Autor Subiect: Parbriz Suzuki Swift 2010+  (Citit de 1246 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bisti

Parbriz Suzuki Swift 2010+
« : 20.Iul.2017, 03:57:13 p.m. »
Salut, ma intereseaza sa imi schimb parbrizul pentru Swiftul meu din 2011.

Vreau sa stiu daca exista vreun parbriz care sa aiba parasolar sau macar "bucata aia neagra" de deasupra oglinzii.

Din cate am vazut pe net, nici Pilkington nici SaintGobain nu sunt cu parasolar. Merita sa caut si alte firme sau n-are rost ?
 

Offline Laurentiu

Re: Parbriz Suzuki Swift 2010+
« Răspuns #1 : 21.Iul.2017, 08:52:20 p.m. »
ma intereseaza sa imi schimb parbrizul ...

Vreau sa stiu daca exista vreun parbriz care sa aiba parasolar sau macar "bucata aia neagra" de deasupra oglinzii.
Daca nu gasesti, poti folosi folie pe interior atit timp cit parbrizul nu este montat pe masina.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline bisti

Re: Parbriz Suzuki Swift 2010+
« Răspuns #2 : 22.Iul.2017, 11:12:22 p.m. »
Cum vine asta?
 

Offline Laurentiu

Re: Parbriz Suzuki Swift 2010+
« Răspuns #3 : 24.Iul.2017, 11:56:10 p.m. »
Inainte de a monta parbrizul pe masina, lipesti pe interior un parasolar din folie cu opacitatea dorita dar care sa nu acopere din parbriz mai mult decit suprafata parasolarelor coborite dupa care decupezi locasul pentru lipirea pastilei cu sania oglinzii retrovizoare.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline bisti

Re: Parbriz Suzuki Swift 2010+
« Răspuns #4 : 25.Iul.2017, 11:29:34 a.m. »
Am priceput acum. Asta presupune ca cei de la serviceul cu parbrize sa ma lase sa fac operatiunea la ei, inainte sa monteze geamul.
 

Offline Laurentiu

Re: Parbriz Suzuki Swift 2010+
« Răspuns #5 : 25.Iul.2017, 05:02:07 p.m. »
Asta presupune ca cei de la serviceul cu parbrize sa ma lase sa fac operatiunea la ei, inainte sa monteze geamul.
Exact. Ori o fac ei, ori te lasa pe tine s-o faci cu ajutorul cuiva specializat in chestii d'astea.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!