Autor Subiect: R.I.P Madalina Manole - Fata cu parul de aur :(  (Citit de 5251 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Laurentiu

Re: R.I.P Madalina Manole - Fata cu parul de aur :(
« Răspuns #30 : 16.Iul.2010, 09:02:52 p.m. »
... desi muzica ei este una buna nu a trezit deloc interesul presei...
Interesul presei este interesul audientei; presa este un job (se cistiga bani buni daca ai "priza") care depinde de audienta.

@ zooky, intra pe topicurile "muzica in masina" sau pe "concerte" si vezi ce muzica se prefera in ziua de azi; si asta nu se intimpla numai aici.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline zooky

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 468
  • Gen: Femeie
Re: R.I.P Madalina Manole - Fata cu parul de aur :(
« Răspuns #31 : 16.Iul.2010, 09:15:01 p.m. »
Pacat ca se castiga bani buni din preluari cuvant cu cuvant, pentru ca eu sincer, din ce am citit zilele astea prin ziare, nu am vazut decat acelasi articol preluat la nesfarsit...supozitii, insinuari puse la gramada.
 

Offline bumbutza

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 75
  • Gen: Femeie
Re: R.I.P Madalina Manole - Fata cu parul de aur :(
« Răspuns #32 : 16.Iul.2010, 09:28:53 p.m. »
E firesc sa se vorbeasca foarte mult despre ea.

Era tanara frumoasa, poate ca nu la fel de celebra ca in adolescenta mea. Atunci o vedeam tot timpul prin reviste, castiga premii peste premii.

Oricum, nu parea a avea motive de nefericire, intrase intr-o alta etapa a vietii, era mama.

Acuma, ce sa zic, nu poti sti ce zace in sufletul omului, poate si-a dorit o alta realitate, artistii sunt sensibili nu prea pot fi usor ancorati in cotidian.

Sunt femei care isi doresc sa fie fericite ... numai ca fericirea asta pe care o viseaza iarasi nu prea are de-a face cu realitatea prea putin prozaica uneori. Ca un soi de bovarism. Poate ca existenta ei devenise cumva plata, poate ca barbatul ei nu se mai uita la ea ca altadata... si toata atentia ei trebuia indreptata spre copil, in conditiile in care ...iarasi poate... nimeni nu se intreba, sau poate putini se intrebau ce simte ea cu adevarat.

Oamenii cu depresii ies cumva din propria existenta, isi privesc cumva corpul din exterior si acest lucru nu le aduce deloc satisfactie, fiindca tind sa fie extrem de critici atunci cand se autoanalizeaza.

Mie mi-e greu sa o judec in vreun fel, fiindca toate actiunile noastre sunt dictate de o serie de factori si de imprejurari. Pe de alta parte daca esti un om care iubeste viata teribil si te ingrozeste pana si faptul ca ai putea imbatrani d-apoi ca te vei duce candva... apoi cu atat mai greu iti va fi sa intelegi un astfel de gest iremediabil.

Odihneasca-se in pace!

 

Offline zooky

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 468
  • Gen: Femeie
Re: R.I.P Madalina Manole - Fata cu parul de aur :(
« Răspuns #33 : 16.Iul.2010, 09:35:33 p.m. »
Melodia asta o fredonam cand eram micuta si dansam pe ea...

Odihneasca-se in pace!
 

Offline Laurentiu

Re: R.I.P Madalina Manole - Fata cu parul de aur :(
« Răspuns #34 : 16.Iul.2010, 09:48:56 p.m. »
...supozitii, insinuari puse la gramada.
Asta se doreste ("cancan", duritate, scandal, mahala etc) si nu este singurul domeniu in care predomina aceste lucruri.

Unde sint comediile de alta data ? Unde sint teatrele de revista ? Unde mai este romantismul si dragostea ? Azi vrem doar senzational: violuri, certuri, crime, SFuri cu mutanti si tot felul de miriapozi.
Ce mai incolo si incoace, traim intr-o lume dura in care predomina tupeul si nesimtirea.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8026
  • Thanked: 254 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: R.I.P Madalina Manole - Fata cu parul de aur :(
« Răspuns #35 : 16.Iul.2010, 09:52:57 p.m. »
Interesul presei este interesul audientei; presa este un job (se cistiga bani buni daca ai "priza") care depinde de audienta.

@ zooky, intra pe topicurile "muzica in masina" sau pe "concerte" si vezi ce muzica se prefera in ziua de azi; si asta nu se intimpla numai aici.

"Muzica in masina" nu inseamna 100% din ce asculta un om.Ar trebui sa stea sa umple pagini si pagini.Topicul de concerte este echivalentul unui perete cu anunturi despre concertele ce urmeaza sa aiba loc in urmatoarea perioada.

In ziua de azi exista o democratie care iti da dreptul sa alegi!!!!
Go Terios!!!:)
 

Offline danker

Re: R.I.P Madalina Manole - Fata cu parul de aur :(
« Răspuns #36 : 16.Iul.2010, 09:59:15 p.m. »
- Ce paradox,  ea care canta : " Fata draga nu fi trista... " s-a sinucis!  :(
Daca as fi fost un pic mai prost... as fi fost fericit !
 

Offline Laurentiu

Re: R.I.P Madalina Manole - Fata cu parul de aur :(
« Răspuns #37 : 16.Iul.2010, 10:08:48 p.m. »
In ziua de azi exista o democratie care iti da dreptul sa alegi!!!!
Nu intram aici in polemica pe tema asta.

Asta se cere in ziua de azi, asta avem; doar este democratie.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline Razvan

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 926
  • Thanked: 35 times
  • Gen: Bărbat
  • Happiness is not a destination. It's a Way of Life
Re: R.I.P Madalina Manole - Fata cu parul de aur :(
« Răspuns #38 : 17.Iul.2010, 12:50:17 a.m. »
Sunt de accord cu voi in privinta presei. Noi nu avem jurnalism in Romania. Aici nu exista deontologia profesiei de jurnalist, sunt doar pusti si fitoase fara ocupatie care castiga un ban din mahala. Antenele si IRealitatea s-au oprit 3 zile din a-l injura pe Basescu si si-au gasit alt subiect de prim time bun sa le aduca audienta. Nu stiu cat este de normal sa redai obsesiv un caz de sinucidere si sa-l mai si explici cu tot tacamul (substante, denumiri, cantitati, chiar si filmulete animate  :-t ) fara a mai discuta de amestecul agresiv in viata privata, lucruri care chiar ar trebui amendate de CNA. Artistii adevarati sunt ignorati si sunt scoase in fata toate siliconatele dornice de publicitate, toti manelistii cu ceafa lata si nonvalori prezentate si promovate agresiv ce ajung sa fie luate drept modele de viata de copii din ziua de azi. :-((
Vitara Passion Hybrid 2WD
BMW G310GS
Mobil 0744.338.792
 

Offline cristian_ionescu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 236
  • Gen: Bărbat
Re: R.I.P Madalina Manole - Fata cu parul de aur :(
« Răspuns #39 : 18.Iul.2010, 12:46:07 a.m. »
Desi rasa asta de animal, numita om, si-a creat niste conditii de viata al naibii de propice si in continua evolutie, aveti cumva idee cu ce aseman eu (si nu in mod intentionat) comportamentul omului in asa-zisa societate, colectiv sau ce mai vreti voi? Cu ceea ce vad pe Discovery, National sau Animal Planet in documentarele despre Africa... cand leii isi mananca puii, sau animalele de prada isi disputa victimele si teritoriile, cand vulturii se cearta intre ei pe hoituri, sau cand crocodilii ataca animalele insetate care vin sa se adape. Numai ca omul are legi. El foloseste inteligenta in toate aceste scopuri. Deci si consecintele sunt la alt nivel. Iar Madalina Manole nu va avea odihna decat atunci cand lumea se va plictisi de show-rile acestor televiziuni de tot rahatul, moment in care vor cauta alte subiecte...la nesfarsit.  "Ce vrea Roma? Paine si circ."
Suzuki SX4, GS 1.6 4WD