Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 667318 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Laurentiu

pe langa greselile de scriere ...
Coby, nu mai atenta la "scrierea corecta" ca ti-o furi. Sint multi pe aici care-si tin partea si nu accepta corecturi nici macar sa-nvete pe viitor.

...un subiect cum ar fi despre gramatica si scrierea corecta in limba romana ...
Bai nene TU nu te mai plictisesti?
Orice postare a ta pe acest topic din acest moment va fi stearsa!!
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline coby

Coby, nu mai atenta la "scrierea corecta" ca ti-o furi. .....

 :-)) nu i problema , macar invat cate ceva , corect
auto si moto
 

Offline rexkrokiDAU

@laurentiu
Postul lui cristy2003 citat de tine nu se referea la postarea ta ci la alta ce a fost stearsa. Intradevar, daca citesti acum topicul te duce cu gandul ca iti era adresata tie.

Offline Laurentiu

@laurentiu
Postul lui cristy2003 citat de tine nu se referea la postarea ta ...
Intreaba-l si te vei convinge ca nu ai dreptate.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline rexkrokiDAU

In mod indirect, adica fara sa-l intreb pe @cristyyy2003, am ajuns la concluzia ca intradevar m-am inselat, probabil am confundat acest caz cu altul.
Imi cer scuze pentru cele scrise si pentru eventuala dezinformare creata, chiar daca in mod involuntar.  :pardon:

Offline LTD

Dinescu, cand mai are timp si de scris, devine un tip plin de umor spumos!

Baba cu chiloți de tablă
 
Deși, de cinci zile, Rusia a redevenit vecină cu România, noi ne prefacem că sîntem departe de viol și ne jucăm în continuare de-a baba cu chiloți de tablă, bazîndu-ne pe calculele și probabilitățile scutului antirachetă de la Deveselu.
Nu știu cît o să ne țină chestia asta de cald atîta timp cît Armata Roșie percepe instalația americănească din comuna doljeană ca pe o replică ceva mai manierată dată obraznicelor rachete ale lui Hrușciov, pitulate la umbra războiului rece printre trestiile de zahăr cubaneze, taman sub fusta creață a Floridei.
Popor mic, dar viteaz, în loc s-o fi bombardat pe Maica Rusie cu pătlăgelele noastre capitaliste, cu castraveciorii murați și cu conservele cu rază medie de acțiune și s-o fi dat cu zgaibele în sus cînd să-și tragă în venă Muscatul nostru Ottonel, am chitit, văzînd-o ușor ațipită, că-i mai sănătos să-i punem un răvaș aprins între deștele de la picioare.
Și asta în vreme ce austriecii îi aștern covorul roșu pe pîrtiile de schi, francezii o îmbie să le roadă Coasta de Azur, iar nemții o pupă fără jenă în gazoduct.
De mîine, cînd o să dăm la știucă în gurile Dunării, or să pună botul la linguriță submarinele ei nucleare, că nu în van a prorocit Traian Băsescu la mahmureală că Marea Neagră va fi un lac rusesc.
Și ’geaba vom sta de veghe în lanul de secară.
Fiindcă rușii au un prost obicei: nu se cară.
... impotriva prostiei zeii insisi lupta in zadar ...

подписи для форумов
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14411
  • Thanked: 3403 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
E tare nea Dinescu! Am vizitat de doua ori locatia turistica Cetate Port si am petrecut momente frumoase in compania domniei sale.
By the way: si acolo se poate organiza la fix o intalnire SCR de toamna...

Sent using Tapatalk 2

  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14411
  • Thanked: 3403 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline hugbear

Vax!

Pe de alta perte, ce ma "jeneaza" in privinta "tarii in care traiesc si in care etc" este modul in care se ignora la superlativ inundatile de la VECINII NOSTRI sarbi/bosniaci, o veritabila tragedie, tratata la noi la modul "fa, casa lu' vecinu' arde, da TV-ul mai tare ca n-aud ce zice Suleyman!"
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline shpeedy

http://m.adevarul.ro/news/societate/sclavii-romaniei-1_537cc0f70d133766a8d91b0d/index.html

Sent using Tapatalk 2

Ca o parere personala, articolul mi se pare cel putin superficial. La cum se prezinta situatia in articol, parca nu ar mai exista profesionisti in Romania, profesionisti care sa lucreze 12-14 ore pe zi (chiar si in week-end-uri) atunci cand se impune, si asta nu pentru ca le-o cere 'patronul', ci pentru simplul fapt ca au responsabilitatea (si mandria) unui lucru bine facut/dus pana la capat/livrat la timp.

Chiar utilizarea cuvantului 'patron' o consider nefericita - desi a plecat de la niste idealuri nobile, termenul a capatat conotatii negative inca din tulburii ani '90, cand initiativa privata - daca nu era tinuta sub controlul cui trebuie si desfasurata in anumite conditii (in vederea devalizarii, tunurilor si altor actiuni la limita legii sau dincolo de ea) - trebuia neaparat 'infierata' (gen 'vin chiaburii sa ne ia pamanturile/fabricile).

Nu neg ca exista 'patroni' care actioneaza intocmai descrierii din articol, dar in conditile in care piata (atat autoritatile de reglementare, cat si concurenta) - pe de o parte - ar actiona asa cum trebuie, iar angajatii - pe de alta parte - si-ar folosi 'liberul arbitru' in cazul unor derapaje ale angajatorului, respectivii 'patroni' ar disparea incet-incet...

@hugbear: cred ca te duci mult prea departe cu gandul cand zici de Serbia/Bosnia, tinand cont ca - de multe ori - 'afectatii' de la noi prefera sa-si deruleze 'rutina' zilnica la birtul din sat, uitandu-se la militarii/pompierii care vin sa le faca diguri, sa nu le intre apa in gospodarii; m-a impresionat implicarea si dedicarea colegului @Balansero de pe forumul international...  :pardon:
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X