Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 665276 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline cristian_ionescu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 236
  • Gen: Bărbat
...Domnule cristian_ionescu, realizati faptul ca nu aveti voie sa atingeti alta masina neproprietate personala cu scopul de a-i face o dauna posesorului aceasta chemandu-se vandalism? Imi cer scuze de off-topic si daca vorbele mele au deranjat pe cineva dar cred ca prin thumbs-down nu rezolvam nimic!


Bun, ai dreptate. Atunci, in astfel de situatii, pentru un minut voi deveni caine si ma pis pe masina lui (rezulta de aici ca nu voi atinge personal masina). Tu nu realizezi un lucru: exista oameni printre noi care sunt mai inapoiati decat cainii lor de companie. Degeaba le dai tu exemple despre bunul simt, cand ei nu sunt capabili sa execute o parcare, cand fac gimnastica din degetul mijlociu, cand se suie pe tine cu masina, cand iti taie calea, cand depaseste pe linie continua, cand merge in curul tau si da flash-uri, dar tu nu ai cum sa-i faci loc. Am avut pana in prezent vreo 5-6 tamponari (intr-un an si ceva), nici una din vina mea, una mai stupida ca alta, 4 dintre ele numai cu muieri. Nu trece zi sa nu dau peste cate un sinucigas. Asa ca, cu tot respectul, filosofia ta nu se aplica pentru aceasta categorie. Inca ceva: regulile Codului Rutier se bazeaza doar pe logica si bun-simt. Deci de unde atatia cocalari la volane?
      Si ca sa nu crezi ca eu sunt genul de om care a facut vreodata toate alea din postul de mai sus, te asigur ca nu am aplicat niciodata pana acum (desi superglue am in borseta :D), dar viitorul este cam incert. Asta este defectul meu cel mai mare: Alergie la prosti. Dar am si o latura mai umana. De cate ori am trecut pe langa un accident, o masina stricata, inzapezita, am oprit si am ajutat cu ce am putut.
Suzuki SX4, GS 1.6 4WD
 

Offline Leutz

Nu vreti sa inchidem topicul asta, macar temporar ?

Ma intristeaza doar cand deschid forumul si vad ca iar s-a postat pe topicul asta, pentru simplul motiv ca stiu ca urmeaza o alta chestie "made in romania". Cand mai si citesc ...

Mdahhh. Parca-i prea mult noroi. Si-asa-i peste tot. Daca-l mai punem si aici ...  :-S
  • SX4 AWD MT 2.0 - 2007 / Outlander AWD CVT 2.4 - 2019
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Mda...@Leutz poate ca ai dreptate..
Atunci eu voi raspunde pe scurt:
- expatul de nationalitate maghiara: problema nu era a ei ci a celor care o tratau asa; nu vreau sa dezvolt ce fel de oameni pot avea o astfel de atitudine
- iesitul la suc...nu cred ca se aplica, sincer. cred ca am demonstrat toti cei postam aici ca suntem oameni sociabili si cu siguranta ne-am descurca si in astfel de situatii
- corect
- eu, indirect, am avut contacte cu acesta si serviciile nu au fost nici pe departe satisfacatoare; nu am interactionat cu serviciile medicala din "afara" dar parca lumea "buna" n-ar pleca asa des acolo daca ar fi asa de cacat; stomatologia: adevarat ca se face chiar turism in stomatologie (parca era o clinica prin Brasov) pentru ca raportat la veniturile lor aceasta ramura a medicinii este ieftina vs "afara" si nu toata padurea e "uscata" (totusi ai sa vezi ca clinicile specializate in clienti straini nu au preturi atat de mici)
- fain citatul ;) am sa-l pun la colectia mea de citate
- adevarat...pasiunile ne tin in viata :D
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline adrian_r5

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline WayOfLife

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2846
  • Gen: Bărbat
  • Fuffy POWER! - 0724.19.64.19
...Domnule cristian_ionescu, realizati faptul ca nu aveti voie sa atingeti alta masina neproprietate personala cu scopul de a-i face o dauna posesorului aceasta chemandu-se vandalism? Imi cer scuze de off-topic si daca vorbele mele au deranjat pe cineva dar cred ca prin thumbs-down nu rezolvam nimic!


Bun, ai dreptate. Atunci, in astfel de situatii, pentru un minut voi deveni caine si ma pis pe masina lui (rezulta de aici ca nu voi atinge personal masina). Tu nu realizezi un lucru: exista oameni printre noi care sunt mai inapoiati decat cainii lor de companie. Degeaba le dai tu exemple despre bunul simt, cand ei nu sunt capabili sa execute o parcare, cand fac gimnastica din degetul mijlociu, cand se suie pe tine cu masina, cand iti taie calea, cand depaseste pe linie continua, cand merge in curul tau si da flash-uri, dar tu nu ai cum sa-i faci loc. Am avut pana in prezent vreo 5-6 tamponari (intr-un an si ceva), nici una din vina mea, una mai stupida ca alta, 4 dintre ele numai cu muieri. Nu trece zi sa nu dau peste cate un sinucigas. Asa ca, cu tot respectul, filosofia ta nu se aplica pentru aceasta categorie. Inca ceva: regulile Codului Rutier se bazeaza doar pe logica si bun-simt. Deci de unde atatia cocalari la volane?
      Si ca sa nu crezi ca eu sunt genul de om care a facut vreodata toate alea din postul de mai sus, te asigur ca nu am aplicat niciodata pana acum (desi superglue am in borseta :D), dar viitorul este cam incert. Asta este defectul meu cel mai mare: Alergie la prosti. Dar am si o latura mai umana. De cate ori am trecut pe langa un accident, o masina stricata, inzapezita, am oprit si am ajutat cu ce am putut.

Si prin urinare tot se atinge masina (cu jetul) asa ca nu rezolvati nimic.Dar deja exageram.
Dumneavoastra sunteti din Ploiesti. Ironia sortii face ca si eu sunt prahovean si am mers mult in acel judet si in multe altele.Dar de ~6 ani stau in Bucuresti si va rog sa ma credeti ca ceea ce ati enumerat dumneavoastra vad zilnic si chiar nu ma mai impresioneaza cu nimic.DELOC. Daca ar fi sa stau sa ma enervez dupa fiecare din cazurile de mai sus as muri de inima rea pe la 35 de ani.NU ARE ROST!!! Spre exemplu la mine enervarea la volan dureaza de la 3 pana la 5 secunde pentru fiecare eveniment.Nu are rost sa imi irosesc mai mult din viata pentru niste prostii. De acord ca filosofia mea nu se aplica pentru acea categorie dar ignoranta se poate aplica cu succes. Eu il ignor el isi vede de drum continua sa mearga la fel de prost, se infige in gard/pom/stalp, moare, etc. etc... Pur si simplu nu are rost sa va enervati atat de tare pentru faptele comise de un "sinucigas" cum ii descrieti dumneavoastra. Si eu am alergie la prosti dar ii feresc inainte sa trebuiasca sa ma fereasca ei pe mine.Dupa aceasta deviza imi conduc eu viata si dupa parerea mea asa ar trebui sa facem toti.Sa suprimam prostia prin ignoranta. (luand in considerare ca puterea exemplului nu a functionat).
Acum..fiecare face ce vrea...Dar eu zic sa ne bucuram de fiecare moment fericit al vietii si sa mai lasam supararile la o parte (din orice motiv) pentru ca pur si simplu NU ARE ROST!.Viata asta pe pamant este pentru a fi traita si pentru a ne simti bine si eventual a evolua nu neaparat sa ne inchidem in noi si sa fim enervati la maxim in timp ce uneltim un plan diabolic pentru a-i face rau unui om.

Din nou imi cer scuze daca am jignit pe cineva cu aceste cuvinte dar este parerea mea si nu mi-o poate schimba nimeni.Eventual combate.
4 roti:Do not fear, 'cause the SWIFT is here! Suzuki Swift 1.3 GS Superior White WIP!Nume de cod: White Fury!
2 roti: DHS Climber 2642 Full Suspension
 

Offline adrian_r5

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
E tatăl... şoferilor!

Fătu a fost testat biologic, rezultatul indicând o alcoolemie de 1,54 mg/l alcool pur în aerul expirat
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline adrian_r5

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Cat de animal sa fii sa dai cu pumnul intr'o masina parcata faar away de intrarea in Mall??
Cum sa comentam?

L.E. Se pare ca nu e pumn ....un carut ceva ori o masina ceva mai inalta :(
« Ultima Modificare: 02.Apr.2010, 10:20:06 p.m. de cristyyy2003 »
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline whizzy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2040
  • Gen: Bărbat
 X-( Rezervatia Naturala de Manele, Gratare si Gunoaie Comana: http://de-weekend.blogspot.com/2010/04/parcul-natural-comana.html