Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 667324 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14411
  • Thanked: 3403 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
De cateva zile se taie si prin Capitala pomii. Sunt cei crescuti pe langa blocuri, pe stradute, care pun in pericol masinile si cetatenii in timpul furtunilor. In alte cazuri se refac spatiile verzi din jurul blocurilor. Am vazut muncitori cu multe drujbe si camioane pline cu crengi si trunchiuri.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline hugbear

Sigur, e mai usor sa-i taie decat sa-i toaleteze corespunzator...
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline NicNic

Si in ce sector se intampla aceasta minune?!

Ca la mine pe strada au cazut deja pomii ....,
Unul pe masina mea, anul trecut, si altii doi pe alte masini, anul asta!
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14411
  • Thanked: 3403 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Am vazut pe cateva stradute din sectorul 1 in zona Mihalache-Averescu si pe strada Ariesul Mare din Militari, sectorul 6. Dar nu-i taiau de tot, ci doar ii cioparteau...
« Ultima Modificare: 02.Iul.2014, 10:10:06 p.m. de gabineg »
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline NicNic

Am vazut pe cateva stradute din sectorul 1 in zona Mihalache-Averescu si pe strada Ariesul Mare din Militari, sectorul 6. Dar nu-i taiau de tot, ci doar ii cioparteau...
Pe langa casa mea...? Cand i-ai vazut?

Eu nu ii mai gasesc seara, cand  ajung prin zona.
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14411
  • Thanked: 3403 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Ei lucreaza dimineata, eu i-am vazut in doua zile consecutive pe la 8,30. O data in zona de case, alta data in zona de blocuri.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline shpeedy

Toaletarea copacilor ca toaletarea... Dar, mai nou, am vazut ca iar au inceput schimbarea bordurilor si a pavajelor ce constituie trotuarul de pe Bd-ul Regina Elisabeta (fost Kogalniceanu)...  X-(
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline NicNic

Ce sa mai spunem de Calea Victoriei, din zilele astea ....
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline Silfax

Mi se pare mie sau sezoanele de "plantat" borduri, au coincis in ultima decada, cu anii electorali?  :inteligent:
  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 

Offline shpeedy

Mi se pare mie sau sezoanele de "plantat" borduri, au coincis in ultima decada, cu anii electorali?  :inteligent:

Nu cred ca au legatura, pe urmatoarele considerente:
- 2014 nu este un an electoral atat de interesant dpdv al administratiei locale;
- tinand cont de deranjul aferent acestor "plantari", s-a cam transformat intr-o chestie in defavoarea celui care o pune in practica (s-ar putea sa piarda voturi, nu sa castige).

Pe de alta parte, aceste "plantari" au inceput sa aiba o periodicitate aproximativ anuala si aici ma gandesc la urmatoarele:
- tinand cont de marginile practicate, sunt o sursa relativ sigura de a 'ciupi' bani de la buget;
- uitandu-ma la ce s-a intamplat acum cateva luni la Kiev, cred ca autoritatile vor sa se asigure ca - in cazul aparitiei unui Euromaidan in Bucuresti - sa nu existe pericolul folosirii 'trotuarului' impotriva lor (asa ca fac un 'refresh' anual la rostul dintre borduri)  =)) .

In alta ordine de idei, ce se face la umbra scandalurilor curente vehiculate de mass-media imi arata ca o sa avem cativa ani cel putin 'interesanti' cu astia la putere...
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X