Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 667317 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline coby

Încep pregătirile de război! Recrutarea este OBLIGATORIE! http://a1.ro/news/social/veste-bomba-pentru-barbai-incep-pregatirile-de-razboi-recrutarea-este-obligatorie-id334703.html

 Toata viata am fugit de army si ca sa scap , am facut scoli superioare nenumarate ... am scapat , nu ma mai incadrez  :D .
auto si moto
 

Offline sxtelu

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1590
  • Thanked: 41 times
  • Gen: Bărbat
    • În vecinătatea casei memoriale Nicolae Iorga
Toata viata am fugit de army si ca sa scap , am facut scoli superioare nenumarate ... am scapat , nu ma mai incadrez  :D .
Alfabetizarea este un remediu excelent impotriva unei prolifice cariere de militian. La oaste se ia cu arcanul, nu cred ca intreaba careva de diplome...
Case closed!  :baston:
"Este mai uşor să înşeli oamenii decât să-i convingi că au fost înşelaţi."

Mark Twain
 

Offline coby

La oaste se ia cu arcanul, nu cred ca intreaba careva de diplome...
Case closed!  :baston:

Nu inteleg la ce te referi ?
pe vremea cand aveam 18 ani si pana la 25 ani , dupa ce terminai liceul daca nu intrai la facultate te luau la serviciul militar ( 12 luni ) ; apoi dupa absolvirea facultatii mergeai la subofiteri ( 6 luni )  ; daca insa te inscriai la alta facultate nu puteau sa te oblige sa faci serviciul militar si te " asteptau " sa termini , norocul meu a fost ca in acel an s a si scos obligativitatea serviciului militar ; acuma daca doamne fereste intram in razboi , habar n am care e situatia mea particulara , neavand serviciul militar facut , probabil ca voi primi sarcini administrative ?
auto si moto
 

Offline Laurentiu

...norocul meu a fost ca in acel an s a si scos obligativitatea serviciului militar ; acuma daca doamne fereste intram in razboi , habar n am care e situatia mea particulara , neavand serviciul militar facut , probabil ca voi primi sarcini administrative ?
Au avut si altii norocul tau insa cum totul are si un sfirsit ........  :)
Citat
Preşedintele intermar ucrainean, Oleksandr Turcinov, a semnat, joi, un decret privind încorporarea obligatorie în serviciul militar, pe fondul tensiunilor din estul şi sudul ţării...
http://www.puterea.ro/externe/ucraina-reintroduce-incorporarea-obligatorie-in-serviciul-militar-91225.html
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline Laurentiu

Citat
... la declararea mobilizării şi a stării de război sau la instituirea stării de asediu, îndeplinirea serviciului militar în calitate de militar în termen ori rezervist concentrat/mobilizat devine obligatorie pentru bărbaţii cu vârste cuprinse între 20 şi 35 de ani...
http://www.expresmagazin.ro/in-caz-de-razboi-tinerii-romani-intre-20-si-35-de-ani-vor-fi-inrolati-dupa-ce-trec-pe-la-medic-in-romania-sunt-21-milioane-de-barbati-cu-varste-intre-20-si-35-de-ani/
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline rexkrokiDAU

In link se spune ca in romania (asa e scris, cu r mic) sunt 21 de milioane de barbati cu varsta intre x si y. Mai are rost sa pierd timpul cu cititul articolului?  Ce populatie are Romania in total? :)

Offline coby

In link se spune ca in romania (asa e scris, cu r mic) sunt 21 de milioane de barbati cu varsta intre x si y. Mai are rost sa pierd timpul cu cititul articolului?  Ce populatie are Romania in total? :)

Citat din titlul articolului " În România sunt 2,1 milioane de bărbaţi cu vârste între 20 şi 35 de ani "  ... deci are rost sa citesti articolul in sine , nu adresa de link !

@ Laurentiu : in acest caz eu am scapat :)
« Ultima Modificare: 03.Mai.2014, 12:19:54 a.m. de coby »
auto si moto
 

Offline NicNic

La scrierea link-ului (adresei web) nu pot fi folosite toate caracterele.  Nefolosind virgula, in loc de 2,1 milioane a iest 21. La fel  si pentru literele mari.
Articolul in sine nu este intresant, fiind o stire banala despre adoptarea unui model de formular. .
Stirea, publicata in contextul discutiilor despre situtia de razboi din vecini, mi-a amintit niste bancuri :

"-Ai auzit ca a murit vecinul nostru?
-Nu, cum?
-In accident de avion! Mergea pe strada, si a cazut intr-o groapa adanca in timp ce se uita dupa un avion..."

sau

"-Vai saracul, l-a calcat trenul pe deget!
-Si a ramas fara el?
-Nu stiu, ca tocmai se scarpina in ureche..."

Cam asa vad stirea din link, transpusa intr-un banc:
"-Stii ca a inceput razboiul?
-Cum?
-S-a aprobat formularul medical de recrutare!"
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline NicNic

  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline rexkrokiDAU

La scrierea link-ului (adresei web) nu pot fi folosite toate caracterele.  Nefolosind virgula, in loc de 2,1 milioane a iest 21. La fel  si pentru literele mari.

Mea culpa.  :pardon: