fi luati la intrebari din ce venituri au putut achizitiona si intretine bunurile pe care le detin?
  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 

Offline shpeedy

[...] clanurile de tigani, care nestingheriti de autoritati si prin metode subversive au pus mana pe cladirile din centru Timisoarei.

Asta si pentru mine e un mister... Cu toate ca - prin prisma apropierii de fosta Iugoslavie - nu ar trebui sa ne mire ca respectivele clanuri aveau bani multi dinainte de '89.

Oare cand naiba vor fi luati la intrebari din ce venituri au putut achizitiona si intretine bunurile pe care le detin?

Probabil niciodata, dupa alegerile din Noiembrie...  :-))
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline NicNic

Ba vor fi luati la intrebari, cand nu vor mai "cotiza"  cat si cui trebuie.

Povestea Timisoarei este anemica pe langa ce s-a intamplat in alte zone ale tarii in care traim.
Chiar in Bucuresti, am asistat la o nunta colorata, la care socrii mici au anuntat la sectia de Politie, ca vor face "bairam" cand li se marita fata.
Ca umare, doua masini ale Politiei locale au blocat strada respectiva si alde Jean de la Craiova sau Adi "minune" au jelit de zor  ca se marita fata .....

Si asta s-a intamplat cam acum 5 ani, nu foarte demult. Deci, oricum ai lua-o, Bucurestiul este "fruncea"!  :D
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline Laurentiu

cand naiba vor fi luati la intrebari ...?
Dupa alegeri daca va fi votat omul cu "singe in instalatie".
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14411
  • Thanked: 3403 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Are destul, mai si doneaza...
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline Laurentiu

Are destul ...
   Inodor, incolor, insipd.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14411
  • Thanked: 3403 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
In schimb, diavolii sunt roz...
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline shpeedy

Are destul, mai si doneaza...

Fara suparare, dar daca si respectivul 'specimen' e perceput ca avand "sange-n instalatie", avem cel putin o problema de perceptie...  :-j
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline Laurentiu

diavolii sunt roz...
Si hirtia igienica poate avea aceeasi culoare insa pateaza chilotii (albi).
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!