Autor Subiect: compatibilitate jante  (Citit de 1994 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline croco

Re: compatibilitate jante
« Răspuns #10 : 17.Iun.2019, 09:39:58 p.m. »
Nu ma gandeam ca se poate zgaria asa rau, parea mai zdavana decat cea de otel de 15".
Ai comandat-o prin magazin online sau prin dealer Suzuki?
  • Suzuki Vitara 1.6 Spirit Allgrip / Suzuki Baleno 1.2 GLX
 

Offline adiVăru

Re: compatibilitate jante
« Răspuns #11 : 19.Iun.2019, 12:06:37 a.m. »
Prin dealer Suzuki, au fost rapizi(2 zile) și au oferit prețul cel mai mic pe care l-am găsit.
Toți retailerii online apelează la Suzuki când au comenzi pentru această marcă iar prețul crește că trebuie să pună adaos și ei.

Găsisem un magazin online cu depozit de piese originale în Anglia(sau Germania?) dar mă costa minim 265 euro plus transport (încă 30 de euro). Un alt site, pe ebay, aveau o jantă second dar tot zgâriată, cei drept foarte puțin, la un cost de 150 euro cu tot cu transport. Deci pas.

Janta veche o voi da la recondiționare și după va fi de rezervă.
  • Baleno 1.2 B-Top Hybrid(SHVS)
Privește. Ascultă. Simte. Respectă. Învață. Visează.
Este timpul tău, este locul tău, este alegerea ta!
 
The following users thanked this post: croco

Offline Myhay

Re: compatibilitate jante
« Răspuns #12 : 19.Iun.2019, 03:01:17 a.m. »
Da sunt sensibile rau cele din aliaj. Mi am facut o cu mana mea in curte anul trecut cand le montam pe cele de iarna. Am scapat una dintre cele din aliaj pe partea frontala cu spitele pe beton. De fapt am lasat o putin mai tare la pamant si nu mi am dat seama ca este pe partea cu spitele. S a ciobit instant. La alta roata mi s a intamplat cand strangeam prezoanele cu cheia sa se ciobeasca putin. Parca ar fi din guma , tre’ sa te porti ca la domnisoare cu ele. Momentan la mine se observa greu daca te uiti cu atentie fiind doar cateva puncte ciobite.
  • Suzuki Baleno 1.2 DUALJET GLX / Granite Grey Mettalic + Vitara Hybryd ALLGRIP 1.4Boosterjet Spirit 6MT / Galactic Grey Metallic
 

Offline croco

Re: compatibilitate jante
« Răspuns #13 : 19.Iun.2019, 03:32:34 a.m. »
E clar. Grija si atentie sporita cu ele. Cred ca sunt printre cele mai scumpe pe dimensiunea asta.
  • Suzuki Vitara 1.6 Spirit Allgrip / Suzuki Baleno 1.2 GLX
 

Offline valahull

Re: compatibilitate jante
« Răspuns #14 : 28.Dec.2019, 04:25:23 p.m. »
Doresc sa cumpar si eu jante pentru baleno a mea daca stie cineva de unde pot lua originale si imi poate lasa un nr de tel. Va multumesc anticipat.
  • Suzuki Baleno
Suzuki Baleno GLX 0766500622
 

Offline shpeedy

Re: compatibilitate jante
« Răspuns #15 : 28.Dec.2019, 04:31:37 p.m. »
Ai incercat sa iei legatura cu colegu' @jante.otel ?

https://suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=6912.0

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X