Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 667322 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline shpeedy

Microbuze/ Râd în ploaie aurii/ Microbuze/ În zori de zi.  =))

Painea se lasa asteptata, ca Circ avem...
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline shpeedy

Cum 'face' unii bani...  :-))

A se observa 'locuintele'...  =))
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline Laurentiu

SCRISOARE CATRE LICEENI DE TUDOR CHIRILA
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline VAXXi

amnistie pentru aia care-au incasat pensii ilegal, chestie zisa de primu' ministru, fost jurist ?

+ daca platesti taxe, esti prostul lor

E nasoala rau treaba, inseamna. Daca nu iese mobilizarea ultimilor 4 milioane de fraieri in toamna impotriva astora, emigrare si gata.

Suzuki Jimny 1.3 DOHC JLX 2007 = ProComp +2", body +1", flanşe, amortizor OME, FTS Panhards, scut, snorkel, BFG A/T 215/75R15, CB, StP, folie, xenon.
Daewoo Espero 1.8 CD SOHC 1995 = aşteaptă anul 2027.
 

Offline shpeedy

amnistie pentru aia care-au incasat pensii ilegal, chestie zisa de primu' ministru, fost jurist ?

Nu stiam ca asta e urmare a campaniei Antenelor... 'Obiectivitate', nu gluma... :D

Asta e inca o tentativa de de-credibilizare a actului de Justitie... Oare cine o avea de castigat ?!?!  :-))
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline VAXXi

Ignora partea aia, fiecare indoaie stirea cum ii convine. De zis, a zis-o ? a zis-o. Uite si mediafax daca astia nu-ti plac :)

Adauga si modificarile de cod fiscal (pentru impozitare case mari, pentru capacitati cilindrice mari), tatonarea terenului cu reintroducerea impozitului progresiv, CASul pe care-l scadem da' stai ca n-avem bani si de fapt il marim, habar nu am daca am stat la masa cu niste interlopi, atacurile ieftine la Johannis ca-i luteran ... sunt prea multe, bre.



Suzuki Jimny 1.3 DOHC JLX 2007 = ProComp +2", body +1", flanşe, amortizor OME, FTS Panhards, scut, snorkel, BFG A/T 215/75R15, CB, StP, folie, xenon.
Daewoo Espero 1.8 CD SOHC 1995 = aşteaptă anul 2027.
 

Offline shpeedy

@Vaxxi: cred ca nu m-ai inteles...  :D Eu eram sarcastic cu privire la Antene...

Cat priveste 'adunarea' de la Craiova, nu declaratia aia din poza mi s-a parut cea mai tare, ci "Una e să te nască mă-ta în altă ţară, şi alta e să vii aici şi iei cetăţenie. Nu e totuna"... logica 'de fier' ...  =))

Cu alte cuvinte, a inceput campania...  :prty:
« Ultima Modificare: 01.Aug.2014, 01:39:17 p.m. de shpeedy »
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline rexkrokiDAU

Adevar graiesti. Trebuie sa pregatesc floricelele si berea, incepe circul  :D

nationalitatea si religia ca subiecte de dezbatere electorala... asta nu-mi miroase a bine...  :-?

Offline shpeedy

nationalitatea si religia ca subiecte de dezbatere electorala... asta nu-mi miroase a bine...  :-?

Slava Domnului, Romania actuala nu e Germania dupa Tratatul de la Versailles din 1919 sa zici ca cine stie ce o sa declanseze un curent nationalist prost inteles (deh, unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere). Daca dupa atatia ani, unii inca nu au inteles diferenta dintre nationalitate si etnie si inca se ghideaza dupa ce zice popa, era normal un asemenea regres la nivelul discursului politic...

In alta ordine de idei, oare asta sa fi fost unul din motivele pentru care adunarea a avut loc in Banie ?!  :-))
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline shpeedy

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X