Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 666604 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline miocrl

Acum m-am intors de la plimbare in parc cu bebe.
Pe podul de la uzina de apa care face parte din "centura" Timisoarei era oprit un opel corsa si un microbuz de politie. Soferul corsei atarnache la geamul microbuzului. Sotia cu o prietena in erau bine urma mea si al lui bebe ce era in carut. Ca nesimtit ce sunt m-am oprit si ma uitam la cei 3(2 politisti in microbuz si soferul corsa atarnache).
Ma uitam ce fac :D. La un moment dat soferul ma intreba:
- Va pot ajuta cu ceva?
eu:
 - Nu.
soferul:
 - Asteptati pe cineva?
eu:
- Da. (si ma uitam in urma la orizont. intre timp Gabi trecuse de mine,o luase inainte dar eu inca asteptam)
politistul:
- tocmai aici asteptati?
eu: da. ar fi o problema?
politistul: nu. dar de ce va uitati la noi?
eu: pai ma uit ca incurcati circulatia (drumul cu 2 benzi pe sens, de facuse coada in spatele masiniii de poitie) chiar pe pod ati oprit( tot invartea PV-ul dar nu scrisese nimic pe el inca)
politistul: dumneavoastra aveti carnet? (in acest timp soferul urca in masina si pleca)
eu: da
politistul: si daca politia v-ar opri nu ati opri pe pod? (ei sunt legea :D pot opri pe oricine oriunde da nu s-au gandit ca poate incurca circulatia chiar pe pod).
eu: ba da, dar in mod normal nu cred ca ar fi nevoie sa ma opreasca chiar pe pod unde legea spune ca nu ai voie sa opresti.(intre timp soferul ajunsese dupa pod si oprise pe prima strada la dreapta, actelel lui erau inca la politisti).
politistul: de ce nu scoateti telefonul sa ne faceti o poza?
eu: din pacate nu il am la mine
politistul: o seara placuta
eu: o seara placuta (au plecat ei dupa pod si eu mai departe spre casa)

politia lua spaga demult.. de ce sa aduca bani sa buget ca oricum de acolo banii dispar in buzunarele mai-marilor nostrii. mai alesa cum cand salariile vor fi cu 25% mai mici





Offline Leutz

http://www.evz.ro/detalii/stiri/basescu-ii-face-temele-lui-boc-intervin-pentru-ca-voi-ati-esuat-894594.html



Ia uitati-l mai baieti ... cum a luat el, manca-l-ar mama pe el de scump, fraiele cand nimeni nu mai putea, cum a luat el toiagu' si-a pastorit turma ratacita, cum a gasit el cheia adevarului si dreptatii. Cum ne-a sal(i)vat el definitiv pe noi astia mici si neajutorati dupa ce toti ceilalti ne-au sal(i)vat 20 de ani neintrerupt.

Pai sa nu-i facem lu' tatucu' nostru statuie acum, lui si la familea lui si la mama lui care l-a facut de destept ?? Sa nu-i pupam noi toti manusitele lui de finut si educat; care se sacrifica pentru noi si ne vrea pre noi chiar daca noi pacatosii nu l-am vrut.

Doaamneee, cum nu vede lumea asta proasta cat bine face el la toti care este, ca l-ar alege toti sa le fie carmuitor de nadejde si l-ar asculta si i-ar salva el pe toti din lumea asta mare si din tarile alea ca ale noastre trecute prin greutati si nedreptate.

L.E. Ma uit acum la ce-am scris si-mi dau seama ca nici hazul de necaz nu mai merge. Si ca tot ce-am scris se poate exprima concis prin doua click-uri:   :-((    :bye:
  • SX4 AWD MT 2.0 - 2007 / Outlander AWD CVT 2.4 - 2019
 

Offline adrian_r5

Pai sa nu-i facem lu' tatucu' nostru statuie acum,

... din cauza crizei nu se mai fac statui ... se tencuieste originalul  ;)
Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Sa incepem a turna fundatia? Aud acum la radio ca daca cei -25% bugetari  si -15% pensionari nu ajung (si se pare ca nu ajung) se trece la etapa 2: majorarea TVA si cota unica :(
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline vadiro

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 400
  • Gen: Bărbat
Nu este doar Basescu de vina. De vina sunt toate partidele care au fost la putere dupa intrarea Romaniei in UE cand am scapat de constrangeri economice.
De vina sunt si sindicatele care au cerut n drepturi pe care stiau clar ca statul nu si le permite. Defapt, cred ca in loc de sindicate care sa protejeze angajatii ar trebui spus pe fata ca sunt doar o mafie obisnuita sa manipuleze masele pentru interesele lor proprii.
Pe langa asta, nu pos sa cred cu cata ipocrizie ne-au mintit in fata ca tara merge bine si ca totul e roz si asta pana in ultima clipa. Deja era delegatia FMI in Romania si ei tot spuneau ca nu sunt probleme.
Suzuki SX4 Sedan GS
GPS MyGuide 3100 cu iGO Primo, iGO 8, Garmin XT, TomTom 7 si Navigon MN7
CB Midland Alan 48 Plus Multi B + Sirio ML-145 PL
 

Offline whizzy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2040
  • Gen: Bărbat
se aplica impozit si la IT :)
 

Offline adrian_r5

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 


Offline Leutzu

PROGRAMUL ULTIMA SPAGA

Motiunea de cenzura a cetateanului roman Articol unic: Se reduce cu 25% saraciea prin reducerea 100% a guvernului actual Programul “Ultima Spaga” este o manifestare a cetatenilor liberi prin care isi exprima dezaprobarea fata de incompetenta, coruptia si cinismul guvernului Boc-Udrea condus de premierul Traian Basescu. Prin aceasta actiune le oferim guvernantilor ultima spaga si ii poftim sa ne paraseasca.

AJUNGE!

Ii invitam pe toti cetatenii liberi ai tarii acesteia ca VINERI 28 MAI 2010 ora 18.00 sa depuna o moneda de 10 bani pe trotuarul din fata cladirii Guvernului Romaniei si a Prefecturilor judetene. Haideti sa le dam ultima spaga si apoi sa ne lase in pace!

NE-AM SATURAT:

- sa suferim noi ca sa prospere ei;

- sa fim intaratati unii impotriva celorlalti, cultivandu-ne ura, intr-o tara cu o religie a iubirii;

- sa inchidem ochii la incompetenta, coruptie si dezgustul guvernului fata de propriul popor;

- sa ne vedem parintii, bunicii si prietenii plangand in fata alimentarelor;

- sa vedem profesori, medici, functionari publici tanjind in fata galantarelor din supermarket;

- sa fim stropiti de limuzinele scumpe ale unor analfabeti ale caror unice calitati sunt lipsa de cultura si instructie si apropierea de banul public;

Rugam pe toti cei care impartasesc aceste credinte ale noastre sa se alature demersului nostru. Rugam mass-media, partidele politice, organizatiile civice si sindicale sa se alature demersului nostru. E timpul ca acest guvern sa plece impreuna cu primul sau ministru. E deja ceasul al doisprezecelea. Mamaliga nu mai trebuie sa explodeze inca o data.


http://vladmocan.wordpress.com/2010/05/11/sa-muriti-bine/


Offline rexkrokiDAU

Din pacate exista o vorba,
Pleaca ai nostrii, vin ai nostrii,
Noi ramanem tot ca prostii
.